Галас навколо дохідної нерухомості: маркетинговий хід чи дійсно вдалий механізм інвестування?

20.09 15:10 | Економічна правда. Колонки

За останній час у словник українського інвестора в нерухомість потрапило чимало нових виразів: "прибуткова/дохідна нерухомість", "апарт-комплекс", "апарт-готель", "готельний оператор"…
Цей тип нерухомості настільки швидко охопив ринок, що постає справедливе питання: чи дійсно це щось нове, і в чому складається його "іншість" у порівнянні з добре знайомою схемою: "купив квартиру - зробив ремонт - здав в оренду"?

Трохи
історії дохідної нерухомості в Україні Для українців інвестування у нерухомість було і є звичним та зрозумілим інструментом.
Інвестиції у цінні папери, крипту та стартапи для більшості - щось незвичне та не складає основну частину портфеля, на відміну від нерухомості.
А тому до війни, як найзрозуміліший інструмент інвестування, саме ринок нерухомості активно розквітав та розвивався, а попит тільки зростав.

Дійшло до того, що у житлових комплексах частка квартир під оренду почала переважати над квартирами "для себе".
Що це, як не перші тенденції формування сучасного ринку дохідної нерухомості?
А далі - зріст конкуренції, а разом з нею - рівня та кількості пропозиції від девелоперів.
І криза, яку спричинило повномасштабне вторгнення, як не дивно, тільки посилила тенденцію.
Це пояснюється повальним девелоперопадом.
Ризики недобудови виросли, терміни окупності збільшилися, а дохідність впала.
На ринку з"явилося більше питань, ніж відповідей.
Проте коли ситуація трохи стабілізувалася, стало зрозумілим, що люди знов готові вкладати гроші в нерухомість, але на більш безпечних та вигідних умовах.
Інвесторам стало нецікавим вкладатися у квартиру, що окупатиметься 15 років, чи ще гірше - заморозиться на етапі будівництва.
І тоді прогресивні забудовники, що орієнтуються перш за все на запит, почали діяти.
Дохідна нерухомість - це переупаковка тієї ж самої квартири "під оренду"? Ситуація на ринку нерухомості у 2022-му році мотивувала створити іншу пропозицію для більш обережного та вимогливого інвестора.
Європейський багаторічний досвід наштовхнув українських девелоперів на розвиток нового продукту у вигляді дохідної нерухомості.

Проте головне питання полягає в тому, чи це дійсно новий продукт, а не добре знайома квартира "під оренду" в новій упаковці?
Вирішальний фактор, що відрізняє дохідну нерухомість і дає їй такий успіх, полягає в тому, що це з самого початку комерційний проєкт з централізованим управлінням.
Це - не одиничні квартири у ЖК під оренду, про які кінцевому користувачу не так просто дізнатись.

Інвестор отримує готовий бізнес, поставлений на рейки, від якого він отримує стабільний пасивний прибуток, не контролюючи жодного процесу.
Цей продукт, створений під інвестора, де головна ціль - заробіток.

В результаті залучення інвестицій до обʼєкта здійснюється швидше, що позитивно впливає на реалізацію проєкту та окупність інвестицій.
Від квартир до апартаментів: як саме змінилася пропозиція девелоперів Якщо говорити про досвід компанії SENSAR Development, то ми взяли класичну житлову нерухомість з її головними перевагами та перетворили на кращий інструмент повернення інвестицій та примноження капіталу.
Зменшення метражу - зменшення чека. Ми розуміли, що в нестабільні часи вкластися в апартаменти розміром 15-25 кв.м простіше, ніж у 1-кімнатну квартиру на 40-50 кв.м.
Бо це зменшує не тільки кількість метрів, за які треба платити, це зменшує подальші видатки на ремонт, обслуговування та комунальні витрати під час експлуатації.

Наповнення внутрішньої інфраструктури. Окрім того, що ми завжди обираємо зручні та унікальні локації по типу: центр міста, зручна транспортна розв"язка, крокова доступність до життєво необхідних установ чи високий туристичний потік, - для нас було важливим наповнити комплекси власною інфраструктурою, яка б забезпечувала якісний сервіс та компенсувала б зменшення метражу оселі.

Так, наприклад, наш апарт-комплекс Smart House у центрі Львова, проєкт, який ми вже запустили, має окреме загальне приміщення з пральними машинами та сушарками, а також два ресторани на першому поверсі, для ділових зустрічей та прийомів їжі.
Апарт-комплекс Smart Hill у центрі Яремче має власний SPA та ресторан на даху, спортзал та коворкінг, що адаптує проєкт під різні життєві сценарії майбутніх мешканців комплексу.

