Інформаційний лист щодо розроблення фінансових планів підприємств державного сектору економіки, подання звітів про їх виконання та інформації щодо стану їх затвердження

09:28 | Міністерство економіки України

Наказ Мінекономрозвитку від 02.03.2015 № 205 “Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки”, зареєстрований в Мін’юсті 19.03.2015 за № 300/26745, втратив чинність на підставі наказу Мінекономіки від 23.10.2024 № 24476 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких наказів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерства економіки України”, зареєстрованого в Мін’юсті 20.11.2024 за № 1748/43093.
У зв’язку з зазначеним, у строк до 31.12.2024 фінансові плани суб’єктів господарювання державного сектору економіки на 2025 рік необхідно привести у відповідність до типової форми подання даних щодо фінансового плану суб’єкта господарювання державного сектору економіки, затвердженою наказом Мінекономіки від 18.11.2024 № 26119.
Принагідно нагадуємо, що відповідно до частини другої статті 116 Закону України “Про управління об’єктами державної власності” (далі – Закон) щороку має затверджуватись лист очікувань власника, що включає коротко- та середньострокові фінансові, операційні і нефінансові цілі діяльності суб’єктів господарювання державного сектору економіки.
Частиною четвертою статті 116 Закону встановлено, що відповідно до Політики державної власності, цілей діяльності, визначених у листі очікувань власника, складається річний фінансовий план.
Методичні рекомендації щодо підготовки листа очікувань власника затверджені наказом Мінекономіки від 01.10.2024 № 24098.
Щодо підприємств, які є суб’єктами природних монополій або плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 млн гривень, затвердженню їх фінансових планів та листів очікувань власника має передувати погодження Мінфіном окремих фінансових показників, які включаються до листів очікувань власника та їхніх фінансових планів (відповідно до Порядку щорічного погодження пропозицій щодо окремих фінансових показників, а також обсягів виплат на користь держави, бюджетного фінансування та квазіфіскальних операцій, які включатимуться до листа очікувань власника, а також до фінансових планів, стратегічних планів розвитку та інвестиційних планів на середньострокову перспективу суб’єктів господарювання державного сектору економіки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2024 № 984)
Звіт про виконання фінансового плану формується згідно з формою та вимогами, встановленими Методичними рекомендаціями.
Зведений звіт про виконання фінансових планів (щоквартально та за результатами року) формується та подається до Мінекономіки суб’єктом управління об’єктами державної власності та включає показники виконання фінансових планів підприємств державного сектору економіки, що належать до сфери його управління.
Звіти про виконання фінансового плану складаються з урахуванням вимог Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, затвердженого наказом Мінфіну від 07.02.2013 № 73, зареєстрованого в Мін’юсті 28.02.2013 за № 336/22868, та/або Міжнародних стандартів фінансової звітності, а також Методичних рекомендацій щодо заповнення форм фінансової звітності (наказ Мінфіну від 28.03.2013 № 433).
З метою уніфікації процесу обробки при поданні інформації необхідно неухильно дотримуватись наступних вимог.
Інформація повинна містити:
1. Зведений Звіт про виконання фінансових планів (згідно з додатком до Методичних рекомендацій) за звітний період підприємствами державного сектору економіки, включаючи підприємства, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, та підприємства, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень.
2. Звіти про виконання фінансових планів підприємств, що є суб’єктами природних монополій на загальнодержавних ринках, підприємств, плановий розрахунковий обсяг чистого прибутку яких перевищує 50 мільйонів гривень, та підприємств, повноваження суб’єкта управління або загальних зборів щодо яких здійснює Кабінет Міністрів України, в повному обсязі (згідно з додатком до Методичних рекомендацій) окремо щодо кожного підприємства.
