Багатостраждальний "Жовтень"

08:00 | Економічна правда. Колонки

Все починається, як завжди: Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) оцінило санаторій "Жовтень" (у 60,7 млн грн) і готується до відбору управителя. Однак всіх, хто чекає на історію успіху мушу розчарувати – її не буде.
Все вказує на те, що АРМА стане черговим гвинтиком у схемі дерибану 18,6 га заповідної території в Конча-Заспі вартістю 1,1 млрд грн. Злодійство профспілок Два роки назад Офіс Генпрокурора, в рамках кримінального провадження №62019100000001170 від 20.08.2019, передав в управління АРМА наступні активи Федерації профспілок: Будинок профспілок, Жовтневий палац, санаторій "Жовтень", готелі "Дружба" і "Турист" в м.
Київ; санаторії, готелі та реабілітаційні центри "Янтарь", "Весна", "Вилла Кристина", "Мед-Палас", "Рубін", "Алмаз", "Кристал", "Моршинкурорт", "Моршинський" на Львівщині; лікувально-оздоровчі комплекси і санаторії "Синевирське озеро", "Світанок", "Пікуй", "Карпати", "Шаян", "Синяк", "Сонячне Закарпаття", "Поляна", "Квітка Полонини" на Закарпатті; клінічний санаторій ім.
Горького в м.
Одеса; санаторії "Затока" та "Золоті піски" на Одещині; лікувально-оздоровчий комплекс "Карпатські Зорі" і готель "Прикарпаття" на Франківщині; базу відпочинку "Сонячна" та готель "Миргородкурорт" на Полтавщині; пансіонат "Шацькі Озера" на Волині; готель "Турист" в м.
Рівне; санаторій "Хмільник" на Вінниччині; готель "Каприз" в м.
Кам’янець-Подільський; санаторій "Курорт Орлівщина" на Дніпропетровщині; готель "Роксолана" і санаторій "Очаків" на Миколаївщині. Після розпаду СРСР Верховна Рада визнала всю вищевказану нерухомість власністю України та передала її Фонду державного майна (ФДМУ).
За рік після цього була створена Федерація профспілок, яка привласнила згадане майно, скориставшись прогалиною в законодавстві і тим, що ФДМУ перебував на етапі інституційного становлення. Активи Федерації профспілок, які передані в управління АРМА Слідство встановило, що у 1992–2021 роках лише ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" (засноване у 1999 році, 93% акцій належать Федерації профспілок) незаконно оформило на себе 102 об’єкти державної нерухомості, далі здійснило їх поділ і передало до статутних фондів суб’єктів господарювання, громадських та релігійних організацій 161 об’єкт.
А продало – 330. Прокурори через суди повернули державі 83 об’єкти, а інші арештували і віддали АРМА: ухвали Печерського районного суду м.
Києва від 9 червня 2022 року, 6 лютого 2023 року та 3 квітня 2023 року. Агентство мало оцінити активи та передати їх в управління підприємцям, обраним за допомогою системи Prozorro.
Доходи від управління мали наповнювати державний бюджет.
Однак, нічого не було зроблено, майже всі активи третій рік продовжують збагачувати керівництво профспілок, яке прокурори звинувачують у привласненні державного майна. Приховування злочину Вже два роки Агентство закриває очі на все, що робить з арештованим майном керівники профспілки, що має каратися за ст.
396 "Приховування злочину" Кримінального кодексу. Наприклад, в лютому 2025 році АРМА оцінило нерухомість санаторію "Жовтень" (площа 22,7 тис.
квадратних метрів) у 60,7 млн грн (64 дол за квадрат), що за даними профільних сайтів, нижче за ринкову вартість найдешевших розташованих поряд аналогічних об"єктів.
По комерційній нерухомості різниця становить 15,5 раза, по житловій – 7,7 раза. Оціночна вартість санаторію мала бути 944,7 млн грн.
