Квитки в касах та бонуси для пасажирів: як "Укрзалізниця" відновлюється після кібератаки

28.03 16:00 | Економічна правда

"Коли нарешті вирішила заздалегідь спланувати подорож, то виявилося, що "Укрзалізниця" зламалася".
Такий і безліч подібних постів публікували українці в соціальних мережах під час масштабної кібератаки на її сервіси. 23 березня в роботі компанії стався технічний збій, через який виникли проблеми з онлайн-продажем, сервісами замовлення послуг та довідковою інформацією.
Самі потяги продовжували курсувати за графіком. Українцям довелося згадати, як це стояти в черзі до каси на залізничному вокзалі і тримати в руках уже забутий паперовий квиток.
Відновити систему онлайн-продажів у резервному форматі вдалося лише через 89 годин. Що відомо про кібератаку на "Укрзалізницю" Вранці 23 березня "Укрзалізниця" зазнала технічного збою, внаслідок чого в застосунку та на сайті перевізника не працювали продаж квитків та інші онлайн-послуги. У компанії збільшили кількість касирів на залізничних вокзалах і відкрили продаж квитків у касах на всі міжнародні рейси, що відправлялися 23 та 24 березня.
Крім того, дозволили начальникам поїздів оформляти проїзд "на борту" в найбільш термінових випадках. Придбати квиток у залізничній касі можна було лише на найближчі дві доби.
Такий крок дозволив значно оптимізувати черги на користь тих, кому треба "тут і зараз". Після першої доби збою голова "Укрзалізниці" Олександр Перцовський повідомив, що на сервери та IT-ресурси компанії здійснили безпрецедентну кібератаку – таргетовану, складну та багаторівневу. "Ключове ворогові не вдалося: рух поїздів стабільний, вони курсують чітко, без затримок, усі операційні процеси руху відлагоджені в резервному форматі.
Залізниця продовжує рух попри фізичні атаки по інфраструктурі, її не спинити і найпідлішими кібератаками!" – написав Перцовський. За його словами, "Укрзалізниця" заздалегідь впровадила протоколи резервування.
Утім, оскільки ураження системне та нетривіальне, перед повним відновленням з "бекапів" фахівці компанії та кібердепартаменту СБУ мали ретельно протестувати сервіси на можливі вразливості. 27 березня, через 89 годин, "Укрзалізниця" відновила онлайн-продажі.
На першому етапі працюватиме тільки базовий функціонал: продаж та повернення квитків на всі напрямки на 20 діб. We are officially back! All the basic features are already available.
The app is currently experiencing increased demand.
Therefore, we thank you for your patience and constant support ? pic.twitter.com/r8tTNpir4j— Ukrainian railways || Укрзалізниця (@Ukrzaliznytsia) March 27, 2025 У компанії наголосили, що під час кібератаки фахівці не допустили витоку жодної сенситивної інформації. Де можна купити квиток на потяг Хоча онлайн-продаж квитків уже запустили, вокзали та каси продовжують працювати в посиленому режимі в усій країні. "Оскільки зранку фіксуються пікові навантаження на систему, можуть виникати збої в роботі застосунку та сайту з продажу квитків.
Просимо пасажирів передовсім користуватися застосунком, якщо є потреба в терміновій подорожі", – повідомили в компанії. Кілька днів придбати квитки на потяг можна було лише в касі вокзалу В "Укрзалізниці" рекомендують приходити по квитки в каси не в пікові години.
Найкращий час для їх купівлі – з 9:00 до 11:00 та з 14:30 до 16:30. У Києві працюють 27 кас: 25 – на Центральному вокзалі, дві – на Південному.
Посилені касові зони і у Львові: на вокзалі працюють десять кас. Читайте також: Колапс з квитками "Укрзалізниці": як влаштована система їх продажу Також у касових залах продовжують працювати консультанти з питань придбання, повернення квитків та посадки на поїзд.
О 12 годині 28 березня в роботі "Укрзалізниці" знову були технічні проблеми в роботі застосунку через перевантаженість сервісу. Продаж квитків на сайті теж працював з перебоями: користувачів викидало із сайту, не вдавалося знайти станцію відправлення. Як знайти придбаний раніше онлайн-квиток Придбаний заздалегідь онлайн-квиток можна знайти насамперед на особистій електронній пошті в PDF-форматі (за умови, що користувач додав її до профілю в застосунку). Якщо квиток не вдалося знайти, в "Укрзалізниці" радять прийти на потяг принаймні за 20 хв до відправлення.
Провідник може перевірити підставу на проїзд за підтвердженням оплати: записом у банківському застосунку або квитанцією про оплату. Як повернути раніше придбаний онлайн-квиток Щоб повернути онлайн-квиток, придбаний до кібератаки, потрібно заповнити відповідну заявку.
У ній слід вказати дані про пасажира, станцію відправлення та прибуття, час відправлення або номер потяга, день та час оплати квитка. Також до заявки потрібно додати квитанцію або знімок екрана про оплату, де видно час і суму списання.
Повернути квиток можна не пізніше, ніж за годину до відправлення. Якщо пасажир резервував кошти для автоматичної купівлі, а квиток через кібератаку не надійшов, потрібно заповнити заявку на повернення коштів. Читайте також: Підвищувати чи не підвищувати? Як нові тарифи "Укрзалізниці" на перевезення вплинуть на бізнес Час повернення після обробки заявки залежить від банку і може тривати до 30 банківських днів.
Терміни обробки заявки можуть подовжити через велику кількість звернень, які обробляються вручну. Що робити, якщо квиток був куплений після відновлення онлайн-продажів (з 27 березня), однак він не прийшов? У компанії радять зачекати 5-10 хв і перевірити пошту.
Якщо квитка не буде, потрібно описати проблему через застосунок у розділі "Зворотний зв’язок". Бонуси від "Укрзалізниці" для пасажирів Аби компенсувати незручності для пасажирів, "Укрзалізниця" тимчасово запровадила низку бонусів.
Зокрема, платні зали очікування безкоштовно приймають пасажирів з паперовими квитками, придбаними в період хакерської атаки. Крім того, пасажирів з паперовими квитками у потягах безкоштовно пригощають чаєм. Також в "Укрзалізниці" радять зберігати паперовий квиток, адже після відновлення системи буде ще низка "компліментів" від залізниці та партнерів на знак вибачення за ситуацію. Наприклад, мережа закладів "Білий налив" запропонувала безкоштовний келих сидру або яблучного лимонаду кожному, хто пережив кібератаку і купив паперовий квиток на потяг.

