Коли можна відмовитися від договору страхування та що потрібно зробити?
13.08.2024 15:25 | forinsurer.com ... все о страхованииКоли можна відмовитися від договору страхування та що потрібно зробити?Протягом 30 днів з дня укладення договору страхування застрахований має право відмовитися від договору без пояснення причин, нагадали в Національному банку України.
Це передбачено статтею 107 Закону України «Про страхування». Право на відмову повинно бути закріплене й умовами самого договору страхування.
Право на відмову від договору страхування – одне із ключових для захисту твоїх прав під час користування страховими послугами. Воно надає більше контролю та гнучкості у виборі страхових продуктів чи послуг.
Коли не можна відмовитися від договору страхування?
Укладений договір страхування діє менше ніж 30 днів.
Було повідомлено про настання події, що має ознаки страхового випадку, за цим договором страхування.
Зверни увагу, що при укладенні договорів страхування життя право на відмову зберігається за страхувальником протягом 45 днів з дня укладення договору страхування або отримання страхового свідоцтва (поліса).
Що потрібно зробити аби відмовитися від договору страхування?
Якщо ти вирішив відмовитися від договору страхування, повідом страхову компанію про свій намір у письмовій чи електронній формі.
Чи можливо достроково припинити дію Договору страхування життя?
Так, можливо. Страхувальник має право достроково припинити дію Договору страхування в будь-який момент його дії. Про намір достроково припинити дію Договору Сторона-ініціатор зобов’язана письмово повідомити іншу Сторону не пізніше як за 30 календарних днів до передбачуваної дати припинення Договору від повідно до Правил страхування. Для цього Страхувальнику необхідно подати до страхової компанії Заяву про дострокове припинення договору страхування життя та виплату Викупної суми (за наявності).
Викупна сума виплачується виключно Страхувальнику за Договором страхування (стаття 28 ЗУ«Про страхування»).
Які документи потрібно направити для припинення договору страхування життя?
Припинити дії Договору можливо надіславши Страховику наступні документи:
Заяву на припинення договору
Копії паспорту та індивідуального податкового номеру платника податків, завірену належним чином зі сторони Клієнта відповідно до вимог проведення ідентифікації та верифікації
Інформацію щодо повних банківських реквізитів
Опитувальник з фінансового моніторингу (якщо сума, належна до виплати, буде дорівнювати або перевищувати 400 000 гривень).
Всі належні документи для припинення дії Договору Страхувальник може направити до Компанії. Документи мають бути підписані власноруч або за допомогою електронного підпису (КЕП).
Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів