Політтехнолог – це професія, якої нема – експерт
22.11.2012 12:51 | Fin.Org.Ua
Сьогодні, під час майстер-класу «Українська політтехнологія: міф чи реальність», засновник і керівний партнер Групи компаній РОСТ Олена Сібірякова розповіла молоді про українську «політичну кухню» і способи заробляння на ній гроші, повідомляє кореспондент ІА «Наголос».
Послухати авторитетного практика і теоретика політтехнологій зібралось близько 100 молодих людей, переважно студентів та аспірантів міста Києва.
«Пострадянська школа політтехнології одна з найсильніших у світі. Сьогодні її досвід і технології переймають у багатьох куточках світу. Що ж стосується українців, то вони завжди були в числі провідних експертів. Правда, спочатку 70 років кращих спеціалісті витягали у Москву, а тепер вони виїздять далі за кордон. Це зрозуміло, адже наші політики орієнтуються на швидкий результат – «тут і тепер», вони не зацікавлені в стратегії. Ось і виходить, що грамотний системний спеціаліст з політтехнологій їде, а зростає попит на пропагандистів та GR-спеціалістів для роботи в елітах», – розповіла про тенденції в світі політтехнологій відомий політичний консультант, фахівець в області зв’язків з громадськістю і політичних комунікацій, кандидат історичних наук, автор книг «Траєкторія події» і «Україна. Точка G» Олена Сібірякова.
Враховуючи, що політтехнології не викладають в університетах і не вчать за підручниками, подібні заходи є унікальною можливістю отримати знання і практичні рекомендації про одну з найприбутковіших професій нашого часу. Родзинкою майстер-класу можна назвати презентацію узагальненого бачення розвитку політтехнологій на пострадянському просторі.
«У нас політтехнологом називають професійну людину, яка працює на виборах, має забезпечити конкретний результат голосування і використовує маніпулятивні технології. Однак, точного визначення нема. Колись, я, з жахом для себе, виявила, що і на Заході, в країнах старих демократій, теж нема політтехнологів. Є лобісти, спеціалісти з PR, юристи, а політтехнологів немає. Засновниками політтехнологій як напрямку на пострадянському просторі, на мою думку, є Петро Щедравідський та Єфім Островський. Вони не просто створили поняття, але і моду на нього. Крім того, вони встановили високу планку якості в роботі і високу вартість таких послуг», – пояснила Олена Сібірякова.
Нагадаємо, що цикл лекцій та майстер-класів відомих українських знавців політики та політичних технологій організував аналітичний центр «Політика», в рамках щорічного стажування для студентів, аспірантів та молодих громадських активістів. Про наступні виступи читайте тут.