Виробництво без простоїв: чому сховища енергії – це must have для бізнесу?

14.01 13:12 | Економічна правда

Для сучасних підприємств навіть кілька секунд простою можуть коштувати мільйонів.
Проте цього можна уникнути за допомогою систем зберігання енергії. Стореджі – це не просто технологія, а необхідність.
Вони перетворюють енергетичну залежність на автономність, дозволяючи бізнесу функціонувати без перебоїв навіть у найскладніших умовах. Тому сьогодні поговоримо про переваги використання стореджів, а також розвіємо поширені міфи, які досі зупиняли бізнеси перед встановленням цих систем. Чим саме стореджі вигідні для бізнесу? Стореджі забезпечують резервування електроенергії, що критично для автоматизованих підприємств, де навіть короткочасний перебій може призвести до збоїв та зупинки обладнання. Особливу роль стореджі відіграють у безперервності подачі електроенергії.
Це надзвичайно важливо, наприклад, для логістичних складів, де працюють роботи та сортувальні лінії.
Тут навіть хвилинна затримка під час переходу на генератор може стати критичною: робочий процес зупиняється, виникають помилки, а запуск обладнання потребує часу та додаткових ресурсів.
Стореджі ж забезпечують безшовну подачу енергії, що дозволяє уникати простоїв і зберігати стабільність роботи. Також ці системи дозволяють економити кошти завдяки арбітражу за ціною, тобто накопичувати енергію в періоди низьких тарифів і використовувати її під час пікових навантажень. Ще однією важливою перевагою є можливість повного використання сонячної енергії.
Стореджі накопичують надлишок енергії, виробленої вдень, і забезпечують її використання вночі, що знижує залежність від зовнішніх джерел.
Читайте також: Технології зберігання енергії: розвиток, тенденції та перспективи для бізнесу Крім того, системи зберігання енергії дозволяють розв"язувати незаплановані складнощі.
Наприклад, сьогодні існують проблема із зарядними станціями для електромобілів.
Зростання популярності цього транспорту створює значний попит на такі зарядки, наприклад, біля ТРЦ.
Але бізнеси часто стикаються з дефіцитом потужності для встановлення станцій. Багато будівель, зведених 10-20 років тому, не були розраховані на сучасні навантаження.
У таких умовах стореджі дозволяють бізнесу забезпечувати зарядні станції енергією навіть там, де фізично неможливо модернізувати мережу чи прокладати нові лінії електропередач. Стореджі також розв"язують питання управління піковими навантаженнями, згладжуючи стрибки споживання енергії.
Це дозволяє уникати перевищення потужностей, на які розраховані нинішні мережі, і підтримувати стабільну роботу підприємства навіть у періоди максимального навантаження. Коли стореджі справді рятують бізнес: розберемо приклади Стореджі часто рятують виробничі процеси від зупинок і фінансових втрат, і я хочу навести декілька прикладів.
По-перше, у виробництві рекламної продукції, де ЧПУ-станки вирізають деталі, перебої з електрикою можуть впливати на обладнання, яке утримує устаткування, що в результаті призводить до зсуву заготовки.
Стореджі забезпечують безперебійну роботу, зберігаючи точність різання. На підприємствах, що займаються литтям пластиків або композитів, відключення електрики спричиняє застигання матеріалу в обладнанні, що потребує очищення і може пошкодити техніку.
Завдяки стореджам таких простоїв можна уникнути. Нарешті бізнеси, які займаються, наприклад, видобуванням граніту у кар’єрах.
У дробильному обладнанні може застрягнути каміння під час зупинок через відключення електроенергії.
Щоб налагодити роботу, часто потрібно очистити механізми вручну.
Для цього потрібен час, що негативно впливає на ефективність виробництва. Що потрібно для встановлення стореджів? Щоб встановити стореджі, бізнесам часто потрібно підготувати свої енергосистеми технічно.
