Індустріальні парки: гайд для інвесторів
19.04.2024 13:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУУряд передбачив в держбюджеті на 2024 рік 1 млрд гривень на стимулювання створення та облаштування індустріальних парків.
Індустріальні парки планується розвивати як ключові центри для індустріалізації економіки, залучення інвестицій та створення нових робочих місць.
"Ці об"єкти мають стати каталізаторами для модернізації промисловості та інтеграції до світових ринків.
Вони вирішують критичне питання скорочення часу від ідеї до реального запуску виробництва, допомагають оптимізувати логістику та знижують початкові бар"єри для ведення бізнесу," — прокоментував заступник Міністра економіки України Віталій Кіндратів.
"На сьогодні частка переробної промисловості у ВВП України становить 10,3%, але ми прагнемо збільшити цей показник до 20-25%, що є орієнтиром для розвинених країн за стандартами ОЕСР," - додав він.
В Україні зареєстровано 77 індустріальних парків, протягом 2024 року до Реєстру було включено 7 нових парків, тоді як 4 були виключені.
Нагадаємо, що для учасників індустріальних парків законодавством передбачена низка економічних стимулів, зокрема, звільнення від податку на прибуток на 10 років за певним переліком видів діяльності за умови реінвестування не сплачених до бюджету коштів у підприємство; звільнення від імпортного ПДВ і мита на обладнання за переліком кодів УКТЗЕД, за умови що таке обладнання буде використовуватися учасником виключно на території індустріального парку без права передачі в оренду та продажу.
Що необхідно для створення індустріального парку?
Ініціатором створення індустріального парку можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, юридичні або фізичні особи.
Земельна ділянка або суміжні ділянки, на яких розташований індустріальний парк, мають бути виключно з цільовим призначенням "Земельні ділянки промисловості" і можуть бути державної, комунальної чи приватної власності, розміром від 10 до 1000 га.
Обов"язковою умовою є відсутність об"єктів виробничого призначення, закінчених будівництвом або експлуатованих протягом п"яти останніх років до моменту створення індустріального парку.
Ініціатор створення обов"язково розробляє та затверджує концепцію індустріального парку, приймає рішення про його створення на строк не менше 30 років та інформує Мінекономіки про створення парку.
Для включення індустріального парку до Реєстру ініціатор подає до Мінекономіки заяву про включення, рішення про створення, концепцію парку, витяг з Державного земельного кадастру щодо земельної ділянки та правовстановлюючі документи на об"єкти нерухомого майна, а також найменування керуючої компанії та учасників, якщо такі є.
Протягом 45 робочих днів Мінекономіки, у співпраці з іншими центральними органами виконавчої влади, опрацьовує подані документи та подає на розгляд Кабінету Міністрів України проект розпорядження про включення індустріального парку до реєстру.
Гайд для створення індустріальних парків вже доступний на офіційному сайті Міністерства.