Однак, на думку фахівців Агентства один квадратний метр в ньому коштує в 4,6 раза дешевше, ніж у сигаретному кіоску розташованому неподалік. Такою оцінкою АРМА фактично легалізувало триваючий з 2018 року цикл занижень вартості санаторію "Жовтень".
А це об"єкт, який розташований на березі одного з рукавів Дніпра, в історичній місцевості Конча-Заспі на південній околиці м.
Києва, на земельній ділянці 23 га, вартістю 1,5 млрд грн, яка є ласим шматком для забудовників і охочих жити в "українському Беверлі-Гіллз", неподалік урядових дач, поряд з політичним та бізнесовим бомондом країни. Ціна сотки землі під приватне будівництво в цій місцевості стартує від 22 тис.
дол біля води та від 15 тис дол.
– вглиб від берегової лінії. 2010-й став роком початку його розграбовування.
Дочірнє підприємство "Клінічний санаторій (КС) "Жовтень" ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" за власною ініціативою віддало Козинській селищній раді 4,4 га берегової зони, вартістю 401,7 млн грн. Депутати відвели 1,6 га у постійне користування Московській церкві, а 2,8 га поділили на ділянки, які неодноразово продавали, поки вони не опинилися в руках високопосадовців часів Януковича.
Поверненням цих земель державі в судах і займається Офіс Генпрокурора. Схема земель санаторію "Жовтень" Вихід на друге коло У 2018 році Федерація профспілок штучно наростила заборгованість санаторію на 16 млн грн, узаконила в БТІ технічну можливість поділу його нерухомості, виділила 12 об’єктів площею 5 350 квадратних метри які оцінили в 16 млн грн. У 2019 році під гаслом "погасимо борги", ці 12 об’єктів продали ПП "УБК "Каштан", за умови, що останнє профінансує будівництво чотирьох міні-котелень, будівлі пральні, складу і гаражів на загальну суму 7 млн грн. ПП "УБК "Каштан" перерахувало гроші ТОВ "БК Арата Груп" (забудовнику), проте ніякого будівництва не відбулося, а "УБК "Каштан" стало власником 12 об’єктів, відкривши собі шлях до оформлення в Київраді права оренди 7,9 га заповідної землі, ринковою вартістю 491,7 млн грн, або викупу за 42,6 млн грн (нормативна грошова оцінка). З метою унеможливити повернення державі майна "УБК "Каштан" у 2019 році продало 12 об’єктів двом юрособам – ТОВ "Вертікс-Компані" і ТОВ "Девелопмент Солюшн".
Останнє пізніше викупило у першого його частку.
Схема була узаконена "дружнім судом", який підтвердив, що "УБК "Каштан" є законним власником (справа № 910/5349/20). У 2024 році Київрада підготувала поки що лише проєкт рішення про передачу ТОВ "Девелопмент Солюшн" в оренду 7,9 га. З однієї сторони Офіс Генпрокурора в Печерському райсуді Києва чотири рази арештовував 12 об’єктів, якими заволоділо "Девелопмент Солюшн" (ухвали від 15 грудня 2020 року, 3 квітня 2023 року, 20 березня 2024 року, 11 вересня 2024 року), в тому числі двічі передавав їх в управління АРМА (ухвали від 14 жовтня 2022 року та 3 квітня 2023 року). А з іншої – діячі Федерації профспілок якимось чином змогли "задовольнити" прокурорів, скасувати всі арешти і припинити управління Агентством (ухвали від 3 жовтня 2023 року, 22 листопада 2023 року, 22 серпня 2024 року, 14 листопада 2024 року). Підозріло те, що АРМА не закликало Офіс Генпрокурора повторно арештувати цю нерухомість, як воно це робило, наприклад, стосовно облгазів Дмитра Фірташа, Полтавського турбомеханічного заводу чи 2,6 млрд грн Pin-Up. Третій підхід Розуміючи, що у санаторію "Жовтень" залишились ще об’єкти нерухомості (лікувальний і спальні корпуси, спортзал, їдальня, медпункт, спелеокамера, магазини), площею 22,7 тис квадратних метрів, які відкривають шлях до 10,7 га землі вартістю 670 