Як мобілізованому підприємцю виконувати податкові обов’язки під час війни – відкрита онлайн зустріч податківців з ветеранами та студентами
18.04 11:35 | Fin.Org.UaПровідні фахівці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області спільно з представниками Навчально-наукового центру «Школа Бізнесу» Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» провели онлайн зустріч «Підтримка ветеранського бізнесу. Пільгове оподаткування фізичних осіб – підприємців (ФОП)».
В обговоренні взяли участь студенти, які вивчають курс «Правила звільнення від податкових зобов’язань мобілізованих підприємців (ветеранів) та членів їх родин».
До спілкування долучились також представники ветеранського бізнесу – учасники проєкту «Lab2Market Veterano», більшість із яких опановує підприємницьку справу.
Під час обговорення акцентували увагу, що на період військової служби мобілізовані ФОПи та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, звільняються від обов’язку:
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб;
- нарахування, сплати та подання податкової звітності з єдиного податку;
- нарахування, сплати та подання звітності з військового збору у складі податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку.
Підставою для такого звільнення є подані за місцем податкової реєстрації наступні документи:
- заява самозайнятої особи;
- копія військового квитка або іншого документа, що підтверджує призов на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Зазначені документи подаються протягом 10 днів після демобілізації, а у разі перебування особи на лікуванні – протягом 10 днів по його завершенню.
Якщо мобілізована особа має найманих працівників, то на строк своєї служби вона може уповноважити іншу особу виплачувати зарплату. Уповноважена особа зобов’язана нараховувати та утримувати податки і збори з доходу у вигляді заробітної плати найманих працівників. Після демобілізації самозайнятої особи протягом 180 днів має сплатити ці податки та збори до бюджету. При цьому штрафи та фінансові санкції за цей період не будуть нараховані.
Співпраця між Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області та Національним технічним університетом «Дніпровська політехніка» триватиме і надалі.
Спілкування, що формує фахівців: майбутні професіонали на зв’язку з податковою.