Учасники Конференції зі зміни клімату COP28 обговорили відновлення енергосектору України
04.12.2023 20:15 | Fin.Org.UA за інформацією КМУМіжнародні партнери продовжать підтримку енергетичного сектору України у відновленні та відбудові.
І важливою складовою цього процесу буде участь міжнародних фінансових інституцій у залученні сталого фінансування для енергосектору України.
Про це йшлося під час «Діалогу високого рівня Партнерства з чистої енергії: стійке відновлення для України», що відбувся у межах Конференції COP28 та був організований Міністерством енергетики України, партнерами із США, Великої Британії та Європейського Союзу.
Участь у заході взяли Міністр енергетики України Герман Галущенко (в онлайн-режимі), європейський комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон, заступник Держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєтт, заступник Міністра енергетики США з міжнародних справ Ендрю Лайт, генеральний директор відділу Net Zero ядерної та міжнародної енергетики Департаменту енергетичної безпеки Уряду Великої Британії Лі МакДоноу.
Герман Галущенко подякував партнерам за підтримку України під час війни росії проти України.
Він відзначив зусилля єврокомісара Кадрі Сімсон у процесі синхронізації української енергосистеми з ENTSO-E, а також створенні Фонду підтримки енергетики України та наголосив, що Україна продовжуватиме реформи і курс на інтеграцію до ЄС, зокрема до європейських енергетичних ринків.
Міністр нагадав, що Уряд України та Уряди Групи G7+ зобов’язалися створити Партнерство з чистої енергії для сталого відновлення та реконструкції енергетичної системи України.
Партнерство відіграє важливу роль у координації зусиль донорів, активізації та максимальному збільшенні інвестицій.
«Наразі до цієї ініціативи приєдналися нові учасники - Міжнародна фінансова корпорація (IFC), Українська енергетична ініціатива Глобального договору ООН, IRENA.
І це дуже важливо для нас у контексті забезпечення національної безпеки.
Адже ми прагнемо впроваджувати в Україні найкращі практики і найсучасніші розробки у галузі відновлюваної енергетики», - зазначив Герман Галущенко.
Кадрі Сімсон відзначила успіхи України у проведенні реформ на шляху до ЄС.
Окремо єврокомісар підкреслила потребу подальшої імплементації європейських норм до українського законодавства задля інтеграції енергетичних ринків, що дозволить зміцнити не тільки українську, а й загальноєвропейську енергетичну безпеку.
Джеффрі Пайєтт зазначив, що США продовжать підтримувати енергетичний сектор України, а також акцентуватимуть на важливості подальшої консолідації міжнародних зусиль у цьому напрямку.