Юлія Свириденко зустрілась з місією МВФ: Обговорили посилення економічної стійкості та подальшу співпрацю
12.11 14:47 | Міністерство економіки України | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко зустрілась із місією Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка розпочала роботу у Києві для шостого перегляду програми розширеного фінансування (EFF). Учасники зустрічі обговорили виконання індикаторів Плану України в межах програми фінансування Ukraine Facility, основні прогнозні показники на 2025 рік, нову модель фінансування програми єОселя та реформування ринку праці.
До складу делегації МВФ увійшли керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей, його заступники Сана Надім і Тревор Лессард, постійний представник МВФ в Україні Прішила Тофано, виконавчий директор МВФ від регіональної групи, до складу якої належить Україна, Єрун Клік, заступник виконавчого директора МВФ Владислав Рашкован, а також начальник відділу з питань урядування та боротьби з корупцією Юридичного департаменту МВФ Еммануель Матіас.
«Співпраця України та МВФ дуже важлива. Вона забезпечує макрофінансову стабільність, а також підтримує та розвиває приватний сектор. Ми прагнемо стимулювати економічне зростання та відновлення країни, створити умови для повернення українців з-за кордону, а також провести необхідні реформи на шляху України до ЄС. І експертиза місії МВФ допомагає нам знайти ефективні інструменти для вирішення цих завдань», — розповіла Юлія Свириденко.
Під час зустрічі сторони обговорили виконання індикаторів Плану України у рамках Ukraine Facility. Україна успішно виконала 25 індикаторів плану, що дозволило отримати 12 млрд євро в межах програми. Очікується, що ще 4 млрд євро надійдуть за виконання індикаторів третього кварталу. Це дозволить підтримати макроекономічну стабільність.
Не менш важливою темою для розмови стала модернізація моделі фінансування державної програми доступного іпотечного кредитування єОселя. Від її запуску вже понад 14 тисяч українських родин покращили житлові умови. Переважна більшість позичальників — родини військовослужбовців, правоохоронців, медиків та вчителів. За цей час сума виданих кредитів у межах програми сягнула 22,8 мільярда гривень. У наступному році Уряд планує продовжити фінансування програми єОселя, щоб її можливостями могла скористатись більша кількість громадян, які потребують покращених житлових умов.
Також сторони обговорили реформування ринку праці, створення стимулів для повернення українців із-за кордону, а також впровадження програм перенавчання та працевлаштування ветеранів. Це допоможе скоріше адаптувати їх до мирного життя після закінчення війни.
Крім того, сторони обговорили підготовку законопроєкту щодо реформування публічних закупівель.