Можливості для ветеранів: гранти на розвиток бізнесу від Мінекономіки за підтримки KSE і партнерів

26.07 13:00 | Економічна правда. Публікації

"Гранти для ветеранів та членів їхніх сімей" - проєкт Міністерства економіки за експертної підтримки KSE Graduate Business School та KSE Foundation, що спрямований на розвиток ветеранського підприємництва в Україні.

Програма надає ветеранам можливості для старту власної справи або ж для відновлення поточного бізнесу, включно з аналізом бізнес-плану в рамках безоплатних консультацій від експертів KSE BS.

Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки, та Валентина Сахно, очільницяKSE Graduate Business School, розповіли, хто і як може отримати грант.
Потенціал ветеранського бізнесу За даними дослідження Міністерства Реінтеграції "Працевлаштування ветеранів: актуальні запити й виклики", понад 50% українських ветеранів хочуть започаткувати власну справу.
За словами пані Сахно, ветерани вже володіють навичками необхідними для ведення підприємницької діяльності, а саме:
вміння працювати в команді, здатність ухвалювати рішення в умовах невизначеності, цілеспрямованість та наполегливість, багатозадачність, готовність брати на себе відповідальність дисциплінованість Водночас 42,5% респондентів Українського ветеранського фонду вважають відсутність роботи одним із найвагоміших ризиків при поверненні до цивільного життя.
Бізнес, заснований ветеранами, здатен розвʼязати цю проблему, адже він створює нові робочі місця і для інших учасників бойових дій.

Україна має перейняти досвід держав, котрі вже успішно пройшли шлях інтеграції ветеранів у бізнес-середовище.
Наприклад, у США налічується близько 2 мільйонів підприємств, власниками яких є ветерани, і в яких працюють понад 5 мільйонів американців.

Таким чином американський ветеранський бізнес генерує понад 1 трильйон доларів прибутку щороку в економіку США.
Що заважає розпочати свою справу Розпочати власну справу ветеранам та їх сімʼям часто заважають:
нестача фінансування, брак підприємницького досвіду, страх невдачі й нерозуміння з чого почати, відсутність підтримки з боку наставників чи менторів. Державні гранти з супроводом від бізнес-експертів здатні розвʼязати більшість з цих проблем.
Ціль програми Тетяна Бережна, заступниця Міністра економіки "Успіх програми - це тисячі ветеранських бізнесів, які працюють по всій Україні, створюють нові робочі місця та допомагають ветеранам повертатися до цивільного життя.

Ми мріємо про Україну, в якій усі ветерани, які хочуть почати власну справу, зможуть це зробити", - коментує Тетяна Бережна.
Грантова програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків і передбачає декілька видів виплат:
до 250 тис.
грн, за умови створення 1 робочого місця, до 500 тис грн, за умови створення 2 робочих місць, до 1 млн грн, за умови створення 4 робочих місць. Найбільшу суму можуть отримати ті, хто здатен співфінансувати проєкт - вкласти не менше, ніж 30% від суми бізнес-плану.
Також кандидат повинен мати досвід ведення підприємницької діяльності, а саме бути зареєстрованим як ФОП протягом останніх 3 років до моменту подачі заявки.

Парадоксально, але бюджет програми у 2023 році не використали: люди побоюються починати нову справу, адже їм бракує досвіду.
Окрім цього, чимало грантових заявок відхиляються через їх неякісне заповнення.

"Методологічна підтримка - найперше, що потрібно майбутнім підприємцям.
Саме тому, в рамках нашої співпраці зKSE Graduate Business School та KSE Foundation, ГО "Простір Можливостей", "Асоціацією підприємців-ветеранів АТО" та IREX експерти допомагають заявникам краще підготувати аплікації, надають менторську підтримку ветеранським бізнесам та допомагають долучитися до спільноти ветеранів-підприємців, які діляться своїм досвідом та формують найкращі практики для розвитку бізнесу", - каже Тетяна Бережна.

KSE Graduate Business School надає ветеранам консультації з написання бізнес-плану, його розрахунку, визначення бізнес-моделі.
З такими знаннями, починати власну справу вже не так страшно.

Валентина Сахно, очільниця KSE Graduate Business School "Бізнес-школа KSE надає підтримку не тільки тим ветеранам, хто вже має свій бізнес, але й тим, хто приходить лише з ідеєю і хоче поспілкуватися, отримати відгук.

Ми залучаємо галузевих експертів на такі консультації, допомагаємо реалістично поглянути на перспективи запуску їхніх ідей.
Такі зустрічі потрібні, щоб чітко бачити цілісну картину бажаного бізнесу та обсягу роботи на старті.
Ветерани після таких консультацій зважують усі "за" та "проти", оцінюють свої сили та інколи обирають не подаватися далі на грант, що теж є хорошим результатом, адже таким чином ми вберігаємо людей від зайвих помилок.

Після наших консультацій ми не розриваємо контакт, а навпаки стараємося з усіма тримати теплий зв"язок, пропонуємо ветеранам долучатися до наших освітніх програм та проєктів", - додає Валентина Сахно.

Бізнес-план як основа для отримання гранту Написання бізнес-плану є кропітким процесом, саме тому він є однією з найважливіших складових подачі на грант.

"Бізнес-план - це гарант захисту вашого бізнесу, адже щоб його скласти потрібно проаналізувати немалу кількість даних: ринок, цільову аудиторію, фінансову складову, ресурси, маркетинг та багато іншого.

Проте завдяки таким розрахункам ви уберігаєте себе від неочікуваних витрат у майбутньому та інших труднощів, з якими ви можете зіткнутися при неякісній розробці бізнес-плану", - коментує Валентина Сахно.