До звітів обов’язково додається:
форма № 1 “Баланс (Звіт про фінансовий стан)” на кінець звітного періоду з розшифруванням статей, що становлять більше 10 відсотків валюти балансу;
форма № 2 “Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід)” за звітний період;
форма Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), дивідендів на державну частку за звітний період.
Показники зведеного Звіту про виконання фінансових планів обов’язково повинні співпадати з показниками Моніторингу ефективності управління об’єктами державної власності, який здійснюється на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2007 № 832.
3. Пояснювальну записку щодо виконання фінансових планів за звітний період, підготовлену з урахуванням вимог, викладених у пункті 4 Методичних рекомендації.
Підприємства, фінансові плани яких передбачали отримання від’ємного значення чистого фінансового результату, у пояснювальній записці окремим розділом зазначають інформацію щодо ходу виконання плану заходів з виходу на беззбиткову діяльність.
4. Перелік підприємств, що належать до сфери управління (згідно з додатком 4).
Загальна кількість підприємств, що знаходиться у сфері управління у додатку 4 повинна відповідати загальній кількості підприємств, зазначеній у додатках 1 та 3.
5. Інформацію щодо кількості підприємств, що знаходяться у сфері управління, яка містить загальну кількість підприємств, кількість підприємств, які працювали за затвердженими фінансовими планами на відповідний рік, кількість прибуткових/збиткових підприємств та кількість розірваних контрактів
з керівниками підприємств за звітний період (згідно з додатком 1).
Кількість суб’єктів господарювання державного сектору економіки, що знаходяться у підпорядкуванні суб’єктів управління об’єктами державної власності, обов’язково повинна відповідати кількості, яка обліковується у Єдиному реєстрі об’єктів державної власності та Реєстрі корпоративних прав держави (тобто відповідати інформації, що надається Фонду державного майна України), а також співпадати з кількістю підприємств, щодо яких проводиться єдиний моніторинг ефективності управління об’єктами державної власності на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19.06.2007 № 832.
6. Інформацію стосовно вжитих заходів щодо скорочення кількості планово-збиткових підприємств та підприємств, що працювали збитково у звітному періоді (згідно з додатком 2).
Звертаємо увагу, що загальна сума збитків у додатку повинна співпадати зі збитком, зазначеному у рядку 1202 Звіту про виконання фінансового плану.
7. Інформацію щодо стану затвердження фінансових планів на звітний рік підприємств державного сектору економіки, що належать до сфери управління, з обов’язковим зазначенням причин їх не затвердження (згідно з додатком 3).
Інформація щодо виконання фінансових планів підприємств державного сектору економіки подається в автоматизованій системі подання, накопичення та оброблення електронних звітів (система електронної звітності) і за допомогою системи електронної взаємодії органів виконавчої влади (СЕВ ОВВ) із використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки або удосконаленого електронного підпису чи печатки, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису чи печатки, у строки:
за І, ІІ та ІІІ квартали – щокварталу не пізніше 45 днів після закінчення звітного кварталу,
за IV квартал та рік – до 01 квітня року, що настає за звітним.
Зведений Звіт про виконання фінансових планів підприємствами державного сектору економіки за IV квартал 2024 року та 2024 рік формується та подається за формою, що діяла на момент складання фінансового плану.
Зведений Звіт про виконання фінансових планів підприємствами державного сектору економіки починаючи з І кварталу 2025 року формується та подається за формою згідно з додатком до Методичних рекомендацій.
У разі виникнення додаткових питань, електронна пошта для зв’язку: [email protected].

