Катерина Левченко провела робочу зустріч з заступницею Голови Консультативної місії ЄС в Україні Маурою О’салліван
06.08.2024 17:26 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ6 серпня 2024 року Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко провела робочу зустріч з заступницею Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС) Маурою О’салліван, експертами та керівниками структурних підрозділів КМЄС.
Метою зустрічі було обговорення питань співпраці в рамках нового мандату КМЄС, який стартував 1 червня 2024 року та розрахований на наступні 3 роки.
Основною метою роботи КМЄС у вказаному періоді буде розширення діяльності щодо реалізації вже розпочатих раніше проектів та програм, але з акцентуванням та наскрізним використанням гендерного компонента - гендерного мейнстрімінгу.
В рамках цієї діяльності восени КМЄС буде підсилено висококваліфікованими гендерними екпертами, яких буде залучено до тісної співпраці з Апаратом Урядового уповноваженого з питань гендерної політики з метою координації роботи та планування спільних активностей, які є важливими в рамках євроінтеграційних процесів для України.
Досягнуто домовленості щодо продовження спільної роботи над реалізацією Рамкової угоди про співробітництво між Урядом України та ООН щодо запобігання сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом (СНПК) та Імплементаційного плану з її реалізації, в якому КМЄС є співвиконавцем ряду завдань за напрямами:
«Надання комплексної допомоги особам, які постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом»;
«Доступ до правосуддя та притягнення до відповідальності»;
«Посилення спроможності сектору безпеки і оборони у запобіганні та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом».
Катерина Левченко зазначила, що вбачає необхідним ще ширше залучення КМЄС до співпраці з сектором безпеки та оборони в питаннях реагування на СНПК, а саме використанням передового досвіду з розробки та впровадження релевантних тренінгових та навчальних програм для експертів та спеціалістів сектору безпеки, які першими заходять на деокуповані території, комунікують зі звільненими з полону, як військовими, так і цивільними громадянами України та проводять розслідування злочинів, пов’язаних з СНПК.