Дописався. Чому проєкт фінансиста Еріка Наймана визнали "скамом"?

09.01 15:00 | Економічна правда

9 січня Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) внесла проєкт Hug’s відомого фінансиста Еріка Наймана до переліку шахрайських.
Цим рішенням регулятор фактично закликав українців не довіряти аналітику свої інвестиції. Найман – публічний фінансист, який часто коментує інвестиційні події для вітчизняних ЗМІ, а також веде великий блог на YouTube та у Telegram.
У немилість НКЦПФР його проєкт потрапив незадовго після того, як сам Найман опинився в епіцентрі скандалу, пов"язаного зі своїми дописами у Facebook. Що про рішення комісії думає Найман і як воно вплине на його бізнес?Що сталося Сайт hugs.ua, який рекламує курси Наймана, визнали скам-проєктом та внесли до відповідного переліку на сайті НКЦПФР.
Туди регулятор записує усі компанії та проєкти, які підозрює у шахрайстві та роботі без ліцензій та дозволів. Реєстр скам-проєктів Нацкомісія оновлює регулярно, адже часто це чи не єдине, що вона може зробити, аби вберегти громадян від потенційних шахрайських схем, кількість яких після початку великої війни невпинно зростає.
Читайте також: На словах ти "вовк з Wall Street", а на ділі втрачаєш все.
Як не потрапити у тенета псевдоброкерів? На сайті Hug’s міститься блог Наймана, у якому він аналізує західні фондові ринки.
Також там можна придбати інформаційні курси фінансиста, в яких той вчить українців, як правильно інвестувати.
Вартість курсів становить від 250 грн до 40 тис.
грн. Також на сайті пропонуються послуги "індивідуального супроводу клієнтів-інвесторів", в межах якої компанія надає персонального ментора, який допомагає здійснювати інвестиції.
У клієнта такої послуги вже має бути відкритий рахунок у цінних паперах за кордоном, зокрема у таких брокерів, як Interactive Brokers, Exante, Freedom Finance тощо. Крім цього, Найман веде блог на YouTube (62,6 тисячі підписників) та у Telegram (понад 22 тисяч підписників). У своєму обґрунтуванні Нацкомісія зазначає, що сайт Hug’s надає інвестиційні та консультаційні послуги без відповідних дозволів та ліцензій.
При цьому, на сайті використовується символіка компанії, яка має ліцензію на діяльність на фондовому ринку – ТОВ "Хагс" (може надавати брокерські послуги). Засновником останньої дійсно був Ерік Найман, проте у 2022 році йому довелося формально вийти зі структури власності, адже фінансист досі має російське громадянство. "Вищезазначена діяльність на вебсторінці https://hugs.ua може мати ознаки здійснення безліцензійної діяльності, оскільки у "Договорі публічної оферти" надавачем даних послуг зазначено ТОВ "Спай", яке не отримувало жодних ліцензій, необхідних для здійснення професійної діяльності на ринках капіталу та організованих ринках на території України", – зазначають в НКЦПФР. Не під запис співрозмовники ЕП у Нацкомісії зазначають, що справжньою причиною внесення проєкту Наймана до переліку шахрайських були його дописи у Facebook.
"Проблеми з його діяльністю були і раніше, але після цих дописів ми, скажімо так, звернули на них увагу", – зазначає співрозмовник."Інвестиційний концтабір" Наприкінці 2024 року Найман потрапив у гучний скандал.
