Китаю загрожує втрата до $800 мільярдів інвесторів США через торгову війну
17.04 09:45 | Економічна правда
Американські інвестори можуть бути змушені продати приблизно $800 мільярдів китайських акцій у разі "екстремального сценарію" фінансового розриву між США і Китаєм на тлі митної війни.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на Goldman Sachs.
Зараз близько 7% ринкової капіталізації американських депозитарних розписок (ADRs) китайських компаній належать американським установам, які, ймовірно, не зможуть торгувати на біржі в Гонконгу, йдеться в аналітичній записці Goldman.
Це означає, що інвестори не зможуть купувати акції в азійському фінансовому центрі, якщо компанії на кшталт Alibaba будуть змушені залишити американські біржі.
Побоювання щодо примусового видалення китайських компаній з американських бірж, які були актуальні за президентства Дональда Трампа, знову посилились після недавніх слів міністра фінансів США Скотта Бессента про те, що "усі варіанти розглядаються" у перемовинах з Китаєм.
Аналітики зазначають, що надзвичайна невизначеність у глобальній торговельній системі спричинила нестабільність на світових фінансових ринках і побоювання глобальної рецесії та розриву зв’язків між найбільшими економіками у важливих стратегічних секторах.
У разі примусового делістингу, ADRs можуть втратити 9% своєї вартості, а індекс MSCI China — приблизно 4% від поточного рівня.
Американські установи зараз володіють ADRs китайських компаній на суму близько $250 мільярдів, або 26% їхньої загальної вартості.
Їхні інвестиції в гонконзькі акції становлять $522 мільярди, або 16% ринку, а у материкові китайські акції (так звані A shares) — приблизно 0,5%.
Разом це понад $800 мільярдів інвестицій у китайські акції.
Goldman також підрахував, що у разі такого сценарію американські інвестори могли б продати свої A shares за один день, тоді як для виходу з гонконзьких акцій знадобилось би 119 днів, а з ADRs — 97 днів.
У цьому ж крайньому випадку китайські інвестори, ймовірно, теж будуть змушені позбутися своїх американських фінансових активів, які можуть сягати $1,7 трильйона.
Із цієї суми близько $370 мільярдів припадає на акції, а $1,3 трильйона — на облігації.
Нагадаємо:
Раніше, Сполучені Штати наклали на Китай мита у 104%, які набули чинності з 9 квітня.
Згодом, Китай відповів США, запровадивши 84% мито на американські товари.
11 квітня Китай збільшив мита на американські товари до 125% у відповідь на дії Дональда Трампа.