При подачі заявки важливо чітко описати фінансову частину.
Кошти, отримані від гранту, можна витратити на:
меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання; ліцензійне програмне забезпечення (до 50% коштів); сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм (до 70% коштів); послуги з маркетингу та реклами (до 10% коштів); оренду нежитлових приміщень або землі для комерційних і виробничих цілей (до 25% коштів); оренду обладнання (до 30% коштів); лізинг обладнання, крім власних транспортних засобів (до 50% коштів); придбання франшизи. Для людини без досвіду зробити подібне - дійсно складно.
Тому ви можете звернутися до експертівKSE Graduate Business School за допомогою і скласти покроковий бізнес-план від аналізу ринку до детального опису всіх витрат та планових доходів.
Щоб отримати консультації залишайте заявку на сайті.

Надання грантів на розвиток ветеранського бізнесу є важливим кроком у забезпеченні успішної інтеграції ветеранів у цивільне життя.
Такі фінансові можливості не лише допомагають ветеранам реалізувати свої підприємницькі мрії, а й сприяють розвитку економіки країни.

Кожен успішний ветеранський бізнес - це внесок у краще майбутнє всієї нації.
Інвестиції в розвиток ветеранського підприємництва - це інвестиції у стабільність і процвітання України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Long-term investments,
Patience and discipline pay,
Slow and steady growth.

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - Азербайджан веде перемовини про постачання російського газу через Україну
16:52 - У новому iPhone буде використовуватися технологія чіпа Arm для штучного інтелекту - FT
15:50 - Нацбанк вперше за чотири тижні купував валюту
14:50 - Буданов назвав Telegram загрозою нацбезпеці
14:23 - Світлана Гринчук взяла участь у засіданні обласної комісії ТЕБ та НС, де обговорили роботу над ліквідацією забруднення річок Сейм та Десна
14:15 - Заява МЗС щодо проведення виборів на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та місті Севастополь
13:08 - На Одещині після негоди повернули світло понад 81 тисячі родинам
12:29 - Андрій Сибіга в перший робочий день провів телефонні переговори з тринадцятьма партнерами України
12:26 - Коментар МЗС щодо повідомлень про можливу передачу Іраном балістичних ракет до московія
12:06 - OnlyFans виплатила власнику $1 млрд дивідендів за три роки
11:51 - Енергетична ситуація в регіонах на 07 вересня: у чотирьох областях за минулу добу енергетики відновили електропостачання понад 60 тисячам абонентів
11:00 - Boeing Starliner повертається на Землю без астронавтів
10:39 - Ситуація в енергосистемі на 07 вересня: застосування графіків відключення світла не передбачається
10:00 - У Пентагоні пояснили, що буде з коштами для України після кінця фіскального року у вересні
09:02 - Оперативна інформація ДСНС щодо ліквідації наслідків ведення бойових дій рф та щодо роботи піротехнічних підрозділів
08:57 - Підтримка Франції допоможе прискорити відновлення українського енергосектору – Роман Андарак
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.09.2024
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:07 - Міжнародні резерви України у серпні зросли на 14%
21:00 - Новини 6 вересня: Telegram буде модерувати приватні чати, перемовини щодо транзиту газу московія
20:43 - Нацбанк показав, скільки будуть коштувати долар та євро після вихідних
20:40 - International Reserves at USD 42.3 Billion in August
20:40 - Міжнародні резерви становили 42,3 млрд дол. США за підсумками серпня
20:24 - Україна збільшила обсяги експорту на 17,5% у річному вимірі
20:07 - Врегульовано порядок виявлення безліцензійної діяльності на ринку небанківських фінансових послуг і платіжному ринку
19:54 - Бізнес-асоціації закликають створити чіткий механізм економічного бронювання
19:25 - Литва виділить Україні 10 мільйонів євро на закупівлю ракет-дронів "Паляниця"
19:11 - Ігор Безкаравайний представив на Globsec Forum у Празі Нацстратегію протимінної діяльності
19:06 - Український бізнес і ветерани готові до спільних дій


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар27.6248
Канадський долар30.3963
Юань Женьміньбі5.7901
Чеська крона1.8206
Данська крона6.1056
Гонконгівський долар5.2629
Форинт0.115413
Індійська рупія0.48864
Рупія0.0026676
Новий ізраїльський шекель11.0665
Єна0.2867
Теньге0.085535
Вона0.030833
Мексиканське песо2.0576
Молдовський лей2.3524
Новозеландський долар25.5248
Норвезька крона3.8626
московський рубль0.45638
Сінгапурський долар31.5781
Ренд2.3143
Шведська крона4.0094
Швейцарський франк48.65
Єгипетський фунт0.8467
Фунт стерлінгів54.0437
Долар США41.0168
Білоруський рубль14.9087
Азербайджанський манат24.1289
Румунський лей9.1604
Турецька ліра1.2068
СПЗ (спеціальні права запозичення)55.3343
Болгарський лев23.2891
Євро45.5574
Злотий10.6474
Алжирський динар0.30713
Така0.34216
Вірменський драм0.105951
Домініканське песо0.69143
Іранський ріал0.00009796
Іракський динар0.031343
Сом0.48353
Ліванський фунт0.000459
Лівійський динар8.6237
Малайзійський ринггіт9.5
Марокканський дирхам4.2219
Пакистанська рупія0.14738
Саудівський ріял10.9412
Донг0.0016506
Бат1.21201
Дирхам ОАЕ11.179
Туніський динар13.4802
Узбецький сум0.0032522
Новий тайванський долар1.28467
Туркменський новий манат11.7312
Сербський динар0.38886
Сомоні3.8512
Ларі15.2807
Бразильський реал7.2969
Золото103183.91
Срібло1180.74
Платина38235.04
Паладій38801.89

Курси валют, встановлені НБУ на 09.09.2024