Магазин, у якому нічого не можна купити — Україна презентує павільйон на EXPO 2025 в Японії
04.04 17:25 | Міністерство економіки України | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Міністерство економіки України презентувало концепцію національного павільйону для Всесвітньої виставки EXPO 2025 в Осаці (Японія) на пресконференції у Музеї Ханенків. Павільйон «Not For Sale» розповідає про цінності українського суспільства через метафору магазину, де нічого не можна купити.
4 квітня у Музеї Ханенків відбулася пресконференція, присвячена участі України в EXPO 2025. Під час заходу Заступниця Міністерки економіки України Тетяна Бережна та посол Японії в Україні Масаші Накагоме розповіли про стратегічне значення представництва України на міжнародних майданчиках та презентували концепцію українського павільйону на Всесвітній виставці в Осаці.
EXPO — це всесвітня виставка, що проводиться кожні п'ять років як глобальна платформа для демонстрації інновацій, технологічних досягнень та культурного обміну. 13 квітня в Осаці, Японія, розпочнеться EXPO 2025, яка триватиме до 13 жовтня, присвячена темі «Designing Future Society for Our Lives» (Створення суспільства майбутнього для нашого життя). У виставці братимуть участь 161 країна та 25 міжнародних організацій. Росію не було допущено до участі.
За ініціативи Міністерства економіки України, наша держава представить світові свій погляд на глобальну тему цьогорічної виставки. Завдяки партнерству з Японією, організатори забезпечили Україні безкоштовну участь у виставці, надавши місце для павільйону на шість місяців.
«Участь України в Expo 2025 в Осаці – це стратегічна можливість показати світові наші цінності та стійкість. Ми демонструємо, що навіть у найскладніших умовах українці продовжують боротися, розвиватися, ставати інноваційними. Для мене це також можливість показати наш економічний потенціал — розповісти історії підприємців, які попри війну і руйнування відновлюються, виходять на нові ринки і вражають світ. Заходи на полях Expo 2025 стануть можливістю поглибити економічну співпрацю із Японією та нашими ключовими глобальними партнерами. Дякуємо Японії за всю надану підтримку, яка дозволить нам гідно представити себе на найбільшій світовій події року», — зазначила Юлія Свириденко, Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України.
Концепція українського павільйону розкриває ідею «Values of Future: Actions Over Declarations» (Цінності майбутнього: дії понад деклараціями). Павільйон матиме форму магазину під назвою «Not For Sale» (Не для продажу), в якому відвідувачі побачать особливі «товари» — цінності українського суспільства, які демонструються не лише словами, а реальними діями українців щодня. Так, шина автомобіля стала символом свободи вибору, що відсилає до героїчних подій Революції Гідності в Україні, а торшер — уособленням права на гідне життя, який нагадує про складні випробування українців під час воєнних дій.
Реалізація проєкту стала можливою завдяки підтримці Уряду Японії і українському бізнесу. Серед компаній, які підтримали участь України в EXPO2025 — технологічна компанія AJAX System, найбільша українська нафтогазовидобувна компанія УкрНафта, виробник і дистриб'ютор товарів для дому та особистої гігієни Біосфера, найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України ДТЕК, український комерційний банк ОщадБанк та агропромисловий холдинг Астарта. У межах павільйону створено простір Values Driven Economy (Економіка, орієнтована на цінності), де компанії представлять унікальні артефакти, що розкажуть про їхні досягнення та випробування під час повномасштабної війни.
Також реалізацію ідеї павільйону підтримала Програма розвитку ООН в Україні.
Символічним стало проведення пресконференції у Музеї Ханенків, який понад століття тому став місцем культурного діалогу між Україною та Японією. Засновник музею Богдан Ханенко відкрив для себе та київської культурної спільноти багатство японського мистецтва, започаткувавши традицію, яку музейники підтримують і сьогодні. Наразі в Музеї Ханенків зберігається одна з найцінніших та найбільших в Україні колекцій японського мистецтва, що налічує близько 1000 експонатів.
Участь України у EXPO 2025 стане потужною платформою для представлення українських цінностей та культури на міжнародній арені, а також дозволить зміцнити дипломатичні та економічні зв'язки з Японією та іншими країнами-учасницями.
Слідкувати за новинами та анонсами можна на сайті та офіційній сторінці українського павільйону в Instagram.