Юлія Свириденко обговорила з бізнесом Дніпропетровщини результати політики «Зроблено в Україні» та ключові проблеми підприємців регіону
02.04 17:27 | Міністерство економіки України | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Під час робочої поїздки в Дніпропетровську область Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки Юлія Свириденко взяла участь у зустрічі з українськими виробниками під головуванням Президента Володимира Зеленського. Основними темами обговорення стали вплив програм політики «Зроблено в Україні» на розвиток економіки, результати виконання питань, які підприємці підіймали на попередніх зустрічах, та шляхи розв’язання проблем, які зараз має бізнес регіону.
За словами Юлії Свириденко, вже в перший рік реалізації політика «Зроблено в Україні» продемонструвала ефективність як інструмент підтримки вітчизняних виробників та переробної галузі.
«У 2024 році держава інвестувала 35 млрд грн у цю політику. У минулому році приблизно шоста частина приросту ВВП — це результат політики підтримки українських виробників “Зроблено в Україні”. Саме переробка торік вийшла на перше місце за відрахуваннями до державного бюджету. Тому цьогоріч ми продовжили роботу всіх програм політики «Зроблено в Україні», — наголосила Міністерка економіки.
Дніпропетровщина є однією з найактивніших користувачів програми «Зроблено в Україні». Входить у топ-10 регіонів за кількістю виданих іпотек в межах програми єОселя, до топ-5 за програмою «Доступні кредити 5-7-9». Посідають друге місце за кількістю виробників та магазинів у програмі «Національний кешбек». І є першими серед регіонів України за розміром виданих кредитів на відновлення енергетики.
Юлія Свириденко також зазначила, що саме завдяки зустрічам із виробниками програми політики були розширені. Один із запитів підприємців Дніпропетровщини торік полягав у покращенні умов грантів для переробних підприємств.
«На запит бізнесу ми зменшили вимоги щодо створення нових робочих місць у розрізі грантів на переробку — з 25 до 5. Крім того, для підтримки виробників розширили програму компенсації 25% вартості сільськогосподарської техніки на інші види обладнання. Тепер компенсацію у 15% вартості можна отримати на українське енергетичне обладнання, колісну техніку, ліфтиі», — додала Юлія Свириденко.
Цьогоріч підприємства регіону порушували питання браку кадрів у прифронтових регіонах, захист національного виробника від недоброчесного імпорту, розширення інструментів підтримки для бізнесу, який працює на території активних бойових дій.
«Бізнес Дніпропетровщини порушив слушні питання в першу чергу щодо залучення українських виробників до відбудови. Уряд цілком поділяє цю позицію. Адже це можливість розвитку вітчизняного виробництва та фактор повернення українців додому. Отримали також запит на посилення заходів щодо захисту ринку від демпінгового імпорту. Опрацюємо інструменти, як захистити вітчизняних виробників, що потерпають від недоброчесних імпортерів. Третій блок – розбудова інструментів підтримки бізнесу на прифронтових територіях. Є активний запит на це від бізнесу, який працює під обстрілами, тому працюємо над тим, аби покращити інструменти, які вже є в арсеналі політики «Зроблено в Україні», — підсумувала Юлія Свириденко.