Зранку 20 грудня після ракетного удару московії по центру Києва він опублікував допис у Facebook, в якому фактично прорекламував свої послуги з інвестування за кордон, проілюструвавши це фотографією пошкоджених будинків. "Недобрий київський ранок.
Бережіть себе та диверсифікуйте свої активи.
Так сьогодні виглядає нерухомість у центрі столиці.
Повторю: ви сильно ризикуєте, якщо тримаєте всі свої активи в Україні", – написав він. Згодом, Найман видалив цей допис, проте, як відомо, "скриншоти не горять".
Скриншот допису Еріка Наймана після ракетного удару московії по центру Києві 20 грудня 2024 року Того ж дня Найман написав ще один допис (на 9 січня допис не видалений), у якому назвав Україну "інвестиційним концтабором". "Якщо ви ще не зрозуміли, що живете в інвестиційному концтаборі, де всі податкові правила, банківські та валютні регуляції, дії чиновників і навіть маркетинг спрямовані на те, щоб все, що ви заробили, тут і витратили, то пора б це вже зрозуміти.
Вас просто дурять", – написав фінансист.
Ще один допис Наймана, у якому він назвав Україну "інвестиційним концтабором" Така гостра критика, ймовірно, пов"язана з рішенням Нацкомісії з цінних паперів обмежити одну з найпопулярніших схем виведення капіталу за кордон.
За день до того, як Найман написав свої дописи, ЕП повідомила, що регулятор планує заборонити виводити кошти за кордон за допомогою американських "трежеріс".
Читайте також: Українці обходять валютні обмеження НБУ за допомогою уряду США.
Реакція регулятора Ще раніше жорсткі обмеження на перекази коштів між банківськими рахунками запровадив Нацбанк, "спонукавши" банки добровільно підписати відповідний меморандум.Що каже Найман ЕП звернулася до Еріка Наймана з проханням прокоментувати рішення комісії.
Фінансист зазначив, що отримав від регулятора лист з проханням надати відповіді на низку питань та "роз"яснити обставини".
І його юристи вже працюють над наданням таких відповідей. "Ми отримали запит вчора (8 січня – ЕП) і там написано відповісти протягом п"яти днів.
Цікаво чому Комісія ухвалила рішення до отримання відповідей?", – цікавиться Найман. Звинувачення Нацкомісії у тому, що сайт hugs.ua надає послуги без отримання ліцензії він відкидає. "Це інформаційні курси.
Якщо інформування людей про те, що відбувається, – це скам, то тоді я попрошу комісію роз"яснити чим вони мотивували своє рішення.
Також у мене є питання, коли розморозять кошти тисяч вкладників "Фрідом фінанс". Зараз багато людей ведуть влоги та розповідають про американський ринок акцій, наприклад.
На таку діяльність потрібно отримувати ліцензію комісії?" – зазначив фінансист.
Читайте також: Бездіяльність чи злочинний умисел? Як НКЦПФР нехтує інтересами українців на користь підсанкційного росіянина Також ЕП поцікавилася, чи вважає Найман дії регулятора "помстою" за дописи аналітика у соцмережах. "Якщо у них є питання з цього приводу, то нехай адресують їх мені.
До чого тут ТОВ "Спай"? Немає жодних ознак, підстав та обґрунтувань такого рішення, в той час, як суб`єкт владних повноважень повинен уникати прийняття невмотивованих рішень", – додав Найман, зазначивши, що формального відношення до цієї компанії не має.

