Страхова компанія ІНГО сплатила рекордні страхові відшкодування аграріям – понад 231 млн. грн. за сезон

14.10 11:30 | forinsurer.com ... все о страховании

97% аграріїв, які стали учасниками програми «Метеозахист» від компанії «Сингента» у сезоні-2024, отримали рекордні страхові відшкодування через надзвичайно посушливий і спекотний сезон у період цвітіння та наливу зерна.

За результатами програми у сезоні-2024 аграрії отримали сумарно 231 млн. грн. страхових виплат – це в 10 разів більше відшкодувань, ніж торік, і найбільший показник компенсацій за весь час роботи програми з 2016 року.

Зміна клімату продовжує створювати значні виклики для сільського господарства, про що свідчить пошкодження посівів, спричинене сильною посухою та спекою в українських господарствах у сезоні 2024 року. Однак програма індексного страхування від Syngenta у партнерстві з INGO дозволила 349 господарствам частково зменшити збитки від цих несприятливих погодних умов, продемонструвавши важливість інноваційних фінансових рішень для підвищення стійкості сільського господарства до змін клімату.

«Цього сезону покриття «МетеоЗахист» розширилося на 88% до 502 000 га. Через несприятливі погодні умови розмір компенсацій збільшився вдесятеро, а середній рівень відшкодування склав 52%. Ми підтримуємо українських фермерів, навіть у прифронтових зонах, агротехнологічними інноваціями, сервісами та унікальними фінансовими продуктами. При купівлі продукції «Сингента» кожен клієнт має можливість безкоштовно оформити заявку на участь у нашій страховій програмі. Ми вдячні «ІНГО» за партнерство у впровадженні унікального рішення «Метеозахист», - ділиться Роман Хрипко, керівник напряму Фінансові програми та страхові рішення компанії «Сингента».
Основні культури по страховим виплатам у сезоні-2024 – це кукурудза та соняшник із загальною площею посівів у 335 тис. га та сумою компенсації 225 млн. грн. Агровиробники застрахували посіви соняшнику та кукурудзи у 1039 анкетах, серед них 1033 анкет - з відшкодуванням 99%, а 386 - зі виплатами 100%.
Програма «Метеозахист» охоплює всю територію України, включно з підконтрольними Україні територіями поблизу лінії бойових дій, де фермери стикаються з найбільш гострою потребою у гнучких, ефективних та надійних фінансових й страхових рішеннях. Підкреслюючи вирішальну роль програми у підтримці стійкості сільського господарства в найбільш вразливих регіонах України, Роман Хрипко повідомив, що майже 50% від загальної суми компенсації припала на фермерські господарства у Харківській, Луганській, Запорізькій, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях.

«МетеоЗахист» став важливим інструментом підтримки для агровиробників по всій Україні», - коментує Руслан Зимовець, керівник відділу агропромислового страхування компанії «ІНГО». – «Саме тому ІНГО бере участь у цій програмі, яка дозволила забезпечити фермерів гнучкими страховими рішеннями і дають можливість реагувати на погодні виклики. Сьогодні дуже важливо мати надійні фінансові механізми, які допомагають аграріям втримати стабільність навіть в умовах непередбачуваних погодних катаклізмів. Завдяки співпраці з «Сингента» та використанню передових індексних методів страхування, ми можемо чітко фіксувати ризики, такі як посуха, і надавати аграріям дієві інструменти для мінімізації збитків. Фіксація збитку спрацьовує автоматично, коли погодні індекси перевищують заздалегідь визначені порогові значення. Тож фермери отримують страхове відшкодування швидше, ніж за звичайного процесу врегулювання збитків. Цього сезону маємо рекордну кількість заявлених подій – об’єм роботи дуже великий, проте всі зобов’язання ІНГО, як завжди, будуть виконані. До речі, особливо показовим є те, що значна частина компенсацій припала на господарства з прифронтових областей, де сільське господарство зазнає найбільших викликів», - додає Руслан Зимовець.

