Уряд послідовно працює над компенсацією збитків, завданих Україні росією, — Денис Шмигаль
07.02 21:24 | Fin.Org.UA за інформацією КМУМеханізми конфіскації заморожених російських активів обговорили на нараді під головуванням Прем’єр-міністр Дениса Шмигаля.
У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції Ольга Стефанішина, Міністр фінансів Сергій Марченко, голова Національного банку Андрій Пишний, заступник керівника Офісу Президента Ірина Мудра, дипломати та інші.
«росія має заплатити за руйнування в Україні», — зазначив Глава Уряду та додав, що іноземні партнери вже почали передавати Україні кошти, забезпечені доходами від заморожених російських активів.
Зокрема, за словами Дениса Шмигаля, у межах ініціативи G7 наша держава отримає 50 млрд доларів і перші транші в грудні минулого року вже надійшли до державного бюджету.
«Водночас ми наполягаємо на тому, що всі суверенні російські активи, заморожені на Заході, мають бути конфісковані й передані на користь України», — підкреслив Прем’єр-міністр.
На нараді обговорили результати виконаної роботи у цьому питанні та план взаємодії з партнерами на поточний рік.
«Наша мета — примусити росію компенсувати всю завдану Україні шкоду.
Послідовно працюємо в цьому напрямку», — наголосив Денис Шмигаль.