Українські захисники, які лікуються у цивільних медичних закладах, мають отримувати покращене харчування, — Віктор Ляшко
09.01 17:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУУ Міністерстві охорони здоров’я України під головуванням Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля відбулася онлайн-нарада щодо забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування та реабілітації в цивільних закладах охорони здоров’я.
У нараді взяли участь представники Міністерства оборони, Командування Медичних сил Збройних сил України та керівники обласних департаментів охорони здоров’я.
«У 2024 році на виконання положень Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» Уряд прийняв постанову, яка визначає порядок забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування в цивільних закладах охорони здоров’я, що поширюється на медзаклади всіх форм власності та підпорядкування.
Також прийнято ряд інших нормативно-правових актів, які врегульовують цей процес.
Нині створено всі умови, аби у 2025 році кожен військовослужбовець, який одержує медичну чи реабілітаційну допомогу у цивільних закладах охорони здоров’я, отримував покращене харчування, яке відповідає нормі 5 (лікувальна).
Спеціально розроблений раціон містить перелік продуктів, їхню кількість та вагу, з урахуванням специфічних потреб організму під час відновлення.
Наприклад, врахована підвищена потреба у білках, вітамінах та калоріях, необхідних для лікування поранень або хвороб.
Норма щодо покращеного харчування військових під час лікування у цивільних медзакладах є обов’язковою та прописана у договорах із НСЗУ.
Забезпечити її виконання — відповідальність керівників медзакладів», — сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
Розрахунок вартості покращеного харчування здійснено на основі спеціального каталогу продуктів, затвердженого Міністерством оборони.
Компенсація витрат на покращене харчування цивільним медзакладам буде здійснюватися з бюджетів Міноборони через КМС і мережу військових шпиталів.
Для цього медзаклади мають укласти відповідні договори з військовими шпиталями.
Під час наради обговорили стан підписання договорів, а також координацію між цивільними та військовими медзакладами.
Міністр наголосив, що всі договори мають бути укладені найближчим часом, адже такою є вимога закону та відповідальність перед нашими захисниками.
Для пришвидшення процесу сформовано перелік координаторів від КМС для кожної області.
Нагадаємо, цьогоріч амбулаторні реабілітаційні відділення для ветеранів мають з’явитися у кожній громаді.