Людмила Сугак: Антикорупційні реформи є ключовою складовою для успішної інтеграції України в європейський простір
14:56 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ29 жовтня 2024 року заступник Міністра юстиції України з питань європейської інтеграції Людмила Сугак взяла участь у панельній дискусії «Боротьба з корупцією і євроінтеграція: план дій України» під час презентації ключових висновків з Тіньового звіту щодо розділу 23 «Правосуддя та основоположні права».
Людмила Сугак зазначила, що питання боротьби з корупцією є надзвичайно важливою складовою розділу 23, який зосереджується на принципі верховенства права та безпосередньо впливає на інституційні й процедурні рамки гармонізації національного законодавства, а також на загальні темпи перемовин про вступ.
«Ми продовжуємо працювати над удосконаленням антикорупціиних механізмів.
Зокрема, наразі триває робота з підготовки Дорожньої карти у сфері верховенства права, яка охоплюватиме розділи переговорів 23 «Судова влада та основоположні права» та 24 «Юстиція, свобода та безпека.
У Дорожній карті Україна повинна буде відобразити кроки від поточного стану українського законодавства, окресленого під час двосторонніх зустрічей та скринінгового звіту Європейської Комісії, до його повної відповідності законодавству ЄС.
Це буде політико-стратегічний документ, що окреслюватиме основні заходи, які Україна має здійснити в рамках процесу інтеграції та переговорів з ЄС», — зауважила спікер заходу.
«На сьогодні Мін’юстом забезпечено координацію органів державної влади щодо підготовки змістовних пропозицій до проекту Дорожньої карти за сферою «Верховенство права».
Відтак, успіх подальших реформ безпосередньо залежатиме від нашої здатності подолати виклики через спільний системний підхід та залучення всіх зацікавлених сторін», — додала Людмила Сугак.
Вона подякувала партнерам та представникам громадянського суспільства за підготовку Тіньового звіту, відзначивши комплексність та системність запропонованих у Звіті рекомендацій.
Заступник Міністра підкреслила, що прогрес у боротьбі з корупцією, який демонструє Україна, є не лише передумовою вступу до ЄС, але й дозволяє зміцнити довіру як з боку європейських партнерів, так і власних громадян, іноземних інвесторів: «Реформи, спрямовані на боротьбу з корупцією фактично проходять червоною ниткою в усіх міжнародних зобов’язаннях України, що визначені Меморандумом з МВФ, Планом України для Ukraine Facility, а також Звітом про прогрес України в рамках Пакету розширення ЄС».
Спікер також зосередила увагу на питаннях запобігання корупції в контексті нещодавніх двосторонніх зустрічей з Єврокомісією, в якій успішно взяли участь представники органів державної влади України.
Людмила Сугак зазначила, що під час вказаних зустрічей у межах переговорних розділів 23 та 24 делегація України продемонструвала високий рівень підготовки: «Наразі ми чекаємо на скринінговий звіт за першим кластером «Основи вступу в Європейський Союз» та рекомендації від Єврокомісії за результатами проведених консультацій та наданих письмових матеріалів, включно з Тіньовим звітом».
Тіньовий звіт підготовлений за підтримки Європейського Союзу у межах Проекту ЄС «Право-Justice» консорціумом громадських організацій на чолі з Лабораторією законодавчих ініціатив.
Звіт окреслює досягнення України у сферах верховенства права, боротьби з корупцією та захисту основоположних прав і свобод людини, а також визначає пріоритетні кроки на шляху до відповідності європейським стандартам.