Додати коментар

Користувач:
email:





Fortunes won and lost
Amidst a sea of numbers
Capital market.

- Fin.Org.UA

Новини

13:10 - Крипта продолжает погружение
11:29 - З 01 квітня 2025 року виробники та імпортери сигарет застосовують до мінімального акцизного податкового зобов’язання коефіцієнт 1,1
11:26 - Суб’єктам господарювання, які використовують ПРРО від ДПС
11:25 - Роботодавці мають дотримуватися трудового законодавства
11:24 - UGB оголошує збір на бойовий робот "Лють" для 13-ї бригади НГУ "Хартія"
11:22 - Якими засобами телекомунікаційного зв’язку приймається SAF-T UA?
11:19 - До уваги платників ПДВ!
11:18 - Онлайн-запис до електронної черги в ЦОПах – поліпшення якості та умов надання послуг платникам
11:10 - Чи може банк списати кошти з рахунку платника, який має податковий борг, на підставі платіжної інструкції на примусове списання (стягнення) коштів?
11:07 - Платники рентної плати за видобування нафти і використання водних біоресурсів забезпечили позитивну динаміку надходжень до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:05 - Єдиний податок: ФОПи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 1,1 млрд гривень
11:03 - Протягом двох місяців поточного року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників понад 7,4 млрд грн податків, зборів і платежів
11:00 - На онлайн зустрічі податківці Дніпропетровського регіону обговорили із СГ, які здійснюють реалізацію алкогольних напоїв у роздрібній мережі, порядок заповнення Декларації з акцизного податку
10:59 - В Україні прогнозують щорічне зростання експорту насіння: експерти назвали причини
10:40 - Під час онлайн зустрічі податківців з фізичними особами – підприємцями Дніпропетровщини комунікували про звірку з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
10:36 - Відомий економічний експерт Дніпропетровського регіону закликає громадян своєчасно задекларувати свої доходи і сплатити податки
10:34 - Сплата єдиного податку у січні – лютому 2025 року зросла на 12,8 %: в яких регіонах найбільші надходження
10:33 - Руслан Кравченко розповів про роботу ДПС для підтримки мобілізованих ФОП
10:32 - Прогнозована політика трансфертного ціноутворення: ДПС нагадує про можливість укладення договору АРА
10:25 - "Викликає тривогу": в Україні уповільнилось зростання в будівництві та промисловості
10:16 - Курс валют на 31 березня: скільки коштують долар та євро
09:59 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:43 - Великі медичні компанії збільшили доходи на 37%: хто у лідерах
09:25 - Ціни на нафту знижуються на тлі погроз Трампа про можливі мита для покупців російського
09:00 - Україна роботизує військо. Як армія з 15 тисяч наземних дронів замінятиме людей на передовій
09:00 - Частка суто китайських авто, ввезених в Україну з КНР, становить 63%: популярні бренди
08:30 - Скільки США витрачають на українську оборону і чи можна це замінити
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 31.03.2025
18:00 - За тиждень Нацбанк продав 846 мільйонів доларів
17:13 - Розлючений на Путіна: Трамп пригрозив московія митами на усю нафту


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.142
Канадський долар28.9818
Юань Женьміньбі5.7089
Чеська крона1.793
Данська крона5.9968
Гонконгівський долар5.3321
Форинт0.111021
Індійська рупія0.48531
Рупія0.0025052
Новий ізраїльський шекель11.2436
Єна0.27528
Теньге0.082296
Вона0.028254
Мексиканське песо2.0391
Молдовський лей2.3011
Новозеландський долар23.7466
Норвезька крона3.9614
московський рубль0.49218
Сінгапурський долар30.915
Ренд2.2841
Шведська крона4.1311
Швейцарський франк47.012
Єгипетський фунт0.8203
Фунт стерлінгів53.6963
Долар США41.4787
Білоруський рубль15.0766
Азербайджанський манат24.4035
Румунський лей8.9896
Турецька ліра1.0913
СПЗ (спеціальні права запозичення)55.0274
Болгарський лев22.8697
Євро44.7472
Злотий10.7078
Алжирський динар0.30678
Така0.3396
Вірменський драм0.105329
Домініканське песо0.66703
Іранський ріал0.00007112
Іракський динар0.031627
Сом0.47378
Ліванський фунт0.00042
Лівійський динар8.476
Малайзійський ринггіт9.2849
Марокканський дирхам4.1619
Пакистанська рупія0.1482
Саудівський ріял11.0469
Донг0.0016211
Бат1.21254
Дирхам ОАЕ11.2812
Туніський динар13.0501
Узбецький сум0.0032174
Новий тайванський долар1.25939
Туркменський новий манат11.8375
Сербський динар0.36798
Сомоні3.7938
Ларі14.8366
Бразильський реал7.0922
Золото127703.38
Срібло1432.55
Платина41005.84
Паладій40909.2

Курси валют, встановлені НБУ на 31.03.2025