Потенціал для декарбонізації ЄС та виклики транскордонної торгівлі біометаном
19.01 23:15 | Оператор ГТС УкраїниБіометан маже значно прискорити виконання цілей ЄС із декарбонізації, однак досі стикається з перешкодами у транскордонній торгівлі.
Для українських виробників біометану ключовим питанням наразі є приєднання до Union Database for Biofuels (UDB) та можливість експортувати біометан до Європи. Про це розповіла Катерина Коваленко, керівниця Управління стратегії ОГТСУ, під час дискусії «Як розвивається європейський ринок біометану і які можливості для подальшого зростання?» на World Renewable Fuels Conference у Берліні (Німеччина).
«В Україні відсутня державна фінансова підтримка для розвитку виробництва біометану. Єдиним стимулом для розвитку галузі для України є експорт біометану до ЄС. Ми одразу побачили сплеск активності серед виробників, коли українське законодавство дозволило експорт біометану. Уніфікація правил і вимог в країнах ЄС значно спростило б транскордонну торгівлю біометаном», — сказала Катерина Коваленко.
Після появи можливості для експорту біометану, дві біометанові установки (із середньою річною потужністю близько 3 млн кубометрів на рік) розпочали комерційну подачу біометану до мережі. Однак поки експортувати біометан складно через відсутність уніфікації міжнародних стандартів торгівлі. Використання схем добровільної сертифікації (PoS, proof of sustainability) частково вирішує цю проблему.
Запис Потенціал для декарбонізації ЄС та виклики транскордонної торгівлі біометаном спершу з"явиться на Оператор ГТС України.