Адже мережі на підприємствах застарілі або не пристосовані до роботи з такими системами. Якщо бізнес проєктує нові будівлі, то вже враховує окремі групи для роботи зі стореджами, генераторами та іншим обладнанням.
Це значно спрощує і здешевлює встановлення таких систем у майбутньому.
Якщо про це подумати заздалегідь, можна уникнути дорогих змін у вже наявних мережах. Говорячи про фінансову підготовку до встановлення стореджів, бізнес може скористатися грантами, дотаціями або кредитами, які пропонують, наприклад, міжнародні організації, такі як Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).
Ці програми допомагають знизити витрати й зробити цей проєкт доступнішим. Отже, підготовка до встановлення стореджів доволі нескладна, тож що ж стримує бізнеси від встановлення таких систем? Насправді це деякі сумнівні факти, про які поговоримо за мить. «Занадто дорого» і «лише для компаній-гігантів»: міфи про стореджі, з якими час попрощатися Сьогодні хочу розвіяти деякі міфи, що створюють хибне уявлення про можливості цих систем та викликають певні сумніви у власників бізнесів. Наприклад, поширена думка, що стореджі потрібні тільки великим компаніям, пов’язана з тим, що саме великі підприємства мають бюджети для впровадження таких систем.
Проте накопичувачі енергії можуть бути надзвичайно ефективними й для малого бізнесу.
Вони дозволяють заощаджувати завдяки оптимізації використання енергії, а також забезпечують надійність електропостачання. Ще один міф – висока вартість стореджів і їхня нібито нездатність окупитися.
Насправді правильно спроєктовані системи окуповуються орієнтовно за 5 років, оскільки дають змогу економити на споживанні електроенергії й отримувати переваги від арбітражу. Часто можна почути, що стореджі працюють лише із сонячними панелями.
Насправді вони можуть взаємодіяти з будь-якими джерелами енергії.
Хоча найкращі фінансові результати дійсно досягаються у поєднанні з сонячними установками.
Чому? Наприклад, візьмемо вітрову енергетику.
Зазвичай, це масштабні проєкти, які реалізуються не всюди, а лише в окремих регіонах після проведення детальних досліджень.
Їх будівництво є досить дорогим.
Тоді як сонячні панелі ефективні майже скрізь, адже сонячне світло доступне в усіх регіонах.
Навіть у місцях із меншою кількістю сонячних днів вони здатні генерувати енергію, що робить їх універсальнішим джерелом альтернативної енергії. Ще один поширений міф стосується небезпеки стореджів.
Сучасні літій-залізо-фосфатні батареї вважаються одними з найбезпечніших.
Крім того, ці системи обладнані засобами пожежогасіння та сигналізацією, що робить їх менш небезпечними, ніж традиційні генератори. Дехто вважає такі акумулятори технологією майбутнього, яка наразі не має широкого застосування.
Проте останні роки демонструють стрімке зростання попиту та зниження вартості цих систем, що перетворює їх на тренд сьогодення. Нарешті, думка, що стореджі є розкішшю, застаріла.
Як і у випадку із сонячними панелями, їхнє використання стає раціональним вибором для заощадження та оптимізації енергоспоживання.
