Підтримка офісів «Зроблено в Україні»: ключова тема четвертої координаційної зустрічі SME Alliance
31.01 16:58 | Fin.Org.UA за інформацією КМУМіністерство економіки України та Німецьке федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку спільно з представниками міжнародних партнерських організацій, інституцій розвитку та фінансових установ провели четверту координаційну зустріч Альянсу зі стійкості малого та середнього підприємництва в Україні (SME Resilience Alliance for Ukraine).
Основною темою зустрічі стало посилення співпраці щодо створення та функціонування офісів «Зроблено в Україні» у межах реалізації Стратегії відновлення, сталого розвитку та цифрової трансформації малих і середніх підприємств (МСП) на 2024-2027 роки.
Стратегія була схвалена Урядом 30 серпня 2024 року.
«Ми вдячні нашим міжнародним партнерам за суттєву підтримку українського бізнесу.
Малий та середній бізнес є основою нашої економіки, оскільки створює робочі місця у різних секторах та відіграє ключову роль у відновленні країни.
Запуск офісів «Зроблено в Україні» є важливим кроком у розширенні можливостей місцевого бізнесу для виходу на глобальні ринки, посилення стійкості та гідного представлення українських переваг за кордоном.
Ми також прагнемо використати цю платформу для досягнення конкретних результатів до майбутньої Конференції з відновлення України (URC2025)», — зазначила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
На сьогодні в Україні працює 80 регіональних офісів «Зроблено в Україні» на базі Державної служби зайнятості.
До кінця 2025 року Мінекономіки планує збільшити кількість офісів до 101.
Як пояснює Тетяна Бережна, офіси «Зроблено в Україні» повинні об"єднати підприємців з державними та недержавними системами підтримки та стати платформою, де люди зможуть отримати доступ до необхідної інформації, консультацій та ресурсів для започаткування та розвитку свого бізнесу.
Для того, щоб зробити допомогу більш доступною, ці офіси надаватимуть набір послуг, адаптованих до місцевих потреб.
Це стимулюватиме місцеву економіку та забезпечить нові можливості для розвитку бізнесу в ключових секторах.
Довідково
Україна та Німеччина разом з 12 іншими країнами, 17 інституціями розвитку та міжнародними фінансовими організаціями заснували Альянс стійкості малого та середнього бізнесу для України під час Міжнародної конференції з відновлення України в Берліні (URC2024).
Співголовами Секретаріату Альянсу є Міністерство економіки України та Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Наразі до SME Alliance входять 35 країн, установ з фінансування і розвитку та міжнародних організацій.
Зокрема, Австрія, Канада, Естонія, Європейський Союз, Німеччина, Японія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швейцарія, Велика Британія, а також ЄС, Світовий банк, ПРООН, ЮНІДО, Банк розвитку Ради Європи (CEB), Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк (EIB) та Європейський інвестиційний фонд (EIF), Міжнародна організація з міграції тощо.
Разом з членами Альянсу Мінекономіки вирішує такі завдання, як координація спільної діяльності в рамках поточних та майбутніх проектів міжнародної технічної допомоги, спрямованих на підтримку бізнесу; аналіз прогресу в реалізації Стратегії розвитку МСП; інтеграція міжсекторальних питань (таких як «зелений» перехід, інклюзія, підтримка бізнесу ветеранів та жінок, а також підприємців з числа внутрішньо переміщених осіб) в ініціативи, спрямовані на зміцнення стійкості та зростання малих і середніх підприємств.