Ворог не припинить спроби знищити об’єкти критичної інфраструктури, наша мета – створити стійку систему генерації, – Тимур Ткаченко
14:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУМасовані ракетні удари по об’єктах критичної інфраструктури 17 листопада завдали шкоди інфраструктурі Волині, Львівщини, Одещини та Вінниччини.
Про це під час брифінгу на тему “Ризики під час опалювального сезону 2024-2025 років в умовах погіршення безпекової ситуації та робота з посилення безпекових заходів” розповів заступник Міністра розвитку громад та територій Тимур Ткаченко.
Він наголосив, що росія і далі буде здійснювати атаки на важливу інфраструктуру, тому Мінінфраструктури продовжує працювати над децентралізацією енергетичних ресурсів.
“Наша мета, створити стійку систему генерації, яка буде захищеною від ворожих ударів.
У цьому контексті важливою є розробка паспортів енергетичної стійкості”, – сказав заступник Міністра.
Тимур Ткаченко зазначив, що особлива увага також приділяється Кривому Рогу, де через масштабні ремонтні роботи частина міста залишається без опалення.
Заступник Міністра енергетики України Микола Колісник розповів, що графіки відключення електроенергії застосовуються виключно у випадках стабілізації енергосистеми та для забезпечення принципу пропорційності у всіх регіонах.
Для об’єктів, які особливо постраждали під час останньої атаки, Міненергетики розробило окремий план заходів.
“Щоб максимально ефективно провести опалювальний сезон, Міненерго збільшило встановлену потужність міждержавних перетинів до 2,1 гВат на комерційній основі.
Вже є рішення Уряду, яке дозволяє комерційним підприємствам закуповувати до 80% електроенергії та не залежати від графіків відключення”, – сказав він.
Микола Колісник також закликав користуватися перевіреними джерелами інформації, щоб не дати ворогу шансу дестабілізувати ситуацію в суспільстві та економно споживати електроенергію.
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов зазначив, що лише з початку року по області росія випустила понад 1,5 тисячі ракет.
Однак стале проходження опалювального сезону відбувається по 48 громадам, в інших громадах ведуться активні бойові дії.
“Наразі працюємо над децентралізацією системи опалення у трьох громадах, там, де опалювальний сезон може бути під ризиком.
За планом встановлюємо модульні котельні та когенераційні установки.
Такий же процес відбувається і в місті Харків”, – наголосив Олег Синєгубов.
Прикладом децентралізації системи опалення стала Пісочинська громада.
Щоб уникнути ситуації, коли населення може залишитись без тепла, місцева влада залучила кошти з резервного фонду держбюджету та за рахунок міжнародних партнерів встановлює дві модульні газові котельні.
“На сьогодні одна котельня готова на 85%, інша буде встановлена на найближчі дні.
Також за кошти резерву вдалося замінити кабельну лінію, яка живить найбільший житловий масив громади”, – сказав голова Пісочинської громади Олег Чорнобай.
Нагадаємо, Міністерство розвитку громад та територій України спільно з Міністерством енергетики України впроваджують урядову ініціативу "Штаб згуртованих громад".
Мета - обмін та координація інформацією про підготовку та хід осінньо-зимового періоду 2024-2025 років.
Задля інформування громадськості та представників медіа було заплановано низку регулярних пресбрифінгів.