Зупинка програми USAID в сфері теплопостачання. Значення для споживачів та виробників
27.01 12:48 | Економічна правда
За три роки, протягом яких триває неспровокована агресія московія щодо України, міжнародні та гуманітарні організації докладають значних зусиль для вирішення нагальних соціальних потреб, які існують в населених пунктах , що зазнали руйнування критичної інфраструктури.
Після того, як московія перейшла до стратегії енерго терору, в умовах високих військових ризиків та критичності строків для ремонтів, іноземні донори наростили кількість проектів у сфері теплогенерації для установ та організацій в прифронтових містах України, замовляючи та встановлюючи на них обладнання, вироблене в Україні.
Такі спільні проєкти реалізовуються за рахунок Агентства США з Міжнародного Розвитку USAID, (за даними агентства, в рамках проєкту енергобезпеки передано 114 мобільних котелень в 14 регіонах), Місії Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Асоціацій партнерств між містами побратимами в Україні та Німеччині, тощо.
За даними підприємств ТМ Колві, 2023-й рік став роком, коли децентралізована теплова генерація стала не лише вимогою стратегії економного та ефективного використання енергетичних ресурсів, але й складовою стратегії безпеки для країни у цілому.
Виробництво обладнання на замовлення іноземні донорів, підприємствами торгової марки зросло фактично утричі, у порівняння з 2022-м роком та залишилось стабільним і у 2024 році.
Це як готові рішення, тобто транспортабельні блочно-модульні котельні, так і виключно котли.
У компанії зазначили, що пріоритетними в попередні роки було відновлення та модернізація теплопостачання в Харкові та Харківській області."Переважно замовляють устаткування на котлах Колві-2000, Колві-3000, Колві-4000, відповідно з потужністю 2 мВт, 3 мВт, 4 мВт.
У залежності від конфігурації, яку формує замовник, у подальшому, в транспортабельній модульні котельні, як наприклад КМ-2-5000-Т може бути встановлено декілька відповідних котлів", — пояснює CEO ТМ Колві Олександр Крошка.
Співпраця з іноземцями це і висока відповідальність, але, водночас, чіткість та визначеність для роботи бізнесу."Замовник, звісно перевіряє виробництво та компанію, перш ніж укладати угоду, аналізує рівень цін.
Водночас завоювавши репутацію сумлінних підрядників, в подальшому міжнародники лише відзначають, що нам вдається виконувати за у рази коротші терміни те, що у Німеччині чи Італії, повним циклом виробництва, займає від 6 до 8 місяців.
При цьому швидкість не впливає на якість, а коштує дешевше", — зазначають в Колві.