Проект постанови Кабінету Міністрів України

18.10.2018 19:11 | МінАПК

Проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України"
Проект
 
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
 
 
ПОСТАНОВА
 
            від  ______________                                                                                                                                                                                №_____ 
 
Київ
 

Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

 

Внести до Санітарних правил в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1995 р. № 555, (ЗП України, 1995 р., № 10, ст. 253; Офіційний вісник України, 2016 р. № 87, ст. 2839), зміни, що додаються.



  


Прем’єр-міністр України                                                                                                                                                                      В. ГРОЙСМАН  


 

Повідомлення про оприлюднення: 

Повідомлення про оприлюднення
проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»
 
З метою отримання зауважень та пропозицій до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України» (далі – проект постанови) Держлісагентство оголошує про його публікацію.
Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою вжиття заходів з недопущення масового всихання хвойних лісових насаджень від пошкодження шкідниками та хворобами, яке визначене підпунктом «з» пункту другого частини першої Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 та відповідно до статей 38, 84, 86 Лісового кодексу України в частині здійснення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісових насаджень, спрямованих на їх збереження від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захисту деревостанів від шкідників і хвороб.
Зазначений проект постанови розроблений з врахуванням пропозицій чисельних звернень обласних і районних державних адміністрацій, сільських і селищних рад, власників лісів і постійних лісокористувачів.
Проект постанови разом з аналізом регуляторного впливу розміщено в мережі Інтернет на офіційному веб–порталі Держлісагентства (www.dklg.gov.ua [1]).
Зауваження та пропозиції до проекту постанови та аналізу регуляторного впливу у письмовій та електронній формі просимо надавати протягом місяця з дня опублікування цього оголошення за такими адресами:
Державне агентство лісових ресурсів України:
вул. Шота Руставелі, 9-А, м. Київ, 01601.
Відповідальний виконавець: Віговський Ігор Євгенійович.
е-mail: zahyst@dklg.gov.ua
тел. (044) 235-21-48, факс (044) 235-85-47
Державна регуляторна служба України:
вул. Арсенальна, 9/11, м. Київ, 01011
 
 
Заступник Голови Державного
агентства лісових ресурсів України                                                                                                                 В.Н. Бондар


Пояснювальна записка: 
Пояснювальна записка
до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Санітарних правил в лісах України»
 
