Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького
12:14 | Економічна правда
Вишгородський районний суд Київської області скасував арешт майна родичів колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького.
Про це свідчить ухвала суду від від 6 листопада, повідомляє «Судовий репортер».
З-під арешту звільнені квартири, земельні ділянки, повертаються ювелірні вироби в загальній кількості 270 позицій.
Сину експосадовця Станіславу Ставицькому скасували арешт із шести квартир, п’яти машиномісць і двох гаражів.
У дружини експосадовця Олени Ставицької скасовано арешт із чотирьох квартир.
Також їй мають повернути 24 700 доларів і численні ювелірні прикраси та біжутерію, які були визнані речовими доказами і передані до державного сховища.
З-під арешту звільняється майно, зареєстроване на тещу Валентину Ушакову, — квартира, земельна ділянка, котедж, шість машиномісць.
Їй повертають численні прикраси, в тому числі три чоловічі годинники — це, начебто пам’ять від покійного чоловіка.
Батьку Ставицького повертають 20 наручних годинників і 14 запонок, два нагрудні знаки — з Ярославом Мудрим і Георгієм Побідоносцем, вилучені в березні 2014-го.
Хоча відомо, що батько Ставицького зберігав у квартирі за місцем обшуку значно більше майна — 4,8 млн доларів і кілограми золота в злитках.
Але, як пише видання, ця частина майна під арештом не опинилася і її місцезнаходження невідоме.
Майно родини Ставицького з 2014 року було заарештоване у справі про заволодіння об’єктами комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» урочища «Межигір’я», де облаштував собі резиденцію експрезидент України Віктор Янукович.
21 червня 2024 року Вишгородський райсуд звільнив Ставицького і приватного нотаріуса Юлію Ткаченко від кримінальної відповідальності за строками давності.
Це стало можливим після того, як Ставицький зі своїм адвокатом узяли участь у судовому засіданні по відеозв’язку за допомогою системи EasyCon.
Останні 10 років Ставицький був оголошений у розшук і розслідування стосовно нього проводилося заочно.
"Судовий репортер" нагадав, що за версією обвинувачення, Межигір’я вивели із державної власності ще у 2007 році, за президентства Віктора Ющенка.
Організаторами оборудки вважалися голова правління НАК «Надра України Едуард Ставицький, а також ексдиректор ТОВ «Медінвесттрейд» Павло Литовченко і нотаріус Юлія Ткаченко.
Спочатку майно, вартістю понад пів мільярда, вилучили з управління Державного управління справами з передачею до статутного капіталу НАК «Надра України», а далі його обміняли під виглядом рівноцінного на майно ТОВ «Медінвесттрейд», вартістю близько 33 млн грн.
Потім фактичним власником «Межигір’я» став Віктор Янукович, який, ставши президентом, розбудував там свою приватну резиденцію.
У свою чергу, Ставицький за часів президента Януковича став міністром енергетики та вугільної промисловості.