У Британії порахували, що довгострокова інфляція має вплинути на російську "оборонку"
14:10 | Економічна правда. Колонки
Українська правдаРозвідка Великої Британії проаналізувала стан російської економіки у перспективі підтримання високих витрат на оборону.
Джерело: огляд Міноборони Британії від 12 квітня, "Європейська правда"
Деталі: У відомстві відзначили, що 21 березня 2025 року Центральний банк московії (ЦБ московія) вирішив зберегти ключову процентну ставку на рівні 21% і нагадали, що процентні ставки перебувають на найвищому рівні за останні 20 років, порівняно з довоєнною процентною ставкою у 8,5% у січні 2022 року.
"Поки процентні ставки залишаються високими, кількість корпоративних банкрутств у московії, найімовірніше, зростатиме", – йдеться в огляді.
У листопаді 2024 року рубль знецінився до найнижчого рівня з початку вторгнення московії в Україну в 2022 році (114 за долар США).
З того часу рубль зміцнився до максимуму 81 за долар США в березні 2025 року.
"Посилення рубля, найімовірніше, призведе до скорочення федеральних доходів від нафти і газу в рублевому еквіваленті, що посилить тиск на федеральний дефіцит", – зазначають у Міноборони Британії.
Однак, попри зміцнення рубля, інфляція продовжує зростати.
У лютому 2025 року інфляція зросла до 10,1% з 8,5% у жовтні 2024 року, коли було запроваджено облікову ставку на рівні 21%.
"Дефіцит робочої сили, а також високі державні витрати майже напевно означають, що інфляція залишатиметься вищою за цільовий показник ЦБ московія у 4 відсотки до 2025 року.
Довгостроковий інфляційний тиск, найімовірніше, посилить тиск на здатність московії підтримувати високі витрати на оборону", – йдеться в огляді.
У попередньому огляді британської розвідки йшлося про те, що просування російських окупаційних військ в Україні з початку 2025 року сповільнювалось, а кількість атак зменшувалась.