Мета: Поліпшення санітарного стану лісових насаджень.
1. Підстава розроблення проекту акта
Проект постанови Кабінету Міністрів України розроблено з метою виконання підпункту «з» пункту другого частини першої Указу Президента України від 21.11.2017 № 381/2017 та відповідно до статей 38, 84, 86 Лісового кодексу України в частині здійснення комплексу заходів з поліпшення санітарного стану лісових насаджень, спрямованих на їх збереження від пошкодження, ослаблення та іншого шкідливого впливу, захисту деревостанів від шкідників і хвороб.
2. Обґрунтування необхідності прийняття акта
Зміна клімату та глобальне потепління призвели до ослаблення дерев та різкого збільшення шкідників і деградації лісів. Прогресуюче всихання хвойних насаджень набуло ознак надзвичайної ситуації.
Бездіяльність щодо вирішення цієї проблеми може призвезти до безповоротних екологічних наслідків та значних економічних втрат. За попередніми розрахунками непроведення суцільних санітарних рубок в осередках масового розмноження небезпечних шкідників призведе до збитків підприємств щороку понад 420 млн грн, а місцеві бюджети щороку недоотримають більше 50 млн гривень.
Проблема полягає в необхідності узгодження окремих норм Санітарних правил в лісах України з актами такої ж юридичної сили, удосконалення нормативних приписів цих Правил для вирішення масштабної проблеми стосовно прогресуючого погіршення поліпшення санітарного стану хвойних лісів, спричиненого масовим їх всиханням, запобігання проявам згубних наслідків природних явищ, посилення водоохоронних, захисних, кліматорегулюючих, санітарно-гігієнічних та інших корисних властивостей лісів.
Реалізація проекту постанови дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.
3. Суть проекту акта
Проектом постанови пропонується вжити невідкладних заходів щодо своєчасного проведення лісогосподарських заходів у всихаючих лісових насадженнях, оперативно ліквідовувати осередки небезпечних шкідників лісу, оздоровлювати насадження для підвищення їх біологічної стійкості і запобігати поширенню деградації деревостанів на значних площах.
Проект акта дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.
4. Правові аспекти
У даній сфері правового регулювання діє Лісовий кодекс України, Правила поліпшення якісного складу лісів, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 724.
5. Фінансово-економічне обґрунтування
Реалізація проекту постанови не потребує додаткових фінансових витрат з Державного чи місцевих бюджетів України.
6. Прогноз впливу
Реалізація проекту постанови не передбачає впливу на ринок праці.
Проект постанови не стосується питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.
Прийняття проекту постанови забезпечить:
підвищення стійкості лісових екосистем до впливу негативних факторів навколишнього середовища, зростаючого техногенного навантаження, змін клімату;
високу продуктивність деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих і інших корисних для суспільства функцій;
нарощування ресурсного та екологічного потенціалу лісів;
зменшення обсягів всихання лісів і розповсюдження стовбурових шкідників.
Дозволить запобігти виникненню неконтрольованих масштабних патологічних процесів у лісах та не допустити значних безповоротних екологічних і економічних втрат.
7. Позиція заінтересованих сторін
Проект постанови не стосується соціально-трудової сфери та прав інвалідів і не потребує погодження з уповноваженими представниками всеукраїнських профспілок, їх об’єднань та всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців та всеукраїнських громадських організацій інвалідів, їх спілок.
Проект постанови не стосується сфери наукової та науково-технічної діяльності.
Зазначений проект постанови розроблений з врахуванням пропозицій чисельних звернень обласних і районних державних адміністрацій, сільських і селищних рад, власників лісів і постійних лісокористувачів.
8. Громадське обговорення
Проект акта підлягає оприлюдненню на офіційному веб–порталі Держлісагентства (dklg.kmu.gov.ua [2]) та Мінагрополітики (minagro.gov.ua [3]) для громадського обговорення.
9. Позиція заінтересованих органів
Проект постанови потребує погодження з Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Міністерством фінансів України, Державною регуляторною службою України.
10. Правова експертиза
Проект постанови потребує проведення правової експертизи Міністерством юстиції України.
11. Запобігання дискримінації
Проект постанови не містить ознак дискримінації.
12. Запобігання корупції
Проект постанови не містить ризиків вчинення корупційних правопорушень та не потребує проведення громадської антикорупційної експертизи.
13. Прогноз результатів
Реалізація розпорядження дозволить не допустити масштабного пошкодження лісів та ліквідувати загрозу безповоротної втрати лісових ресурсів на великих площах і екологічної катастрофи в цілому.
Передбачені проектом нормативні приписи дозволять забезпечити задовільний стан лісових насаджень та створити сприятливі умови для підвищення стійкості, продуктивності деревостанів, збереження біорізноманіття лісів, їх оздоровлення, посилення захисних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих і інших корисних функцій.
 
 
Заступник Голови Державного
агентства лісових ресурсів України                                                                                                                 В.Н. Бондар
 
Аналіз регуляторного впливу: 

Додати коментар

Користувач:
email:





Криза минає,
Ринок відновлюється,
Дивись в майбутнє.

