Індія шукає продавців нафти, які замінять частку постачання московія до країни
17:35 | Економічна правда. Публікації
Джерела закупівлі нафти державною Indian Oil Corp можуть змінитися через нові санкції США проти московії, які впливають на постачання з Москви: найбільший нафтопереробник Індії тепер змушений шукати альтернативи.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
До початку війни між Росією та Україною Індія імпортувала менше ніж 2% своєї нафти з московії.
Однак у середині минулого року цей показник зріс до майже 45%, згідно з даними аналітичної компанії Kpler, оскільки московія пропонувала значні знижки.
Тим часом поставки з традиційних постачальників, таких як Саудівська Аравія, скоротилися.
"Все, що було зміщено на користь московії, стосувалося лише спотового ринку", — зазначив Арвіндер Сінгх Сахні, голова третьої за доходами компанії Індії, у середу.
"Тепер ми будемо перебалансовувати це".
10 січня США запровадили найагресивніші санкції проти московії, намагаючись підсилити позиції України у можливих мирних переговорах.
Санкції можуть вплинути на щоденні постачання обсягом до 2 мільйонів барелів нафти до Індії та Китаю, сказав Сахні в інтерв’ю Bloomberg Television під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі.
Індія звернеться до постачальників, таких як країни ОПЕК, США, Гаяна та Бразилія, щоб компенсувати можливий дефіцит, додав він.
"У нас достатньо джерел, достатньо співпраці, а також геополітичних і комерційних альянсів для подальшого розвитку", — наголосив він.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, московія експортувала 4,6 мільйона барелів нафти на день у грудні.
З них 1,5 мільйона барелів щодня постачалося до Індії минулого місяця, згідно з даними Kpler.
Після запровадження санкцій ціни на нафту зросли, але, за словами Сахні, у найближчій перспективі вони, ймовірно, залишаться в діапазоні $75–80 за барель.
Нагадаємо:
Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США запровадив санкції проти двох найбільших нафтових компаній московія "Газпром нефть" і "Сургутнефтегаз", а також провайдерів страхування суден "Ингосстрах" та "Альфастрахование".
За даними газети Financial Times, заходи включають додавання до чорного списку 183 суден "тіньового флоту", залучених до експорту енергоресурсів з московії.
Індія має намір відмовитися від нафтових танкерів, на які США наклали санкції через їхню роль у перевезенні вантажів для московії, що є ще одним прикладом впливу заходів Вашингтона на світовий нафтовий ринок.