млн грн (номінальна грошова оцінка – 57,8 млн грн), "профспілкова мафія" вирішила заволодіти всіма ними за процедурою банкрутства. На підставі рішення "Укрпрофоздоровниця" від 23 червня 2021 року №Р18-3 ДП "КС "Жовтень" перетворили на ТОВ "КС "Жовтень", співвласниками якого стали: ПрАТ "Укрпрофоздоровниця" (внесло до статутного капіталу нерухомість санаторію на 14,6 млн грн, площею 22,7 тис квадратних метрів) – 51% та ТОВ "Бенефіт Оффер" (внесло коштів на 13,1 млн грн) – 49%. На початку 2022 року господарський суд почав банкрутство ТОВ "КС "Жовтень". Що далі Комітет кредиторів погодить план санації, за яким один з кредиторів погасить всі борги "Жовтень".
Далі зловмисники створять нове підприємство до статутного фонду якого внесуть нерухомість ТОВ "КС "Жовтень" вартістю 13,6 млн грн. Потім суд затвердить мирову угоду між боржником та єдиним кредитором, у якого право вимоги на 16,3 млн грн, за якою на останнього перепишуть новоутворене підприємство з 22,7 тис.
квадратних метрів нерухомості вартістю 14,6 млн грн. В кінці, діячі Федерації профспілок звернуться до Київради за оформленням права оренди 10,7 га, а далі – викупом. Коли "Девелопмент Солюшн" отримає від Київради в оренду 7,9 га землі, яка підходить впритул до спальних корпусів санаторію, "Жовтень" втратить доступ до майна, яке забезпечує його функціонування: теплових мереж, огорожі території, насосних станцій, низьковольтної лінії, каналізаційних мереж, зовнішньої електромережі, зовнішнього освітлення, дорожнього покриття, доріг та майданчиків, внутрішніх водостоків, водопроводу, артезіанських свердловин тощо. Без заходження на чужу територію, користуватися названим майном буде неможливе.
Коли після банкрутства з’явиться ще один власник колишньої нерухомості санаторію площею 22,7 тис квадратних метрів і оформить на себе оренду 10,7 га, то все майно опиниться у приватних руках.
Чим тоді управлятиме АРМА, незрозуміло. Також, за передавальним актом від 1 червня 2021 року всі основні фонди балансової вартості близько 5 млн грн теж у власності банкрута "КС "Жовтень" (холодильники, телевізори, телефони, пральні машини, меблі, кондиціонери, електроплити, медичне обладнання, водні велосипеди, човни, автомобілі, сміттєвоз, столовий посуд, штори тощо). Тобто, АРМА не контролює взагалі ніякого рухомого майна, а отже, належне управління санаторію "Жовтень" організувати неможливо. Читайте також: В АРМА знайшли порушень на 6 мільярдів.
Хто за це відповідальний? Відповідно до державних будівельних норм Б.2.2-12:2019 "Планування і забудова територій", на землі санаторію можлива багатоповерхова забудова щільністю до 11,1 тис квадратних метрів житлової площі на 1 га.
Таким чином, на 7,9 га можна побудувати 87,6 тис квадратних метрів житла, вартістю від 1,8 млрд грн, а на 18,6 га – 206,4 тис квадратних метрів, вартістю від 4,2 млрд грн. Попит на житло в Конча-Заспі буде високим, тому прибутковість будівництва може сягати 50%, тобто, забудова 7,9 га принесе чистого прибутку від продажу квартир в розмірі від 900 млн грн, а 18,6 га – від 2,1 млрд грн. Втім, оскільки порушення будівельних норм і правил вже давно стало традицією для забудовників, то розмір і прибутковість будівництва можна сміливо помножити на два.
Якщо ж землю просто поділити на ділянки і продавати для малоповерхової забудови до 3-х поверхів, то 7,9 га принесуть прибуток від 491,7 млн грн, а 18,6 га – від 1,1 млрд грн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investing with smarts
Balancing risk and reward
Capital market gains.