Додати коментар

Користувач:
email:





Капітал росте,
Інвестори зненацька
Спокій бережуть

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 9 січня: відновлення реєстрів, складна історія з видобуванням солі на Закарпатті
20:31 - "Укргазвидобування" зменшило сплату рентних платежів у 2024 році до 22 мільярдів
20:16 - Суд заарештував землю, куплену під нове київське кладовище
19:35 - 100 млн євро на проекти громадам: Мінрозвитку запускає третій етап Програми відновлення за підтримки Європейського інвестиційного банку
19:29 - БЕБ викрило у несплаті податків компанії, пов'язані з контрабандистом Альперіним
19:23 - Олексій Чернишов провів зустріч із головою Комітету у закордонних справах Сейму Польщі
19:16 - Пропонується визначити особливості виконання надавачами платіжних послуг миттєвих кредитових переказів
19:01 - Недоцільно: Рада зобов’язала держкомпанії показати звітність, яку дозволила приховати у 2022
18:46 - На під'їзді до Центрального вокзалу Києва прорвало теплотрасу: перекрито авторух
18:31 - Казахстан запропонував $1 мільярд за НПЗ російського "Лукойлу" у Болгарії
18:20 - Microsoft продовжить підтримувати Україну у 2025 році: надаватиме безоплатні хмарні сервіси
18:10 - Якою буде іпотека у 2025 році
17:58 - Катерина Левченко наголосила на важливості долучення представників ОБСЄ до розробки Нацплану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» на 2026-2028 роки
17:45 - "Газпром" навчає співробітників турецької мови і вивозить із сім'ями з Європи
17:30 - Українські захисники, які лікуються у цивільних медичних закладах, мають отримувати покращене харчування, — Віктор Ляшко
17:17 - ДБР затримало власника онлайн-казино, який раніше заробляв на комісії в "Дії"
17:04 - Комісія оновила список сумнівних інвестиційних проєктів: Нові застереження для інвесторів
16:58 - У Німеччині зафіксовано найбільше банкрутств з часів фінансової кризи
16:36 - Засідання Комісії
16:31 - Новий голова ДПС звільнив низку керівників у центральному апараті податкової
16:25 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:20 - Мінфін: У 2024 році в повному обсязі профінансовано соцвиплати на 447,9 млрд грн
16:14 - Мінмолодьспорт: Президент підписав Закон, який збільшить вплив молоді на розвиток своїх громад
16:06 - Терміни та ставки, за якими сплачується військовий збір ФОП – платниками єдиного податку першої, другої та четвертої групи
16:05 - Реєстр форм електронних документів
16:04 - Компанії США оголосили про найменшу кількість найманих працівників у 2024 році за майже десятиліття
16:03 - Сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
16:00 - Основні джерела надходжень до місцевих бюджетів Дніпропетровщини протягом 2024 року
16:00 - Як держава зробить зарплати жінок і чоловіків однаковими?
15:59 - Закон № 4113: зміни щодо порядку набуття статусу резидента Дія Сіті – платника податку на прибуток підприємств на особливих умовах


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.1982
Канадський долар29.3751
Юань Женьміньбі5.7667
Чеська крона1.7345
Данська крона5.8383
Гонконгівський долар5.4341
Форинт0.105188
Індійська рупія0.49234
Рупія0.0026075
Новий ізраїльський шекель11.5491
Єна0.26803
Теньге0.080416
Вона0.028966
Мексиканське песо2.0658
Молдовський лей2.2768
Новозеландський долар23.6444
Норвезька крона3.7059
московський рубль0.41402
Сінгапурський долар30.8947
Ренд2.238
Шведська крона3.7889
Швейцарський франк46.3675
Єгипетський фунт0.836
Фунт стерлінгів51.9589
Долар США42.2825
Білоруський рубль15.3687
Азербайджанський манат24.8691
Румунський лей8.7585
Турецька ліра1.1963
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.8737
Болгарський лев22.2715
Євро43.5594
Злотий10.1927
Алжирський динар0.31003
Така0.35025
Вірменський драм0.105985
Домініканське песо0.69023
Іранський ріал0.00007364
Іракський динар0.032084
Сом0.48312
Ліванський фунт0.00047
Лівійський динар8.5497
Малайзійський ринггіт9.3977
Марокканський дирхам4.1564
Пакистанська рупія0.15092
Саудівський ріял11.1903
Донг0.0016491
Бат1.22407
Дирхам ОАЕ11.4425
Туніський динар13.1903
Узбецький сум0.0032529
Новий тайванський долар1.28166
Туркменський новий манат12.0084
Сербський динар0.37323
Сомоні3.8434
Ларі14.9041
Бразильський реал6.8049
Золото113072.28
Срібло1285.05
Платина40527.78
Паладій39350.63

Курси валют, встановлені НБУ на 10.01.2025