Бюджетні потреби та стан впровадження реформ – керівництво Мінфіну та делегація Великої Британії обговорили напрями співпраці
09.04 17:21 | Fin.Org.UA за інформацією КМУУ Києві відбулася зустріч керівництва Мінфіну України – Першого заступника Міністра фінансів Дениса Улютіна, заступника Міністра фінансів Ольги Зикової та Урядового уповноваженого з питань управління державним боргом Юрія Буци – з делегацією Великої Британії.На заході були присутні другий постійний заступник Міністра закордонних справ з питань Співдружності та розвитку Великої Британії Нік Дайнер, а також представники Посольства Великої Британії в Україні.Серед обговорених тем: бюджетні потреби України, стан впровадження реформ та співпраця України з Міжнародним валютним фондом у рамках програми Extended Fund Facility.«Підтримка Великої Британії залишається незмінною з початку повномасштабного вторгнення.
За цей період ми залучили 3 млрд доларів США бюджетної допомоги до загального фонду держбюджету та майже 1 млрд доларів США за рахунок доходів від заморожених активів рф до спецфонду на військові видатки.
Велика Британія продовжує бути стратегічно важливим партнером України.
Вдячний за нашу результативну співпрацю», – зазначив Денис Улютін.Зазначимо, що 3 млрд доларів США було залучено трьома траншами протягом 2022-2024 років через програму DPL (Development Policy Loan) Світового банку.
1 млрд доларів США за рахунок доходів від заморожених активів рф надійшли до держбюджету у 2025 році через механізм країн G7 Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine (ERA).У 2025 році передбачено 1 млрд доларів США фінансової допомоги від Великої Британії у межах DPL.
Також найближчим часом Україна отримає наступний транш за ініціативою ERA.Під час обговорення імплементації реформ, сторони відзначили прогрес України у рамках співпраці з МВФ, а саме виконання фінансової програми Extended Fund Facility.
Нещодавно Україна успішно завершила сьомий рекордний перегляд.
Керівництво Мінфіну наголосило, що продовжує активну роботу з експертами МВФ щодо підготовки до наступної місії щодо восьмого перегляду, яка має відбутися вже в червні.Також було розглянуто стан реформи управління публічними інвестиціями (Public Investment Management – PIM) в Україні та підтримку Великої Британії у цьому напрямі.
Це – комплексна реформа, яка включає зміну в підходах до відбору проектів, у які інвестуватиме держава та міжнародні партнери.У 2024 році вже було затверджено пілотний Єдиний портфель публічних інвестицій (2025 Single Project Pipeline).
Наразі проектний портфель складається з 769 проектів вартістю понад 60 млрд доларів США.
92 проекти вже відібрано Урядом України для фінансування.Велика Британія надає технічну підтримку Уряду України у реалізації реформи PIM.
Під час зустрічі делегація зазначила, що розглядає подальші кроки з технічної підтримки українського Уряду.