На семінарі з комунікацій у Варшаві фахівці ДСНС поділилися досвідом роботи під час війни
31.01 18:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУЦього тижня у Польщі відбувся дводенний семінар «Розуміння комунікації в цивільному захисті», організований за підтримки Європейського Союзу через Механізм цивільного захисту Союзу (UCPM).
До заходу долучилися понад 100 експертів із 37 країн.
На запрошення Головного коменданта Державної пожежної служби Польщі Маріуша Фелтиновського у семінарі взяли участь і фахівці Державної служби України з надзвичайних ситуацій, зокрема - начальник Управління комунікації ДСНС Світлана Водолага та начальник частини радіаційного, хімічного та біологічного захисту та аварійно-рятувальних робіт Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС Олексій Йосипенко.
Основними темами семінару стали:
Використання інноваційних технологій у комунікації під час кризових ситуацій.
Механізми стратегічної комунікації для підвищення стійкості суспільства.
Багатовимірний підхід до комунікації щодо природних і антропогенних загроз, з особливою увагою до ХБРЯ (хімічних, біологічних, радіологічних і ядерних) ризиків.
Перший день семінару був присвячений майстер-класам, які почалися з панельної дискусії за участю експертів із Польщі та країн UCPM (Механізму цивільного захисту ЄС).
У своєму виступі Світлана Водолага поділилася досвідом у сфері комунікації, набутим фахівцями ДСНС під час повномасштабної війни в Україні.
«Комунікаційна складова під час війни - надзвичайно важлива.
І якщо раніше ми займалися комунікацією побутових надзвичайних подій, пожеж на об’єктах та у житловому секторі, їх профілактикою, то з початком великої війни ми зіткнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з постійними ракетними та дроновими ударами, вибухами від керованих авіабомб, артилерії та реактивних систем залпового вогню», - наголосила керівник Управління комунікації ДСНС.
Вона детально розказала учасникам заходу про вагомий внесок комунікаційних підрозділів у висвітлення роботи Служби та ознайомила з розробленими алгоритмами подачі інформації про ворожі удари.
Адже значний обсяг даних ворог отримує саме з відкритих джерел, що також є елементом розвідки.
«Нам дуже важливо показати правду.
З перших днів донести й продемонструвати, що росіяни б’ють по житлових будинках мирних українців, в той час, коли росія стверджувала, що атакує «виключно» військові об’єкти», - зазначила Світлана Водолага.