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, золото,
Злетіти вгору з душі
Все ж бажаю я

- Fin.Org.UA

Новини

15:55 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.11.2024
15:26 - У податковому комітеті запропонують скасувати оподаткування "заднім числом" – нардеп
15:24 - "Газпром" програв суд щодо "Північного потоку-2" через правила ЄС
14:56 - У Києві пустять автобуси нових маршрутів через Подільський міст
14:47 - Китайські акції підскочили попри погрози Трампа тарифами
14:44 - Unilever залишила Росію через втрату контролю над бізнесом – гендиректор
14:28 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - СОБОРНИЙ ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОНИ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
14:14 - “Ляпас путінському режиму”: Дунайське пароплавство виграло суд за майно в центрі Відня
14:10 - Досвід робітниці металургійного велетня "АрселорМіттал Кривий Ріг"
14:10 - Ілон Маск компенсує втрати інвесторів Twitter зростанням іншої своєї компанії
14:07 - До кінця року рубль може досягти 115-120 за долар – Reuters
13:38 - "Буцефал": Нацбанк ввів в обіг третю монету, яка присвячена українській зброї
13:24 - Китайські автовиробники випереджають колись непереможних японських конкурентів
13:13 - московія закуповує мікросхеми для винищувачів і ракет через пов'язані з Лукашенком компанії
13:12 - Нові санкції США проти банків московія обвалили рубль і створили дефіцит валюти
12:43 - Банки ввезли в Україну рекордний обсяг готівкової валюти
12:42 - Акції "Газпрому" впали майже до $1 на тлі знецінення рубля
12:14 - Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького
12:05 - Коррекция BTC переключила внимание на альткоины
12:00 - Фізична особа отримала прибуток від операцій з інвестиційними активами з джерел за межами України: чи подається додаток Ф1 до податкової декларації про майновий стан і доходи?
11:59 - Про нарахування податкової знижки
11:57 - Понад 230,6 млн грн екологічного податку спрямували платники до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
11:56 - Податок на прибуток підприємств: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло понад 510,8 млн гривень
11:55 - З початку поточного року платники транспортного податку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 18,5 млн гривень
11:53 - В Єдиний державний реєстр внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОПа: в який спосіб подається декларація з акцизного податку?
11:53 - У середу можуть змінити обсяги відключень світла – "Укренерго"
11:35 - У Тернополі та області в середу світло буде 5-6 годин на добу
11:27 - Яка застосовується відповідальність до податкового агента у разі самостійного виправлення помилки при нарахуванні та перерахуванні ПДФО до бюджету?
11:25 - В Єдиний державний реєстр внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОПа: в який спосіб подається декларація з акцизного податку?


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.9658
Канадський долар29.5945
Юань Женьміньбі5.738
Чеська крона1.7318
Данська крона5.8729
Гонконгівський долар5.346
Форинт0.106233
Індійська рупія0.49262
Рупія0.0026108
Новий ізраїльський шекель11.3876
Єна0.27457
Теньге0.08275
Вона0.029872
Мексиканське песо2.0032
Молдовський лей2.2729
Новозеландський долар24.4863
Норвезька крона3.7495
московський рубль0.36979
Сінгапурський долар30.9739
Ренд2.2918
Шведська крона3.8008
Швейцарський франк47.0972
Єгипетський фунт0.8377
Фунт стерлінгів52.5296
Долар США41.601
Білоруський рубль15.121
Азербайджанський манат24.4683
Румунський лей8.8011
Турецька ліра1.2003
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.6728
Болгарський лев22.395
Євро43.8017
Злотий10.1575
Алжирський динар0.3096
Така0.3435
Вірменський драм0.10634
Домініканське песо0.6871
Іранський ріал0.00009233
Іракський динар0.031465
Сом0.48041
Ліванський фунт0.000461
Лівійський динар8.5517
Малайзійський ринггіт9.4149
Марокканський дирхам4.1919
Пакистанська рупія0.1484
Саудівський ріял10.9752
Донг0.0016306
Бат1.22059
Дирхам ОАЕ11.222
Туніський динар13.3344
Узбецький сум0.0032253
Новий тайванський долар1.2873
Туркменський новий манат11.777
Сербський динар0.38324
Сомоні3.8682
Ларі15.0408
Бразильський реал7.1483
Золото110285.08
Срібло1265.74
Платина38721.79
Паладій41029.82

Курси валют, встановлені НБУ на 28.11.2024