Вже третій рік поспіль Уряд збільшує держзамовлення на найбільш затребувані спеціальності

17.05.2012 15:52 | Fin.Org.UA по данным КМУ


17 травня Кабінет Міністрів після тривалої дискусії затвердив Державне замовлення на підготовку фахівців науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікацій та перепідготовку, післядипломну освіту, в тому числі для державних потреб, у 2012 році.  Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Міністр освіти , зокрема, озвучив основні параметри Держзамовлення  у Вищих навчальних закладах  3-4 рівня акредитації у нинішньому році. Так, прийом для підготовки фахівців за рівнем освіти молодший спеціаліст складає майже 79 тис. осіб, в тому числі за денною формою освіти – 68 тис.150 чоловік.  Здобути кваліфікаційний рівень бакалавр за цьогорічним держзамовленням матимуть  змогу 127 тис. 200 осіб, причому майже 108 тисяч молодих людей зможуть здобувати освіту за денною формою навчання.

Порівнюючи з минулим роком, зазначив Дмитро Табачник, держзамовлення на бакалаврат збільшено на 21,5%, а на денну форму навчання майже на 22 %. При цьому суттєво збільшується прийом за такими напрямами підготовки: електроніка -  майже 33%, енергетика та енергетичне машинобудування – 41,5%,  радіотехніка, радіоелектронні  апарати та зв’язок  - майже 25%, металургія та матеріалознавство – більш як в 1,5 рази – на 64%, машинобудування та металообробка і матеріалообробка – майже на 28%,  хімічні технології та інженерія - майже на 46%, авіаційна та ракетна техніка - 43,5%,  транспорт і транспорта інфраструктура – 32%. По інформації та обчислювальній техніці майже на 40% збільшується державне замовлення, по кібернетиці - майже на 30%. 

«Тобто Уряд третій рік поспіль продовжує свою послідовну державницьку політику на збільшення державного замовлення в таких пріоритетних галузях розвитку економіки як матеріалознавство,  машинобудування, металургія, хімічні технології, інформаційна безпека», - наголосив Міністр освіти і науки, молоді та спорту.

Шодо підготовки спеціалістів, то державне замовлення буде складати  74 тисячі осіб, в тому числі  майже 57,5  тисячі - це денна форма навчання.

Якщо говорити про найвищий в українській системі освіти рівень – магістра, то його за держзамовленням зможуть здобувати в цьому році

44 тис. 600 осіб , в тому числі понад 37 тисяч - за денною формою навчання. Цей показник збільшено порівняно з минулим роком на 3,5% . Трохи збільшується, за словами Дмитра Табачника,  набір в магістратуру на педагогічну освіту.  Зменшується держзамовлення на такі спеціальності, як  економіка та підприємництво, менеджмент, міжнародні відносини. 

«Можна відзначити, що Уряд збільшив державні інвестиції в освіту. Зокрема, якщо говорити про підготовку робітничих спеціальностей , то на 15% більше, ніж у минулому році, якщо говорити про підготовку фахівців за рівнем бакалавра і магістра, то на 10%, на підвищення кваліфікації і перепідготовку – 15,5%  більше зведений обсяг фінансування», - підсумував сказане Дмитро Табачник.

«Після виходу цього документу, ми почнемо його розподіляти по вищих навчальним закладах», - зазначив Міністр.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money comes and money goes,
But it's always good to have some in your clothes.
Whether it's a penny or a pound,
It's always good to have some around.

- Fin.Org.UA

Новини

16:08 - Нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом" присвячені Миколаївській та Одеській областям
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.06.2026
15:20 - Національний банк збільшує граничні строки розрахунків для деяких експортних операцій
15:05 - Ресурс є, збільшені виплати у ЗСУ будуть вже у червні – Зеленський
15:00 - 20 млн гектарів попри всі ризики: як завершується посівна-2026
14:39 - Уніфіковано підходи до формування обов’язкових резервів за міжбанківськими операціями репо
14:35 - московіяни атакували термінал "Нової пошти" в Запоріжжі
14:16 - До кінця року Volkswagen скоротить 19 тисяч співробітників
14:00 - Уряд схвалив Стратегію розвитку промисловості на основі критичних корисних копалин до 2056 року
13:58 - Повідомлення про оприлюднення постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження типових договорів про надання послуг оператором об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, що перебувають у державній власності»
13:52 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження типових договорів про надання послуг оператором об'єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем, що перебувають у державній власності»
13:40 - ЄБРР та ЄС збираються профінансувати відновлення опалення у Харкові на 32 млн євро
13:30 - До переліку лауреатів премії "УП 100. Бізнес" увійшов Андрій Журжій
13:25 - Держава стягне з посадовця Нацполіції його "автопарк"
13:00 - Україна та МОП підписали Програму гідної праці на 2026–2029 роки
13:00 - 60 000 сусідів: як за чверть століття KAN задав нові стандарти забудови в Україні
12:58 - У так званій ДНР заборонили їздити вночі на тлі ударів по логістиці регіону
12:56 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. № 1100»
12:52 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 вересня 1996 р. № 1100»
12:30 - Як автоматизувати продажі
12:20 - Банки України показали актуальний курс валют на 12 червня
12:05 - "Укрзалізниця" відправляє на вихідних два додаткові поїзди з Києва до Карпат
12:00 - Уряд запускає нову програму для відновлення постраждалих від обстрілів підприємств в межах «5-7-9»
11:50 - Поляки передумали обмежувати автобусний рух через пункт "Шегині–Медика"
11:40 - Депозитарій Національного банку запровадить “Кабінет клієнта” для підвищення технологічності сервісів
11:30 - Удари по енергетиці: Кулеба розповів, як змінилася тактика росіян
11:15 - Український банк відновив роботу після продажу полякам
11:00 - Національний план з енергетики та клімату до 2030 року оновлено
10:52 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:50 - Взяття на облік як платника єдиного внеску члена фермерського господарства, який не належить до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах


Більше новин