Централізоване управління для отримання інвестором пасивного прибутку. Всі операційні задачі, забезпечення завантаження нерухомості, маркетингова стратегія та PR-просування, управління об"єктом до повної його окупності - все це здійснює команда фахівців.
Чому це важливо? - Перше, це уніфікований і організований підхід в управлінні та якість сервісу.

Немає поганих апартаментів в комплексі, майбутні мешканці не зустрічаються з чиїмось непрофесійним управлінням, що загально знижує рейтинг усього обʼєкту.
Друге, це те, що в інвестора "не болить голова" із-за купи процесів, які потрібно контролювати.
Так, він за це платить, але натомість отримує справжній пасивний прибуток та користується імʼям/брендом готельного оператора.
Для реалізації цієї задачі ми маємо власну команду, яка успішно здійснює управління наших проєктів.
Але також маємо партнерство з досвідченими готельними операторами.
На декількох проєктах одночасно ми успішно співпрацюємо з міжнародною керівною компанією Ribas Hotels Group.
Один з наших останніх спільних проєктів, що ми започаткували - THE FIVE Hotel - це найвищий готель Ужгорода з сервісом рівня пʼяти зірок, що компенсує тутешню нестачу такого преміального продукту.

Готель розташований у найбезпечнішому регіоні України з близькістю до кордонів різних європейських країн, та дає інвестору можливість володіти активом, що приносить стабільний пасивний дохід, не виїжджаючи за межі країни.
Продумана концепція, власна інфраструктура та якісний сервіс від Ribas створили всі умови для цілком реальної дохідності проєкту до 16% річних за консервативними розрахунками.
Але, звісно, це стосується клієнтів, які входитимуть в інвестицію на початкових етапах будівництва, тобто зараз.
Нашому тандему з Ribas довіряють як місцеві інвестори, так і інвестори з різних куточків України.
Ремонт під ключ та повна комплектація апартаментів. Інвестори SENSAR Development отримують повністю готовий обʼєкт нерухомості та не несуть додаткових витрат на ремонт і облаштування апартаментів.
Ми маємо налагоджену логістику, доступ до матеріалів та гуртових закупок, а головне - досвід, тому забираємо на себе безліч організаційних питань, і робимо свою роботу швидко та якісно.
Власне користування нерухомістю без втрати дохідності.
Інвестори будь-якого нашого проєкту дохідної нерухомості, що б це не було: апартаменти, готельний номер чи котеджний дохідний будинок, - мають можливість безоплатно користуватися обʼєктом визначений термін протягом року.
Така інвестиція дає власнику можливість не тільки заробляти, але і відпочивати у своїх апартаментах.
Чи будь-який обʼєкт дохідної нерухомості вартий уваги інвестора? Наразі дохідна нерухомість - це трендовий і найвигідніший тип інвестування у нерухомість в Україні.
І на це є всі підстави.
Але дохідна нерухомість не є панацеєю.
Особливо під час війни.
Тому, окрім грошей, інвестор має вкладати сюди ще один цінний ресурс - свій час, який треба витратити на ретельний підбір об"єкта інвестування.

Тут важливо вивчати ринок та розуміти, якого саме об"єкту дохідної нерухомості не вистачає в конкретному місці чи регіоні.
Ну і, звичайно, вивчати чи дійсно це надійна пропозиція: яка репутація у забудовника, чи реалістичні цифри окупності та дохідності, чи досвідчений готельний оператор, і чи прозорим та якісним буде його управління нерухомістю.
Зрозуміло, що будь-яка інвестиція - це ризик.
Але на вході в угоду його можна мінімізувати.
Тому будьте прискіпливими, обирайте найкращих та інвестуйте у надійну дохідну нерухомість.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial markets,
A reflection of our world,
Greed, fear, and hope.