Таким чином, системи зберігання енергії — це не лише інноваційне рішення, але й важливий крок до більш ефективного використання ресурсів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bidding, buying, sold,
Money flows like a river,
Fortunes new and old.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:01 - Андрій Сибіга провів у Києві переговори з Міністром закордонних справ Естонії Маргусом Цахкна
21:00 - Новини 14 січня: зліт цін на пальне, зупинка шахти Ахметова в Покровську
20:42 - Арктичний нафтовий бізнес московії зупиняється через санкції США
20:11 - Продажі літаків Boeing впали до найнижчого рівня з часів пандемії
19:36 - HD Hyundai планує створити митно-логістичний хаб на Львівщині
19:35 - Декабрьский PPI снизил страхи жёсткой политики ФРС
19:23 - Мінфін: Відбулося дванадцяте засідання Української платформи донорів. Серед обговорених тем - бюджет-2025, реформи та відновлення
19:21 - Бюджетну підтримку та пріоритетні напрями відновлення обговорили під час засідання Української платформи донорів
19:08 - Нова ініціатива Мінветеранів: сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП
19:04 - Ігор Клименко провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Словенія в Україні Матеєю Превольшек
18:53 - Удосконалюємо процедуру: як зміниться сертифікація вчителів з 1 вересня 2025 року
18:50 - ЄС посилює підтримку соціальної сфери України: зустріч Оксани Жолнович та Єврокомісарки Аджи Лябіб
18:50 - Урядом приведено у відповідність процедуру отримання відстрочки від мобілізації для рідних осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
18:47 - Україна затвердила Стратегію цифрового розвитку інновацій: що передбачає
18:43 - Прем’єр-міністр: Соціальна сфера, відбудова інфраструктури, розмінування, цивільний захист — серед інвестиційних пріоритетів цього року
18:39 - Микола Точицький провів телефонну розмову з Міністром культури та медіа Хорватії
18:17 - У московії в більш ніж в чотири рази обвалився експорт сталевих труб
18:07 - За ініціативи України відбулося засідання РБ ООН на тему російських злочинів проти українських військовополонених та цивільних
18:07 - Хто найбільше допомагав Україні грошима і чи збережеться ця підтримка у наступні роки?
18:00 - Посли G7 закликали Шмигаля якнайшвидше забезпечити роботу наглядової ради "Енергоатому"
18:00 - Перебронювання працівників через Дію спрощено: без 72-годинного очікування
17:55 - Олексій Кулеба представив нового очільника АМПУ
17:48 - Вимоги щодо організації процесу управління проблемними активами в банках України буде оновлено
17:42 - ЄС планує контрзаходи проти Китаю через нібито порушення правил конкуренції на ринку медобладнання
17:38 - Мінфін: Уряд затвердив порядок надання додаткової дотації громадам у 2025 році
17:38 - "Будувати чи ні - це рішення української влади": посол Матернова про добудову ХАЕС
17:35 - Україна розвиває співпрацю з Міжнародним енергетичним агентством


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.0911
Канадський долар29.3708
Юань Женьміньбі5.7662
Чеська крона1.7138
Данська крона5.8065
Гонконгівський долар5.4294
Форинт0.105134
Індійська рупія0.48795
Рупія0.0025981
Новий ізраїльський шекель11.6536
Єна0.26775
Теньге0.079752
Вона0.028936
Мексиканське песо2.0492
Молдовський лей2.2532
Новозеландський долар23.6351
Норвезька крона3.6971
московський рубль0.41046
Сінгапурський долар30.852
Ренд2.2301
Шведська крона3.7626
Швейцарський франк46.0997
Єгипетський фунт0.8377
Фунт стерлінгів51.4193
Долар США42.2734
Білоруський рубль15.3654
Азербайджанський манат24.8638
Румунський лей8.7083
Турецька ліра1.191
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.7316
Болгарський лев22.1489
Євро43.3218
Злотий10.1492
Алжирський динар0.31003
Така0.35025
Вірменський драм0.105985
Домініканське песо0.69023
Іранський ріал0.00007364
Іракський динар0.032084
Сом0.48312
Ліванський фунт0.00047
Лівійський динар8.5497
Малайзійський ринггіт9.3977
Марокканський дирхам4.1564
Пакистанська рупія0.15092
Саудівський ріял11.1903
Донг0.0016491
Бат1.22407
Дирхам ОАЕ11.4425
Туніський динар13.1903
Узбецький сум0.0032529
Новий тайванський долар1.28166
Туркменський новий манат12.0084
Сербський динар0.37323
Сомоні3.8434
Ларі14.9041
Бразильський реал6.8049
Золото112793.04
Срібло1255.35
Платина40231.17
Паладій39953.86

Курси валют, встановлені НБУ на 15.01.2025