єРобота: Завдяки грантовим коштам підприємиця змогла масштабувати Центр розвитку для дітей в Умані
10:00 | Міністерство економіки України | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
З липня 2022 року Уряд запровадив проект єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову доромогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн. Продовжуємо знайомити вас з героями-переможцями цієї програми.
Аліна Майданюк втілила свою мрію і створила місце, де діти можуть навчатися та розвиватися – Центр розвитку M.KIDS в Умані. Цей шлях був сповнений викликів, але віра в свою справу допомогла подолати все.
Спочатку центр розташовувався в приміщенні на 60 квадратних метрів, а сьогодні це вже 200 квадратів, де працюють мінісадочок, група подовженого дня та заняття з англійської мови. Команда, що починалася з двох людей, зараз нараховує 12 досвідчених викладачів, які надають якісні освітні послуги для дітей та їхніх батьків.
У 2022 році Аліна отримала свій перший грант, який дозволив розширити можливості центру. Проте, вона не зупинилася на досягнутому і в березні 2024 року, як дружина військовослужбовця, отримала другий грант від Міністерства економіки України на розвиток логопедичного центру. Сьогодні у центрі працюють не лише логопеди, а й фізіотерапевти. «Якби не грантова програма підтримки, я б не змогла розпочати цей етап розвитку», — ділиться Аліна.
Початок повномасштабної війни приніс нові випробування: три місяці простою, пошук приміщення з укриттям і невизначеність майбутнього. Проте саме в цей складний час Аліна стала однією з перших, хто подала заявку на грантову програму «Власна Справа». Завдяки підтримці вона змогла реалізувати свої плани і закупити необхідне обладнання для переїзду та запуску нових напрямків роботи.
Сьогодні Аліна не тільки керує центром розвитку, але й стала грант-менеджеркою, допомагаючи іншим підприємцям у своєму місті отримувати фінансування. Вона вірить у важливість підтримки жіночого підприємництва в умовах війни: «Якщо жінки не отримають допомогу тут, вони поїдуть за кордон, де знайдуть її. А саме жінки зараз є економічним щитом нашої країни».
Аліна також започаткувала ініціативу безкоштовних занять для дітей військовослужбовців. «Щосуботи ми приймаємо діток до себе на три години, щоб їхні мами мали час для себе», — додає вона.
Нагадаємо, урядовий проект єРобота є однією зі складових політики «Зроблено в Україні» та включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів ветеранам та другому з їх подружжя, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.