Олександр Усик, директор ТОВ «Степ», Кіровоградська обл., стверджує, що на ринку наразі немає більш ефективних програм зі страхування від погодних ризиків, аніж «МетеоЗахист»: «Маємо близько 10 років тісної співпраці з «Сингента», і впевнено беремо участь у «МетеоЗахист», адже тут все враховано і продумано для агровиробника. Відчуваємо професійний супровід і підтримку на кожному етапі від менеджерів компанії – вони завжди в контакті, в потрібний час, ситуації. Приємно, що відтепер виробник не залишається сам-на-сам з викликами агробізнесу, а є постачальники МТР, компанії, які готові розділити ризики з ним – зокрема, погодні. Цього сезону ми страхували соняшник та озиму пшеницю. Завдяки «МетеоЗахист» на пшениці отримали невелику компенсацію, а виплати по соняшнику були суттєві - більше півмільйона гривень»

«Вже 4й рік поспіль наше ФГ – VIP клієнт «Сингента», адже використовуємо 100% технологій компанії, а також застосовуємо систему Cropwise для моніторингу полів. Маємо в обробітку 1150 га, вирощуємо такі ключові культури як соняшник, кукурудзу, ріпак, пшеницю та інші. Дуже задоволені якісними ЗЗР і насінням від «Сингента» - це фундамент нашого агробізнесу, коли інші збирають до 3х т.га кукурдузи і 1-1.5 т/га соняшника, я впевнено маю 7т/га і 3т/ га відповідно. А підключення до «МетеоЗахист» - це додаткова перевага, яка не потребує екстра ресурсів, а потенційні бонуси – дуже приємні. До прикладу, цього сезону ФГ отримало майже 100% компенсації на соняшнику, це близько 850 тис грн. Минулого року – спрацювало страхування на ріпаку – отримали виплату у розмірі 180 тис грн. Це дуже допомагає», - ділиться враженнями Альберт Нурхаметов, власник одноіменного ФГ, Кіровоградська обл.

У сезоні-2024 «МетеоЗахист» пропонував страхування для посівів соняшника, зернової групи, кукурудзи та ріпаку від трьох погодних ризиків - посухи, спеки та зливи. Ключовий період роботи програми – фази цвітіння та наливу зерна. Наразі автори програми погоджують умови «МетеоЗахист»-2025 для подальшої підтримки агровиробників.

Об'єктивний, ефективний та персоналізований підхід «Метеозахист» зробив «Сингента» лідером на ринку індексного страхування в Україні. Ця інноваційна програма є прикладом того, як сучасне агрострахування може ефективно захистити фермерів, стабілізувати виробництво продовольства та підвищити економічну стійкість аграрного сектору.

Про індексне страхування

У центрі механізму програми знаходиться індекс — спеціальний показник, що характеризує вплив інтенсивності певного ризику на врожайність культури. Межове значення цього показника характеризує настання страхового випадку і відповідає критичній втраті врожайності для сільгоспвиробника, котра визначається ще під час розробки страхового продукту. Індекс повинен дуже точно показувати, як саме певний ризик впливає на врожайність культури, і це переважно залежить від якості розробки страхового продукту, а саме даних, математичної моделі тощо.

Важливо розуміти, що індекс не завжди може показувати абсолютно точні дані про стан поля, він відображає загальну тенденцію. В результаті можуть бути випадки, коли індекс показує виплату, а врожайність при цьому хороша або ж навпаки. Однак у рамках програми «МетеоЗахист» точка метеоданих для фіксації індексу є ділянкою 6х8 км, що вважається цілком прийнятною площею для страхування від спеки або посухи. Адже ці погодні явища охоплюють порівняно велику територію.