- Fin.Org.UA

Новини

21:59 - Україна конфіскувала у російського олігарха заводи з виробництва пластикових труб
21:00 - Новини 20 вересня: обмеження у використанні Telegram, літаки "Антонова", МАГАТЕ про ЗАЕС
20:30 - "Антонов" тимчасово припинив роботи над новим літаком Ан-225 "Мрія"
20:13 - США виділили 1 мільйон доларів для захисту культурної спадщини України
20:13 - Постачання російського автогазу у Польщу зменшуються і можуть припинитися у жовтні
20:01 - Важливо об’єднувати зусилля з міжнародними партнерами задля збереження культурної ідентичності та національної спадщини України, - Микола Точицький
19:49 - Для України хочуть купити більше великогабаритного енергообладнання – ПРООН
19:15 - "Авіалінії Антонова" вийдуть на рівень доходів 2021 року, попри втрату літаків
18:58 - Українська платформа для розвідки на полі бою отримала 600 тисяч євро інвестицій
18:51 - Мінекономіки адаптувало правила реєстрації торговельних марок до вимог ЄС
18:50 - До страховика застосовано захід впливу
18:44 - У суботу в Україні відключення електроенергії не плануються
18:35 - Мінекономіки адаптувало правила реєстрації торговельних марок до вимог ЄС
18:30 - Нацбанк показав, скільки будуть коштувати долар та євро після вихідних
18:23 - Уряд затвердив план відновлення освіти на деокупованих територіях, - МОН
18:21 - Обсяги виробництва та експорту олії перевищили довоєнні періоди
18:20 - До семи небанківських фінансових установ застосовано заходи впливу
18:15 - Золото уничтожает последних скептиков
18:14 - Денис Шмигаль та Урсула фон дер Ляєн обговорили фінансову підтримку, енергетику та соціальні проекти
18:10 - Денис Шмигаль: Уряд продовжує допомагати українським фермерам та виробникам за різними напрямками
18:03 - «Економічна політика України. Відновлення під час війни». Міністерство економіки розповіло про ключові проєкти та пріоритети у роботі
18:00 - "Антонов" виконав контракт ДСНС на виробництво пожежного літака Ан-32П
17:56 - Держбюджет: обʼєктивне віддзеркалення економіки
17:35 - Виклики війни, підготовка до зими та планування на 2025 рік: у МОЗ пройшла зустріч із керівниками регіональних підрозділів охорони здоров’я
17:28 - Матвій Бідний розповів про підготовку закону, який запустить реформу спорту в Україні
17:24 - Реформи Міноборони націлені забезпечити солдата необхідним для перемоги — у відомстві відбулося засідання Ради донорів
17:18 - Уряд ухвалив законопроект про цифровізацію у сфері фізичної культури та спорту
17:14 - Уряд ухвалив пропозицію Мінмолодьспорту заохотити спортсменів, які посіли 4-6 місця на Олімпіаді в Парижі
16:55 - Уряд ухвалив постанову, яка посилить цивільний захист в Україні
16:30 - Пропозиція Єврокомісії: 35 млрд євро макрофінансової допомоги для України на безповоротній основі


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар28.1539
Канадський долар30.468
Юань Женьміньбі5.86
Чеська крона1.8405
Данська крона6.1867
Гонконгівський долар5.3056
Форинт0.117167
Індійська рупія0.49475
Рупія0.0027327
Новий ізраїльський шекель10.9636
Єна0.2866
Теньге0.086208
Вона0.030939
Мексиканське песо2.1315
Молдовський лей2.3688
Новозеландський долар25.7516
Норвезька крона3.9317
московський рубль0.44635
Сінгапурський долар31.9957
Ренд2.3558
Шведська крона4.0528
Швейцарський франк48.6505
Єгипетський фунт0.8522
Фунт стерлінгів54.9826
Долар США41.3481
Білоруський рубль15.0291
Азербайджанський манат24.3196
Румунський лей9.2769
Турецька ліра1.2121
СПЗ (спеціальні права запозичення)55.8982
Болгарський лев23.5951
Євро46.1486
Злотий10.7905
Алжирський динар0.30713
Така0.34216
Вірменський драм0.105951
Домініканське песо0.69143
Іранський ріал0.00009796
Іракський динар0.031343
Сом0.48353
Ліванський фунт0.000459
Лівійський динар8.6237
Малайзійський ринггіт9.5
Марокканський дирхам4.2219
Пакистанська рупія0.14738
Саудівський ріял10.9412
Донг0.0016506
Бат1.21201
Дирхам ОАЕ11.179
Туніський динар13.4802
Узбецький сум0.0032522
Новий тайванський долар1.28467
Туркменський новий манат11.7312
Сербський динар0.38886
Сомоні3.8512
Ларі15.2807
Бразильський реал7.2969
Золото108092.2
Срібло1295.1
Платина40979.27
Паладій44474.84

Курси валют, встановлені НБУ на 23.09.2024