United for Justice: під час конференції обговорили численні атаки ворожої армії на українську цивільну інфраструктуру та відповідальність росії
11.09 21:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУУ Києві відбулася конференція високого рівня – United for Justice.
Accountability for the Attacks against Civilian Objects, де йшлося про численні атаки росії на об’єкти української цивільної інфраструктури, зокрема й медичної.
Участь у заході взяли представники інституцій Європейського Союзу, Міжнародного кримінального суду, Консультативної групи з питань найтяжчих міжнародних злочинів, провідні експерти в галузі міжнародного права, Генеральні прокурори країн Європи, українські урядовці тощо.
Головна мета конференції – підвищити обізнаність світу про масштаби атак рф проти України, скоординувати зусилля для відновлення міжнародного правопорядку в умовах повномасштабної війни, обговорити стратегію подальших дій, а також притягнути всіх винних у вчиненні міжнародних злочинів до відповідальності.
“Понад два роки повномасштабної війни росія свідомо вчиняє злочини та порушує всі норми міжнародного гуманітарного права, зокрема й Женевської конвенції.
Ворог цілеспрямовано атакує та бомбардує українські лікарні, амбулаторії, пологові, поліклініки та завдає численних збитків медичній системі.
Приклади ми бачимо мало не в кожній області.
715 медзакладів по всій Україні зазнали пошкоджень чи нищівних руйнувань.
росія намагається нищити не лише наші лікарні, а й атакувати наші «швидкі», аптеки, вивозити медичне обладнання та ліки, вбивати та тероризувати мирне населення.
Ця конференція зібрала разом представників різних інституцій як українських, так і міжнародних, щоби спільними зусиллями забезпечити ретельне документування та розслідування всіх злочинів російських окупантів.
Ми зробимо все можливе, аби кожен московитський загарбник був покараний і притягнутий до відповідальності”, - зазначив Міністр охорони здоров"я України Віктор Ляшко.
Зазначимо, що на сьогодні внаслідок численних атак рф проти України було пошкоджено та/або знищено 1877 об’єктів медзакладів.
З них 1657 об’єктів медзакладів пошкоджено та ще 220 — зруйновані повністю й відновленню не підлягають.
Найбільших пошкоджень зазнали медзаклади на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі.
Отримати інформацію щодо ступеня руйнування лікарень на тимчасово окупованих територіях наразі неможливо.
Також рф пошкодила 876 аптечних пунктів та 67 знищила.
Крім того, від початку війни росія нищить та пошкоджує автівки «екстренки».
Щонайменше одну з п’яти автівок екстреної медичної допомоги – пошкоджено.
На сьогодні шкода та збитки, нанесені росією українській медичній інфраструктурі – колосальні та складають щонайменше 7 мільярдів доларів США.
Міністр охорони здоров’я України також розповів, що від початку 24 лютого 2022 року, росія вбила більше ніж 100 цивільних медичних працівників.
“Ціна відновлення нашої системи охорони здоров’я – надзвичайна велика.
Однак ми розуміємо, що медична система – це передусім люди, наші медики, які з першого дня повномасштабної війни вийшли на свої робочі місця і продовжили вакцинувати, лікувати, рятувати й ставити на ноги своїх пацієнтів.
Вони ж продовжують це робити й зараз.
На жаль, більше ніж 100 лікарів росія жорстоко вбила, коли свідомо обстрілювала та атакувала наші лікарні.
Під час однієї з нещодавніх атак на Харків загинув 21-річний Євгеній Юрко, студент 4 курсу Харківського національного медичного університету.
З серпня 2023 року працював фельдшером екстреної медичної допомоги.
1 вересня медик у складі бригади екстренки прибув на місце «прильоту», щоб надати першу допомогу постраждалим.
Через кілька хвилин терористи завдали повторного удару.
Таких історій, на жаль, чимало.
І росія має відповісти за всі ці злочини”, - повідомив Віктор Ляшко.
Міністр охорони здоров’я також наголосив, що міжнародна підтримка та допомога Україні дуже важлива.
Завдяки конференції Україна має ще одну унікальну можливість привернути та зосередити увагу міжнародної спільноти на злочинах, які продовжує щоденно вчиняти росія.
Крім того, захід допоможе консолідувати сталу міжнародну підтримку для подальшого відновлення, відбудови й реформування української медичної системи попри війну.