Польща готується до можливої нової хвилі біженців з України
01.11 19:45 | Економічна правдаУ Польщі Люблінське воєводство готується до можливої нової хвилі біженців з України.
Про це повідомив генеральний консул України у Любліні Олег Куць у коментарі Радіо Свобода.
За словами дипломата, щомісяця у місті проводять засідання координаційної групи з питань допомоги громадянам України на території Люблінського воєводства, на яких, зокрема, обговорюють ці питання.
Він додав, що якихось серйозних сигналів про ймовірний великий наплив українців немає.
"Перед зимою, як і минулого року, цьому питанню ми приділяємо більше уваги.
Днями була така зустріч, ми пропрацьовували різні сценарії.
Можу сказати, що в Люблінському воєводстві високий рівень готовності.
Є списки волонтерів, які у 2022 році допомагали нашим громадянам.
У цьому списку кілька сотень волонтерів, яких при потребі зберуть і залучать до допомоги.
Є чітке розуміння хто чим займатиметься, хто працюватиме на кордоні, хто на вокзалі", - розпровів Олег Куць.
Крім представників органів місцевої влади, неурядових організацій, волонтерів та українських дипломатів, до координаційної групи входять представники управління Верховного комісара ООН у справах біженців, які консультують волонтерів про різні гранти, на які можна податися, щоб отримати фінансову допомогу для підтримки біженців.
За словами Олега Куця, чи буде нова хвиля українців-втікачів від війни до Польщі залежить від кількох чинників, зокрема, від російських атак на енергетичну інфраструктуру України та ситуації на фронті.
Напередодні у коментарі польському медіа RMF FM воєвода Люблінського воєводства Кшиштоф Коморський сказав, що у разі потреби пункти прийому біженців можуть розгорнути протягом 24-48 годин.
У травні посол України в Польщі Василь Зварич повідомляв, що кількість громадян України, які прибули до Польщі після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну, зменшилася з 1,3 мільйона до 950 тисяч.
Нагадаємо:
Кількість поляків, які виступають за прийняття українських біженців, впала до 53%, що є найнижчим показником з лютого 2022 року, коли 94% респондентів заявили, що підтримують приймання біженців.