Закінчено прийом проектних пропозицій на третій етап Програми Відновлення України: отримано 453 заявки
26.01 18:29 | Fin.Org.UA за інформацією КМУНа програму за підтримки Європейського інвестиційного банку подалися 235 громади, а загальна сума проектів становить 19,27 мільярда гривень.
«Ми були раді бачити зацікавленість громад у Програмі відновлення ІІІ.
У рамках попередніх двох етапів вже маємо 225 проектів реалізованих проектів на суму понад 500 мільйонів євро.
Надзвичайно важливо для нас, як для Міністерства, продовжувати підтримувати громади у здійсненні їхніх стратегій розвитку, втілення в життя саме їхньої візії.
Віримо, що вони здатні реалізовувати необхідні для себе проекти самотужки за наявності належної допомоги і фінансування.
Ми вдячні, що у партнерстві з Європейським інвестиційним банком нам вдається це роботи.
Особливо важливо, щоб проекти реалізовувались у найкоротші терміни і з максимально високою якістю.
Щоб люди якнайшвидше змогли відчути користь нової інфраструктури», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Міністр також розповів, що за результатами відбору на Програму спостерігається суттєвий попит громад на заміну комунальних мереж – понад 50% поданих заявок.
Також понад третина – проекти охорони здоров’я.
Окремо Міністр відзначив 20 пропозицій проектів житла для ВПО, що є надзвичайно важливим і безумовно актуальним.
Найбільше проектних пропозицій отримано з Львівської, Одеської, Київської, Черкаської, Полтавської та Дніпропетровської областей.
Наступний етап – оцінка Обласними військовими адміністраціями проектів та формування рейтингових списків.
Проекти будуть реалізовуватися через екосистему управління відбудовою DREAM, яка дозволяє автоматизувати процеси відбору та моніторингу проектів.
Платформа забезпечить прозорість та ефективність в управлінні фінансами та дозволить оперативно оцінювати прогрес реалізації проектів, контролювати використання коштів та їхнє цільове спрямування.
Програма відновлення України є частиною реформи публічних інвестицій, яка спрямована на відновлення критично важливої інфраструктури та покращення якості життя в громадах, що постраждали від війни.
У червні 2024 року між Україною та ЄІБ було укладено Фінансову угоду, яка передбачає залучення 100 млн євро.
Ці кошти будуть спрямовані на відновлення соціальної інфраструктури, житлово-комунальних об’єктів та забезпечення муніципальним житлом у регіонах, що постраждали від військової агресії рф, а також у тих областях, які прийняли значну кількість внутрішньо переміщених осіб.
Субвенція надаватиметься громадам через державний бюджет місцевим бюджетам.