«Зроблено для Перемоги»: Українські виробники комплектуючих для озброєння та військової техніки зможуть отримати грант від держави до 8 млн гривень
07.04 19:55 | Міністерство економіки України
Міністерство економіки України та Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості запускають нову грантову програму для виробників комплектуючих для озброєння та військової техніки.
«Розвиток оборонно-промислового комплексу нині пріоритет всієї держави. Тож Міністерство економіки шукає способи підтримати ОПК в межах програм для цивільних виробників. Минулого року ми розширили програму грантів на переробку і дали можливість користуватися нею й виробникам дронів. Тепер запускаємо окремий напрям для виробників компонентів до озброєння. Підприємства можуть отримати до 8 мільйонів гривень для закупівлі обладнання на умовах співфінансування — 50% покриває держава, а 50% — виробники. Для підприємств в прифронтових регіонах та виробників БПЛА діють окремі умови — грант може покрити до 80%. Підтримка виробників компонентів до озброєння — інвестиція у нашу самодостатність і стійкість», – підкреслила Перша віцепрем’єрка України— Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Максимальна сума гранта — 8 мільйонів гривень. Фінансування надається на придбання, доставку та монтаж обладнання.
Подаватися можуть і працюючі підприємства, і ті, хто лише планує розпочати виробництво. Головне — щоб проєкт, на який подається грантова заявка, був у сфері переробної промисловості, а саме підприємство відповідало базовим вимогам прозорості, податкової дисципліни та не мало зв’язків з державою-агресором.
«Ми багато працюємо над локалізацією виробництва різних видів озброєння в Україні, зокрема - військових інновацій. Один з найважливіших етапів цього процесу - виробництво комплектуючих до виробів. Мінстратегпром прагне до того, щоб українська зброя мала якнайбільший відсоток компонентів українського виробництва. Локалізація виробництва комплектуючих - частина нашої оборонної стратегії. Тож працюємо над посиленням цього напрямку, у тому числі - над фінансовою підтримкою виробників. Дякую Міністерству економіки за участь у підтримці українських виробників комплектуючих», – зазначив Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.
Гранти надаються на умовах співфінансування. У стандартному випадку держава покриває 50% вартості проєкту. Для підприємств, що розташовані у прифронтових регіонах або виробляють повітряні та космічні літальні апарати (КВЕД 30.30), державна частка може сягати 80%. Головні умови використання гранту — створення від 5 нових робочих місць та повернення грантових коштів протягом трьох років через сплату податків.
«Для української оборонної екосистеми локалізація компонентів - це питання якості наших виробів і безпеки нашого виробництва. Наші виробники компонентів працюють в надскладних умовах. Наше завдання зараз – допомагати їм створенням нових можливостей підтримки і сервісів. Грантова програма «Зроблено для перемоги» спрямована на заохочення до локалізації виробництва компонентів для ОВТ. Чим більше компонентів українського виробництва матиме наша зброя, тим менше ми будемо залежати від зовнішніх постачальників», – наголосила заступниця Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Анна Гвоздяр.
Програма «Зроблено для Перемоги» — це новий напрям у межах державної програми підтримки «Гранти для виробників переробної промисловості». Ця програма є одним із ключових інструментів реалізації політики розвитку виробників «Зроблено в Україні». Її стратегічна мета — змінити структуру економіки, розвиваючи внутрішнє виробництво та збільшуючи частку продукції з високою доданою вартістю. За час дії програми понад 920 підприємств по всій країні отримали кошти інвестицій в обладнання. Загальна сума виплат уже перевищила 4,6 мільярда гривень.
Подати заявку можна через портал «Дія». Алгоритм дій:
Оберіть банк, заповніть заявку та бізнес-план
Пройдіть співбесіду та покажіть виробництво банку
Мінекономіки розглядає заявки кожні два тижні
Після позитивного рішення ви перераховуєте банку власну частку
Держава дофінансовує проєкт