Як розвиток квантових технологій впливатиме на інвестиційний ринок

08:14 | Економічна правда

Акції компаній, які працюють у сфері квантових комп’ютерів, у 2024 році зросли на 177%.
Однак вони залишаються в тіні тем, пов’язаних із штучним інтелектом, мовними моделями, криптовалютами, основними фондовими індексами.
Недавні заяви Google і NASA повернули увагу інвесторів до цієї сфери. Навіть на ранніх етапах розвитку технологія обіцяє довгостроковий вплив на багато галузей.
Квантові комп’ютери використовують кубіти (квантові біти), щоб виконувати завдання, недоступні для звичайних комп’ютерів.
Для їх роботи потрібні наднизькі температури, вузькоспеціалізовані фахівці та значні інвестиції. Основою технології є квантова механіка та робота із субатомними частинками, такими як електрони або фотони.
Кубіти дозволяють частинкам існувати в кількох станах одночасно.
Це означає, що відповіді на складні питання вже "існують".
Потрібно лише правильно сформулювати завдання, багаторазово виміряти хвильову функцію та визначити найбільш імовірне рішення. Квантові комп’ютери виконують обчислення, на які традиційні системи витратили б мільйони років.
Проте їх потужності і сфери застосування поки що обмежені.Застосування квантових технологій Ці системи особливо ефективні в криптографії: вони здатні зламувати традиційні методи шифрування та одночасно допомагати в розробці квантово-стійкої криптографії.
У сфері оптимізації квантові комп’ютери знаходять застосування в логістиці, управлінні портфелем та розподілі ресурсів. Квантові комп’ютери сприяють відкриттю нових ліків та розвитку матеріалознавства, моделюючи молекули й хімічні реакції з точністю, недоступною класичним комп’ютерам.
Вони вдосконалюють машинне навчання, вирішують складні математичні задачі, такі як диференціальні рівняння, і допомагають у біології – від аналізу структури білків до геноміки. Крім того, квантові системи оптимізують енергоспоживання, проєктування батарей та фінансове моделювання, включаючи управління ризиками й оцінку похідних інструментів.
Попри поточні обмеження (шум, необхідність виправлення помилок) квантові комп’ютери можуть трансформувати багато галузей.Ринок і перспективи розвитку Обсяг поточного ліквідного ринку квантових технологій у США невеликий – близько 20 млрд дол., але цільові ринки, де можна застосовувати цю технологію, майже безмежні.
Після COVID-19 квантові обчислення залишалися нішевою темою, яку підтримували ентузіасти й технологічні гіганти – IBM, Microsoft та Intel. Проте недавні події викликали нову хвилю інтересу серед інвесторів.
IBM, лідер у сфері квантових обчислень, описує їх як "нову галузь комп’ютерної науки, що використовує квантову механіку для вирішення задач, недоступних навіть найпотужнішим класичним комп’ютерам".
Крім того, Організація Об’єднаних Націй оголосила 2025 рік Міжнародним роком квантової науки і технологій. Останні новини стали каталізатором інтересу.
