В Україні розпочато черговий етап стратегічного планування у розвитку інтегрованого управління державним кордоном
20.12 16:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУВідбувся важливий захід для майбутнього України – чергове засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністра юстиції України Ольги Стефанішиної.
У засіданні взяли участь представники суб’єктів інтегрованого управління кордонами як національного рівня, так і міжнародних організацій, зокрема від Європейської Агенції прикордонної та берегової охорони FRONTEX, Консультативної місії Європейського Союзу (EUAM), Міжнародного центру розвитку міграційної політики ICMPD, Міжнародної організації з міграції.
Окрім загального стану інтегрованого управління кордонами, на засіданні розглянуто результати першої в історії України оцінки якості завдань ІВМ за Шенгенськими підходами, прийнято одностайне рішення про початок розроблення нової Стратегії інтегрованого управління державним кордоном України за загальними принципами країн Європейського Союзу.
«Я маю можливість підтримати цю Стратегію.
Я дякую всій команді та міністерствам за цей документ.
Це фактично перший документ у сучасній історії, який передбачає реальні кроки», - зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина.
Вона також наголосила, що прийняті рішення стануть важливим кроком для забезпечення безпеки нашої держави та символізують початок нового етапу стратегічного планування у сфері розвитку інтегрованого управління державним кордоном України.
Варто нагадати, що у липні цього року Верховною Радою України прийнято Закон України, яким Стратегію інтегрованого управління кордонами віднесено до документів стратегічного планування у сфері національної безпеки.
Крім того, заступник Міністра розвитку громад та територій Сергій Деркач презентував проект Стратегії розвитку і розбудови прикордонної інфраструктури з державами-членами ЄС і Республікою Молдова, реалізація якої допоможе створити кращі умови для вільного та безпечного переміщення через державний кордон людей, вантажів і транспортних засобів.
Одразу після завершення засідання міжвідомчої робочої групи проведено установчу нараду з розроблення проекту нової Стратегії та Плану заходів її реалізації за участі експертів суб’єктів інтегрованого управління кордонами, науковців та представників європейських безпекових організацій.
Очолив робочу групу перший заступник Голови Держприкордонслужби генерал-майор Володимир Нікіфоренко.
Першим етапом роботи тимчасової робочої групи стане проведення аналізу ризиків у сфері охорони державного кордону, визначення поточного стану управління кордонами, оцінювання спроможностей суб’єктів, підготовка пропозицій та ключових напрямків реалізації майбутньої Стратегії, яка відповідатиме 15 європейським компонентам ІВМ і сучасним викликам.
Ключову роль у досягненні сумісності нової національної стратегії з європейськими компонентами інтегрованого управління кордонами відіграє Європейська Агенція прикордонної та берегової охорони FRONTEX, представники якої активно долучилися до роботи.
Зокрема, представники Європейської агенції прикордонної та берегової охорони FRONTEX Гійом де Рокіні-Іранi та Марчін Данішевські відзначили суттєвий прогрес України у впровадженні європейських принципів інтегрованого управління кордоном та презентували їх основні засади.
«Делегація ФРОНТЕКС з радістю прийняла запрошення відвідати Київ, і ми провели низку перспективних двосторонніх консультацій з нашими партнерами.
Я вітаю вас у цій групі із запевненням у постійній підтримці, яку ФРОНТЕКС надає нашим інституційним партнерам з Державної прикордонної служби та іншим суб"єктам ІТ-індустрії», - зазначив Начальник управління міжнародного співробітництва Агенції прикордонної та берегової охорони FRONTEX Гійом де Рокіні-Іранi.
Міжнародні експерти зазначили, що початок роботи з розроблення нової стратегії свідчить про прагнення України впровадити найкращі європейські практики у національну систему інтегрованого управління кордонами, з урахуванням актуальної безпекової ситуації.
«У нашій співпраці з Державною прикордонною службою, я не сумніваюся, що ми зробимо свій внесок і отримаємо дійсно хороший результат.
Нам відомо про фінансування стратегії, заходів, плану дій.
Тож нам здається, що все йде дуже добре, і ми вітаємо вас з цим.
Ми щасливі і з нетерпінням чекаємо можливості працювати з вами над цим»,– сказав Голова Консультативної місії Європейського Союзу Юрген Ілліг.
«Результати нашої роботи стануть основою для підвищення рівня безпеки на державному кордоні України, посилення довіри міжнародних партнерів та інтеграції до європейського безпекового простору», - підсумував Володимир Нікіфоренко.