Україна хоче значно збільшити пропускну здатність західного кордону до 2030 року
15:48 | Економічна правдаУкраїна планує серйозно збільшити пропускну здатність на західному кордоні.
Про це повідомляє заступник міністра розвитку громад і територій Сергій Деркач.
Це передбачає проєкт Стратегії з розбудови прикордонної інфраструктури з Європейським Союзом та Молдовою до 2030 року.
"Через повномасштабне вторгнення навантаження на пункти пропуску зросло в рази, тож нам потрібно адаптувати кордон до наявних потреб", - пояснив Деркач.
Збільшити пропускну здатність прикордонної інфраструктури збираються шляхом реконструкції наявних пунктів пропуску та будівництва нових включно з під"їзними шляхами.
Йдеться, наприклад, про реконструкцію шести пунктів пропуску з Польщею, трьох - на кордоні зі Словаччиною, п"яти - з Румунією, трьох - з Угорщиною та 11 - з Молдовою.
Також мова про будівництво нових пунктів пропуску, зокрема Біла Церква - Сігету-Мармацієй, Біла Криниця - Клімеуць, Руська - Ульма та Шепіт - Ізвореале Сучевей на кордоні з Румунією, Велика Паладь - Надьгодош, Дийда - Берегдароц - з Угорщиною.
Серед цілей також запровадження спільного контролю із сусідніми державами, зменшення часу очікування в черзі та створення мережі сервісних зон.
Погодження від Єврокомісії Україна вже отримала, додав Деркач.
З кожною ОВА представники міністерства провели окремі зустрічі, де погодили пріоритети та спільні плани з розбудови кордону.
Нагадаємо:
Ввечері у неділю, 24 листопада, польські фермери припинили блокування пункту пропуску "Медика - Шегині".
Припинення блокування польськими фермерами пропускних пунктів на кордоні з Україною тимчасове - акції протесту можуть поновитися в грудні та будуть набагато масштабнішими.