Відкритий діалог влади та бізнесу: запорука економічної стабільності регіону
10:26 | Fin.Org.UaНа Дніпропетровщині платформа «Діалог влади та бізнесу» продовжує об’єднувати зусилля влади та підприємців для вирішення актуальних питань, підтримки бізнесу та створення комфортних умов для роботи.
На черговій онлайн зустрічі із представниками бізнес-спільноти, організованій Дніпропетровською обласною державною адміністрацією (далі - ОДА), під головуванням виконувача обов’язків голови облдержадміністрації - начальника обласної військової адміністрації Юрія Яндульського, за участю Теодозії Чернецької, очільниці Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (далі – ГУ ДПС) та керівників структурних підрозділів обласної податкової говорили про актуальні питання, які хвилюють підприємців регіону.
До заходу долучилися понад 120 представників бізнесу.
Під час діалогу говорили про те, як забезпечити видачу фіскальних чеків у повній відповідності до законодавства. Системна роз’яснювальна робота щодо застосування РРО або ПРРО не припиняється. Податківці ознайомили учасників зустрічі з основними вимогами Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», із змінами і доповненнями.
Окремою темою для розмови стали законодавчі підстави для реєстрації та припинення податкової застави. Звернули увагу, що податкова застава є одним з найефективніших способів забезпечення виконання податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк.
Не оминули у діалозі і Деклараційну кампанію 2025. Зокрема, які доходи громадянам необхідно задекларувати, в які строки сплачуються податкові зобов’язання та коли вважається обов’язок подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - Декларація) виконаним.
Під час спілкування підприємцям нагадали, що декларування доходів, отриманих громадянами торік, триває до 1 травня.
Податківці наголосили, що за допомогою Електронного кабінету скорочується час і витрати при поданні Декларації. Це дозволяє уникнути помилок при її заповненні.
Платформа «Діалог влади та бізнесу» — це унікальна можливість для підприємців напряму поспілкуватися з представниками влади, отримати відповіді на нагальні питання та спільно шукати шляхи вирішення проблем. Такий формат сприяє прозорості, довірі та ефективній співпраці, що особливо цінно в умовах сьогодення.
За словами Теодозії Чернецької, податкова служба Дніпропетровщини прагне бути надійним партнером для бізнесу. Основний акцент — на спрощенні процедур, цифровізації сервісів та консультаційній підтримці.
«Робота податківців Дніпропетровщини першочергово налаштована на створення комфортних умов для кожного платника податків. Податкова служба – це не лише контролюючий орган, а перш за все партнер, який допомагає орієнтуватися у законодавчих змінах, роз'яснює ї сприяє веденню чесного бізнесу»,- зазначила керівниця обласної податкової.
Для податкової служби області завжди у пріоритеті розширення можливостей для комунікацій з громадськістю та бізнесом.
Сучасний формат комунікацій дозволяє бізнесу безперешкодно зв’язатися з податковою службою у різний спосіб та у відкритому доступі знайти багато корисної та важливої інформації щодо застосування норм податкового законодавства.
Особлива увага приділяється досить актуальній сьогодні темі – правилам звільнення від податкових зобов’язань мобілізованих підприємців.
У податковій службі області працюють номери телефонів «гарячої лінії» з надання консультацій щодо податкових питань мобілізованих ФОП та ветеранів та/або членів їхніх родин.
Фахівці ГУ ДПС нагадали бізнесу про інформаційні ресурси податкової служби Дніпропетровщини.
Традиційні зустрічі у рамках роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» для фахівців податкової служби Дніпропетровщини – це зручна та прозора взаємодія з платниками. Головна мета - створити комфортні умови для роботи бізнесу, забезпечити чітке розуміння законодавчих вимог та допомогти підприємцям адаптуватися до змін.