Google представила квантовий чип Willow, який забезпечує безпрецедентну обчислювальну потужність.
Своєю чергою, Quantum Computing (QUBT) повідомила про контракт з NASA.
Компанія використовуватиме квантову машину Dirac-3 для обробки даних та зображень.Критика і майбутнє квантових комп’ютерів Не обійшлося і без критики.
На виставці CES (Consumer Electronics Show) гендиректор Nvidia, найбільшої компанії США з ринковою капіталізацією 3,4 трлн дол., висловився про квантові комп’ютери доволі критично. Він заявив, що Nvidia не бачить причин для занепокоєння через квантові обчислення.
Класичні суперкомп’ютери залишаються незамінними для виправлення помилок і продукти Nvidia чудово впораються з цим, додав він. "Якщо говорити про 15 років для створення корисних квантових комп’ютерів, то це, скоріше за все, надто рано, 30 років – надто пізно.
А ось 20 років – реалістичний термін, у який багато хто з нас міг би повірити", – сказав менеджер.
Читайте також: Мікросхеми на трильйон: як Nvidia стала головним виробником "заліза" для штучного інтелекту Наразі Nvidia зосереджена на "класичних обчисленнях", таких як графічні процесори, які підтримують роботу штучного інтелекту.
Компанія не має працюючого квантового комп’ютера, однак думка її CEO авторитетна для ринку через лідерство компанії у сфері високих технологій. Цікаво, що сама Nvidia торгується з великим відривом від фундаментальних показників.
Наприклад, співвідношення ціни акції до продажів (price-to-sales) в Nvidia становить 144, тоді як для індексу S&P 500 цей показник лише близько 3. Це ілюструє, що навіть компанії з реалістичнішим бізнесом оцінюються інвесторами значно вище їхніх фактичних фінансових метрик, що вже говорити про сектор квантових технологій, де оцінки ще більш спекулятивні. Квантові комп’ютери можуть стати загрозою для теми штучного інтелекту в тому сенсі, що ринки завжди шукають новий хайп.
ШІ, який залежить від якісних даних, поступово втрачає привабливість через обмеження в доступі до цих даних. Ілон Маск, наприклад, заявив, що брак якісних наборів даних для навчання стає проблемою для розвитку ШІ.
У такій ситуації інвестори, які шукають нові ризикові можливості, можуть переключити увагу на квантові технології. Хоча тема квантових комп’ютерів поки що обмежена, проривні технології в цій галузі – одні з найцікавіших довгострокових тем для інвестування. Незважаючи на волатильність, ми зосередилися на компаніях з капіталізацією понад 150 млн дол., які мають працюючі продукти і торгуються в США.
Серед них – Ionq, Rigetti Computing, Quantumscape, Quantum Computing, Defiance Quantum, Navitas Semiconductors та Spectral Capital. Сценарій для них, найімовірніше, буде схожим на історію з ШІ, де великі гравці поступово поглинають менші бізнеси.
Однак деякі з цих компаній ще не раз з’являться в заголовках новин, приносячи інвесторам сотні відсотків доходу.
Це можливо, якщо впливові підприємці підтримають розвиток таких технологій.

