Нові можливості транскордонного та регіонального співробітництва: Уряд підтримав ратифікацію угод про фінансування низки програм ЄС

23.04 20:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, під час засідання Кабінету Міністрів України, Уряд підтримав низку законопроектів щодо ратифікації Угод про фінансування програм Європейського Союзу регіонального та транскордонного розвитку. Йдеться про ратифікацію таких угод, як Угода про фінансування програми Interreg (Interreg VI-А) NEXT Польща - Україна; Угода про фінансування Дунайської регіональної програми (Interreg VI В); Угода про фінансування Програми Interreg (Interreg VI-B) NEXT «Басейн Чорного моря»; Угода про фінансування Програми Interreg (Interreg VI-А) NEXT «Румунія - Україна»; Угода про фінансування програми (Interreg VI-А) NEXT «Угорщина - Словаччина - Румунія -Україна» та проекти відповідних розпоряджень Кабінету Міністрів України. Мета схвалених Урядом законодавчих актів – здійснення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угод про фінансування п’яти зазначених програм співробітництва. «Повноцінна участь України у цих програмах ЄС є ключовою у розвитку транскордонної співпраці з державами-членами Євросоюзу, залучення фінансування та реалізації спільних проектів, зокрема, для відбудови та відновлення регіонів.
Важливо відзначити, що ефективне використання цих інструментів дозволить надалі розширити доступ України до структурних фондів ЄС, – прокоментувала рішення Уряду Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
– Закликаю представників регіональної влади та місцевого самоврядування детально вивчити питання та максимально використати можливості, які відкривають для нас ці програми». Мова про такі програми: Програма Interreg (Interreg VI-А) NEXT Польща - Україна спрямована на розвиток польсько-українського прикордонного регіону. Територія Програми охоплює такі територіальні одиниці: Більський, Холмський, Замостський, Люблінський, Пулавський, Коросненський, Перемишльський, Ряшівський, Тарнобжезький, Білостоцький, Ломжинський, Сувальський, Остроленцький та Седлецький повіти в Польщі, а також Львівську, Волинську, Закарпатську, Рівненську, Тернопільську та Івано-Франківську області в Україні. Основними завданнями програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця, кордони. Дунайська регіональна програма (Interreg VI В) сприятиме зміцненню міжрегіональних відносин для сталого розвитку. Територія, яку охоплює Програма, складається з 14 країн: Австрія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Румунія, Словаччина, Словенія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Молдова та Україна.
У програмному періоді 2021-2027 ухвалене рішення відкрити доступ до участі у конкурсах потенційним партнерам з усіх регіонів України. Основними завданнями програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: розумніший Дунайський регіон; «зеленіший», низьковуглецевий Дунайський регіон; більш соціальний Дунайський регіон; краще управління співпрацею. Програма Interreg (Interreg VI-B) NEXT «Басейн Чорного моря» спрямована на розвиток країн чорноморського регіону. Територія Програми охоплює такі країни, як Румунія, Болгарія, Туреччина, Республіка Молдова, Сакартвело, Вірменія, Греція та Україна (Миколаївська, Одеська, Херсонська, Запорізька та Донецька області, території, що знаходяться під контролем України). Основними завданнями Програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: блакитний та розумний регіон, чистий та «зелений» регіон. Програма Interreg (Interreg VI-А) NEXT «Румунія - Україна» спрямована на розвиток прикордонних регіонів України та Румунії. Територія Програми охоплює такі територіальні одиниці: Марамуреш, Сату-Маре, Тулча та Сучава в Румунії, Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Одеську області в Україні. Основним завданням програми є сприяння розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: екологічний фокус через кордони (зміна клімату та запобігання ризикам стихійних лих, біорізноманіття); соціальний розвиток через кордони (освіта, охорона здоров"я, культура); прикордонне співробітництво (безпечніші та надійніші кордони). Програма (Interreg VI-А) NEXT «Угорщина - Словаччина - Румунія -Україна» спрямована на розвиток прикордонних регіонів України, Угорщини, Словаччини та Румунії. Територія Програми охоплює: Саболч-Сатмар-Березька та Боршод-Абауй-Земплен в Угорщині, Кошицький край та Пряшівський край у Словаччині, Марамуреш, Сату-Маре та Сучава в Румунії, Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку області в Україні. Завдання Програми – сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: сприяння адаптації до зміни клімату та запобігання ризикам стихійних лих; підвищення біорізноманіття та зменшення всіх форм забруднення; забезпечення рівного доступу до охорони здоров’я; підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальній інтеграції та соціальних інноваціях; посилення співпраці між громадянами, суб’єктами громадянського суспільства та інституціями. Повноцінна участь України у Програмах дозволить залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку відповідних українських регіонів.
Реалізація Угод сприятиме зміцненню міжрегіональних відносин для сталого розвитку.
Наступний крок – ратифікація Угод Верховною Радою України. Довідково 2023 року Україна стала частиною програми міжрегіонального співробітництва ЄС Interreg Europe.
17 листопада 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив угоди про фінансування п’яти програм транскордонного та транснаціонального співробітництва та надав Віце-прем"єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ользі Стефанішиній повноваження на їх підписання. Interreg Europe 2021-2027 – це програма міжрегіонального співробітництва, що співфінансується Європейським Союзом, яка направлена на покращення управління співробітництвом. Мета – допомогти місцевим, регіональним та національним органам влади по всій Європі розробляти та впроваджувати кращі політики, посилювати спроможність суб’єктів, вдосконалювати наявні інструменти для протидії викликам.
Програма створює середовище та можливості для обміну рішеннями з питань регіонального розвитку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Governments and firms
Issue bonds and stocks to raise
Capital for projects