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Asian Development Bank
Boosting Asia's progress
Poverty reduction

- Fin.Org.UA

Новини

12:46 - Нацбанк збільшив продаж валюти до найвищого рівня за рік
11:46 - Профспілка працівників Starbucks страйкує в містах США
10:57 - Honda і Nissan розглядають можливість спільного виробництва автомобілів
10:00 - МВФ схвалив новий транш для України в розмірі $1,1 мільярда
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 21.12.2024
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
22:25 - IMF Executive Board Approves the Sixth Review of the Extended Fund Facility and UAD 1.1 Billion Disbursement
22:25 - Рада МВФ схвалила шостий перегляд програми розширеного фінансування та затвердила виділення траншу обсягом 1,1 млрд дол. США
21:00 - Новини 20 грудня: ракетна та хакерська атаки московія по Україні
20:42 - S&P погіршило рейтинг УЗ після пропозиції про відстрочення виплат за євробондами
20:30 - Вимоги до страхових посередників відповідатимуть нормам ЄС
20:15 - Фіцо звинуватив Зеленського в "газовій кризі" у Словаччині
19:47 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
19:18 - Сільпо втратило склад і товари на 400 мільйонів через нічну атаку московія
18:58 - Технічні проблеми у московія зупинили постачання російської нафти трубопроводом "Дружба"
18:34 - Азербайджан рік посередникував у газових перемовинах московія і України, але угоди не досягли
18:05 - "Нафтогаз" програв міжнародний арбітраж на 41 мільйон доларів
17:58 - Податковий режим в Україні заважає розвитку третині бізнесу – ЕВА
17:53 - Франція підтримує розвиток атомної енергетики України
17:50 - Пропало все. Як російські хакери зламали українські реєстри
17:41 - Чи стали українці купувати більше алкоголю за період війни?
17:34 - Європа все ще тримається за московитський газ завдяки рекордному потоку СПГ цього року
17:33 - Україна та Литва обговорили двосторонню співпрацю в економічній сфері
17:30 - Американский доллар заканчивает год на мажорной ноте
17:24 - Участь Міністерства економіки України у засіданні Уряду 17 грудня 2024 року
17:24 - Участь Міністерства економіки України у засіданні Уряду 13 грудня 2024 року
17:23 - Участь Міністерства економіки України у засіданні Уряду10 грудня 2024 року
17:20 - Участь Міністерства економіки України у роботі Верховної Ради України 17 -20 грудня 2024 року


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.1077
Канадський долар29.1211
Юань Женьміньбі5.7376
Чеська крона1.7328
Данська крона5.8323
Гонконгівський долар5.3877
Форинт0.105092
Індійська рупія0.49252
Рупія0.0025814
Новий ізраїльський шекель11.4253
Єна0.26723
Теньге0.079804
Вона0.028958
Мексиканське песо2.0729
Молдовський лей2.287
Новозеландський долар23.6014
Норвезька крона3.6703
московський рубль0.40527
Сінгапурський долар30.8548
Ренд2.2785
Шведська крона3.7937
Швейцарський франк46.8046
Єгипетський фунт0.8224
Фунт стерлінгів52.3765
Долар США41.8761
Білоруський рубль15.221
Азербайджанський манат24.6301
Румунський лей8.744
Турецька ліра1.1901
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.6118
Болгарський лев22.2473
Євро43.5114
Злотий10.2099
Алжирський динар0.31193
Така0.34654
Вірменський драм0.105374
Домініканське песо0.69081
Іранський ріал0.0000898
Іракський динар0.031744
Сом0.47909
Ліванський фунт0.000465
Лівійський динар8.5237
Малайзійський ринггіт9.3501
Марокканський дирхам4.156
Пакистанська рупія0.1496
Саудівський ріял11.0692
Донг0.0016407
Бат1.21298
Дирхам ОАЕ11.3214
Туніський динар13.2153
Узбецький сум0.0032324
Новий тайванський долар1.27929
Туркменський новий манат11.8813
Сербський динар0.37539
Сомоні3.8159
Ларі14.8527
Бразильський реал6.8615
Золото109026.52
Срібло1209.4
Платина38949.38
Паладій38079.61

Курси валют, встановлені НБУ на 23.12.2024