Додати коментар

Користувач:
email:





The market is strange
Like an ocean's ebb and flow
Ride the waves with care

- Fin.Org.UA

Новини

14:34 - Кабмін розширив Держаудитслужбі повноваження для перевірок закупівель
14:28 - Азійські виробники авто та акумуляторів постраждали через погрози Трампа щодо мит
14:06 - Золото досягло 2-місячного максимуму на тлі планів Трампа та ослаблення долара
13:55 - Кабмін звільнив очільницю Держагентства з розвитку туризму
13:50 - ЗМІ: Посли ЄС зможуть продовжити економічні санкції проти московія, Угорщина не блокуватиме
13:45 - На Панамському каналі почався аудит після погроз Трампа повернути його під контроль США
13:35 - Підрозділи ДШВ отримали зброю і техніку на 500 млн грн в рамках ініціативи ОКО ЗА ОКО
13:33 - Суд у московії зобов’язав Raiffeisen сплатити два мільярди євро штрафу: причина
13:23 - Інвестиційні можливості в Україні: як обрати найкращу стратегію
13:21 - Переселенці почнуть отримувати субсидії на оренду житла в кінці січня
13:00 - Чому Україні важливо вже зараз серйозно підійти до підготовки до вступу в ЄС
12:52 - Трамп висунув ідею запровадження універсального мита
12:41 - Акції європейських автовиробників падають після інавгурації Трампа
12:35 - Поліція та СБУ викрили групу банкірів, які привласнили кошти клієнтів на понад 5 мільйонів
12:30 - Крипторынок сделал шаг назад, но вряд ли развернулся
12:28 - Трамп фактично вивів США з глобальної угоди про корпоративний податок
12:20 - Про подання юридичною особою Додатка 3 «Розрахунок загального мінімального податкового зобов’язання за податковий (звітний) рік» до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи
12:18 - В який термін та які документи (оригінали чи копії) надає ФОП для проведення документальної перевірки (планової або позапланової)?
12:12 - Чи потрібно з 01.01.2025 отримувати ліцензії на право виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, пального, а також на зберігання пального на паперових носіях?
12:09 - Чи підлягають перерахуванню з валютного рахунка резидента – суб’єкта господарювання (юридичної особи), відкритого за межами України, на рахунок в банку України грошові кошти, що надійшли від нерезидента за операціями з експорту товарів (послуг), в то
12:05 - Що зазначається в графах «номер книги ОРО, яка реєструється (перереєструється)» та «номер розрахункової книжки, яка реєструється (перереєструється)» розд. 6 Заяви за ф. № 1-КОРО при реєстрації першої КОРО та РК на господарську одиницю?
12:03 - Продаж вживаних речей за посередництвом комісіонера (юридичної особи/ФОПа): оподаткування доходу ПДФО та військовим збором
12:01 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:59 - Чи необхідно юридичній особі подавати уточнюючий розрахунок у разі повернення ФОПом суми попередньої оплати при розірванні договору, яка була відображена у розрахунку за попередній період?
11:59 - "Клуб білого бізнесу" ДПС поповнився компаніями, пов’язаними з Медведчуком та Єрмолаєвим
11:56 - Особливості відображення в додатках АВ та ЗП до податкової декларації з податку на прибуток підприємств авансових внесків у разі виплати/нарахування дивідендів за певних умов
11:51 - До уваги резидентів Дія Сіті!
11:48 - Сільськогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку у 2024 році поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 559,1 млн гривень
11:48 - Трамп анонсував 25% мита на товари з Мексики та Канади
11:46 - Екологічний податок: місцеві бюджети Дніпропетровщини протягом 2024 року отримали від платників понад 311,1 млн гривень


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.1699
Канадський долар29.163
Юань Женьміньбі5.765
Чеська крона1.7261
Данська крона5.8305
Гонконгівський долар5.4155
Форинт0.105348
Індійська рупія0.48697
Рупія0.0025755
Новий ізраїльський шекель11.7647
Єна0.26954
Теньге0.079538
Вона0.029045
Мексиканське песо2.0222
Молдовський лей2.2434
Новозеландський долар23.6364
Норвезька крона3.6961
московський рубль0.41274
Сінгапурський долар30.8964
Ренд2.248
Шведська крона3.7839
Швейцарський франк46.1367
Єгипетський фунт0.8378
Фунт стерлінгів51.4124
Долар США42.1551
Білоруський рубль15.3224
Азербайджанський манат24.7942
Румунський лей8.7404
Турецька ліра1.1846
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.7519
Болгарський лев22.2419
Євро43.4998
Злотий10.2197
Алжирський динар0.31003
Така0.35025
Вірменський драм0.105985
Домініканське песо0.69023
Іранський ріал0.00007364
Іракський динар0.032084
Сом0.48312
Ліванський фунт0.00047
Лівійський динар8.5497
Малайзійський ринггіт9.3977
Марокканський дирхам4.1564
Пакистанська рупія0.15092
Саудівський ріял11.1903
Донг0.0016491
Бат1.22407
Дирхам ОАЕ11.4425
Туніський динар13.1903
Узбецький сум0.0032529
Новий тайванський долар1.28166
Туркменський новий манат12.0084
Сербський динар0.37323
Сомоні3.8434
Ларі14.9041
Бразильський реал6.8049
Золото114182.99
Срібло1274.57
Платина39795.68
Паладій39928.89

Курси валют, встановлені НБУ на 21.01.2025