- Fin.Org.UA

Новини

16:22 - «Хенкель» і його бренди Schwarzkopf, Syoss і Fa підтримали українок, які вимушено покинули свої домівки
16:00 - Ощадбанк та ЄБРР запустили "зелені" кредити для українців: хто вже отримав фінансування
15:50 - Способи подання податкової декларації про майновий стан доходи
15:48 - Про сплату військового збору ФОПами – платниками єдиного податку першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій
15:48 - Eutelsat не зможе повністю замінити Starlink в Україні: бракує супутників
15:46 - Оподаткування доходів, отриманих за кордоном: що необхідно знати громадянам України?
15:39 - Через Міноборони замовили фортифікацій на 5 мільярдів за засекреченими цінами
15:34 - Експортна операція здійснюється вперше за останні 12 календарних місяців: визначення ставки ПДВ для операцій з експорту окремих видів товарів
15:32 - До уваги фізичних осіб – власників житлової нерухомості!
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2025
15:29 - Деклараційна кампанія 2025
15:28 - В Україні томати продовжують дешевшати: за яку ціну їх можна придбати
15:22 - Борг не перевищує 3060 грн – податкова вимога не надсилається!
15:15 - Продаж валюти НБУ впав до мінімуму з початку року
15:00 - Міжнародні резерви становили 42,4 млрд дол. США за підсумками березня
14:59 - Україна наростила експорт електроенергії
14:50 - В Україні традиційний великодній набір продуктів подорожчав на 17%
14:45 - Ймовірність рецесії в США зростає: Goldman Sachs вдруге підвищує оцінку
14:18 - Інтерв’ю Андрія Пишного про виставку-експедицію "Гривня. Більше ніж гроші", багатогранність національної валюти, її історію та значення для державності
14:14 - Ціни на нафту рекордно падають. Як зміниться вартість пального?
14:00 - Rheinmetall посилює виробництво пороху, купуючи німецького виробника нітроцелюлози
14:00 - Фінансове шахрайство: нові загрози та як від них захиститися
13:45 - Розтратив понад 4 мільйони при закупівлі для сил оборони: підозрюють директора КП в Дніпрі
13:40 - Крипторынок скатился с горы
13:37 - У Придністров'ї припинено постачання газу
13:36 - "Іноді доводиться приймати ліки": Трамп виправдав падіння фондових ринків
13:29 - США не обкладатимуть митом товари українських підприємців на суму до $800
13:00 - На шляху до ЄС: створено першу Асоціацію "Виробники лохини України"
13:00 - Майбутнє оборонних проєктів: інтерв’ю з головою наглядової ради холдингу Octava Capital
12:56 - Зеленський підписав закон, який дозволяє залишати незаконно відчужені землі


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.30771
Австралійський долар24.7943
Така0.33673
Канадський долар28.8134
Юань Женьміньбі5.6206
Чеська крона1.7887
Данська крона6.0361
Гонконгівський долар5.2881
Форинт0.110447
Індійська рупія0.47864
Рупія0.0024447
Новий ізраїльський шекель10.8668
Єна0.28069
Теньге0.078836
Вона0.028047
Ліванський фунт0.000459
Малайзійський ринггіт9.1624
Мексиканське песо1.9891
Молдовський лей2.319
Новозеландський долар22.9189
Норвезька крона3.7699
Саудівський ріял10.9411
Сінгапурський долар30.5138
Донг0.0015932
Ренд2.1209
Шведська крона4.0635
Швейцарський франк48.0504
Бат1.18916
Дирхам ОАЕ11.1845
Туніський динар13.3826
Єгипетський фунт0.7993
Фунт стерлінгів52.686
Долар США41.0807
Сербський динар0.3845
Азербайджанський манат24.1708
Румунський лей9.0516
Турецька ліра1.0807
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.8057
Болгарський лев23.0338
Євро45.0532
Ларі14.9194
Злотий10.4921
Золото124614.2
Срібло1238.76
Платина37765.9
Паладій37788.9

Курси валют, встановлені НБУ на 08.04.2025