- Fin.Org.UA

Новини

20:46 - Ігор Клименко - азовцям: «Ви пишете справжню історію України, яку ніхто не зможе переписати»
18:42 - Усунення росії зі світового ринку урану прискорить введення санкцій проти «росатому», - Герман Галущенко
18:00 - Саудівська Аравія зафіксувала дефіцит бюджету на тлі зростання капітальних витрат
17:21 - Ворог завдав удару по Словʼянській ТЕС
17:02 - Foxconn, яка збирає IPhone, підтверджує рекордні продажі у квітні
16:11 - Потужності Rheinmetall у середньостроковій перспективи зростуть до 1 млн снарядів на рік
15:00 - Тримачі українських єврооблігацій вимагають поновити виплати, натомість списати частину боргу - WSJ
14:38 - Ситуація в енергосистемі станом на 5 травня
14:20 - Фінляндія хоче побудувати завод з виробництва тротилу на тлі нестачі снарядів
13:20 - За тиждень НБУ продав 508 мільйонів доларів на міжбанку
12:25 - Останні російські удари по енергосистемі завдали збитків на понад $1 млрд - Галущенко
12:25 - СИТУАЦІЯ В ЕНЕРГОСИСТЕМІ на 5 травня: у південних регіонах обмежувалась генерація з ВДЕ; діють обмеження для споживачів у Харківській області та для промисловості у Кривому Розі
11:58 - Пенсійний фонд України: Станом на 3 травня профінансовано на пенсійні виплати 12,4 млрд грн
11:58 - Berkshire Баффета скоротила свою частку в Apple на 20% з 2023 року
11:25 - Останні масовані ворожі атаки завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів, – Герман Галущенко
11:09 - Останні масовані ворожі атаки завдали енергетиці збитків на понад 1 мільярд доларів – Герман Галущенко
11:00 - Макрон закликає до перезавантаження економічних стосунків з Китаєм
10:52 - Привітання Міністра енергетики Германа Галущенка зі святом Великодня!
10:00 - московіяни у суботу вдарили по Харкову: горіло підприємство, є постраждалі
09:33 - Оперативна інформація ДСНС щодо наслідків ведення бойових дій російською федерацією та щодо роботи піротехнічних підрозділів
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Технокомпанія, що забезпечує звʼязок французькій армії підписала угоду про реструктуризацію боргу
16:36 - У Харкові після "прильоту" масштабна пожежа на виробничому підприємстві - Терехов
15:56 - Російський кіберзлочинець, заарештований у США, визнав провину у відмиванні мільярдів доларів
13:48 - Уряд витратив 76 мільйонів на компенсації за прихисток ВПО
13:26 - Мінреінтеграції: Понад 76 мільйонів гривень спрямовано на чергові виплати за програмою «Прихисток»
12:40 - G7 на чолі із США обговорює надання Україні 50 мільярдів із прибутку російських активів - Bloomberg
12:00 - Інтерв’ю Андрія Пишного про міжнародну підтримку та економічні перспективи країни
11:45 - Енергетична ситуація в регіонах станом на 4 травня
11:40 - Ворог атакував енергетичну інфраструктуру на Дніпропетровщині


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.9192
Канадський долар28.8263
Юань Женьміньбі5.4407
Чеська крона1.6925
Данська крона5.676
Гонконгівський долар5.0414
Форинт0.108891
Індійська рупія0.47217
Рупія0.0024496
Новий ізраїльський шекель10.5889
Єна0.25714
Теньге0.08875
Вона0.028901
Мексиканське песо2.3266
Молдовський лей2.2351
Новозеландський долар23.5751
Норвезька крона3.6141
московський рубль0.43084
Сінгапурський долар29.1311
Ренд2.1282
Шведська крона3.6364
Швейцарський франк43.4413
Єгипетський фунт0.8221
Фунт стерлінгів49.4628
Долар США39.3969
Білоруський рубль14.3199
Азербайджанський манат23.1719
Румунський лей8.5083
Турецька ліра1.2181
СПЗ (спеціальні права запозичення)52.0414
Болгарський лев21.6122
Євро42.3359
Злотий9.7825
Алжирський динар0.29444
Така0.35923
Вірменський драм0.101843
Домініканське песо0.67765
Іранський ріал0.00094084
Іракський динар0.030164
Сом0.44558
Ліванський фунт0.000442
Лівійський динар8.1112
Малайзійський ринггіт8.2796
Марокканський дирхам3.9156
Пакистанська рупія0.14195
Саудівський ріял10.5357
Донг0.001559
Бат1.06607
Дирхам ОАЕ10.7586
Туніський динар12.5712
Узбецький сум0.0031311
Новий тайванський долар1.21335
Туркменський новий манат11.29
Сербський динар0.36176
Сомоні3.6171
Ларі14.7362
Бразильський реал7.7185
Золото90513.59
Срібло1041.65
Платина37984.92
Паладій36819.55

Курси валют, встановлені НБУ на 06.05.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2262861049.051049.051049.051049.055245250.00
2276561084.711084.711084.711084.71650826.00
2280431115.861115.861115.861115.8610042.74
2284491096.781096.781096.781096.78142581.40
229025987.94987.94987.94987.9410027591.00
229470924.88924.88924.88924.884565207.68
2302621066.831066.831066.831066.83720110.25
USGK78454745474547454722735000.00
XS12141600016000160001600064000.00

Дані за 03.05.2024