- Fin.Org.UA

Новини

18:05 - Уряд схвалив стратегію розвитку прикордонної інфраструктури з ЄС та Молдовою: що передбачає
18:00 - Уряд продовжив дію бронювань через кібератаку: кого стосується
17:58 - Як стартапам триматися на плаву під час війни
17:37 - "Енергоатом" повідомив про п'ятигодинну кібератаку на сайт компанії
17:30 - Уряд автоматично подовжив строк діючих бронювань на місяць через кібератаку на держреєстри
17:15 - Німецька "чудова сімка" забезпечила ріст фондового індексу DAX попри кризу в країні
17:14 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
17:09 - Ліцензування експорту та імпорту товарів у 2025 році та обсяги квот: постанова Уряду
17:01 - Для українців відновили послугу зміни мобільного оператора
16:57 - Наостанок Байден розглядає нові масштабні санкції проти енергетики московія – WP
16:47 - Українці 75 тисяч разів купили книги за "тисячу Зеленського": які обирали
16:29 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро на Різдво
16:22 - Доходи від заморожених активів московія: Україна отримала від США перший транш
16:16 - Рупія падає до рекордно низького рівня шосту сесію поспіль
16:12 - Кредитній спілці анульовано ліцензію
16:03 - Чернишов розповів, за яких умов 50% чоловіків призовного віку готові повернутися в Україну
15:41 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:34 - Кабмін зменшив фінансування МВС та Мінрозвитку
15:33 - "Укрзалізниця" на межі дефолту, Буткевич викупив конфіскований у росіян "АЕРОК"
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.12.2024
15:30 - МАГАТЕ задокументувало пошкодження критичних для українських АЕС підстанцій від атак московія
15:05 - Список сільськогосподарських товаровиробників в розрізі уповноважених банків, які отримали часткову компенсацію вартості за придбану вітчизняну техніку та обладнання для агропромислового комплексу за листопад 2024 року
15:03 - Ціни на газ в Європі зростають четвертий день поспіль: причина
15:02 - Кабмін спростив ветеранам доступ до грантів на бізнес
15:00 - Жнива Перемоги: як фундація Говарда Баффета збільшуватиме підтримку українських фермерів
14:57 - Опитування бізнесу щодо участі у програмі компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю 
14:51 - Китай випустить рекордну кількість облігацій, щоб врятувати економіку
14:38 - «Доступні кредити 5-7-9%»: від початку року український бізнес отримав 24,5 тис. пільгових кредитів на 92,1 млрд грн
14:35 - Ціни на овочі продовжують зростати: як змінилась вартість борщового набору
14:30 - "Харківобленерго" відчуває великий дефіцит кадрів: вимушені брати працівників без досвіду роботи


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.1498
Канадський долар29.1236
Юань Женьміньбі5.7542
Чеська крона1.7364
Данська крона5.8484
Гонконгівський долар5.4055
Форинт0.105981
Індійська рупія0.49281
Рупія0.0025937
Новий ізраїльський шекель11.4382
Єна0.26721
Теньге0.081112
Вона0.028792
Мексиканське песо2.0826
Молдовський лей2.2776
Новозеландський долар23.6684
Норвезька крона3.6836
московський рубль0.41996
Сінгапурський долар30.8822
Ренд2.257
Шведська крона3.7837
Швейцарський франк46.6398
Єгипетський фунт0.8249
Фунт стерлінгів52.6985
Долар США41.9875
Білоруський рубль15.2615
Азербайджанський манат24.7116
Румунський лей8.7713
Турецька ліра1.191
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.7658
Болгарський лев22.3183
Євро43.6334
Злотий10.2169
Алжирський динар0.31193
Така0.34654
Вірменський драм0.105374
Домініканське песо0.69081
Іранський ріал0.0000898
Іракський динар0.031744
Сом0.47909
Ліванський фунт0.000465
Лівійський динар8.5237
Малайзійський ринггіт9.3501
Марокканський дирхам4.156
Пакистанська рупія0.1496
Саудівський ріял11.0692
Донг0.0016407
Бат1.21298
Дирхам ОАЕ11.3214
Туніський динар13.2153
Узбецький сум0.0032324
Новий тайванський долар1.27929
Туркменський новий манат11.8813
Сербський динар0.37539
Сомоні3.8159
Ларі14.8527
Бразильський реал6.8615
Золото109722.99
Срібло1238.53
Платина39652.16
Паладій39592.95

Курси валют, встановлені НБУ на 25.12.2024