Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (26–27 листопада 2024 року)

24.12 14:26 | Міністерство економіки України

Під час засідання Комітету було порушено 243 питання щодо нотифікацій членів СОТ та виконання членами СОТ зобовязань за Угодою про сільське господарство. Питання, які були порушені вперше, стосувалися імпортної політики Анголи щодо м’яса птиці та свинини, нової ініціативи інтелектуального сільського господарства Австралії, імпортної політики Бангладеш щодо м’яса, політики Бразилії з підтримки ферм, фонду продовольчої безпеки Канади, проєкту технічної та фінансової допомоги, що надається КНР, підтримки ЄС деяких держав-членів, пакету допомоги Франції для органічних ферм, механізму ЄС із закупівлі продуктів харчування, експортних обмежень Гани на соєві боби, субсидій Індії на бавовну та сою, програми підтримки цін на рис М’янми, політики доступу на ринок Нігерії, фонду сільськогосподарського обладнання та технологій Великої Британії, а також різноманітних програм США.
Україна разом з іншими співавторами порушили питання щодо обмежень на експорт пшениці та рису, які застосовуються Індією з середини 2022 року, та обмежень на імпорт пшениці та експорт пшеничної муки, запровадженими Пакистаном у червні 2024 року. Представниця української делегації закликала Пакистан надати відповіді на запитання співавторів та зазначила, що кількісні обмеження імпорту сільськогосподарської продукції прямо заборонені статтею 4.2 Угоди про сільське господарство. Крім того, вона наголосила на тому, що експортні обмеження мають бути прозорими та обмеженими у часі, як це передбачено правилами СОТ.
Усі запитання, порушені під час засідання, містяться у документі G/AG/W/251.
Під час зазначеного засідання делегація США від імені деяких членів СОТ (Австралії, Аргентини, Канади та України) представили контр-нотифікацію щодо підтримки Індією ринкових цін на рис та пшеницю протягом 2021/22 та 2022/23 маркетингових років (G/AG/W/250). У документі стверджується, що рівні підтримки ринкових цін в Індії – понад 87% від вартості виробництва для рису та 67–75% для пшениці – значно перевищують ліміт у 10% для членів, що розвиваються, та вказується на розбіжності між звітністю Індії та вимогами щодо розрахунку рівнів підтримки, які встановлюються Угодою про сільське господарство.
Представниця української делегації у своєму виступі зазначила, що Україна, як член, що розвивається, та як значний експортер пшениці та інших ключових сільськогосподарських товарів, заінтересована у стабільній та передбачуваній торговельній системі. Вона наголосила на тому, що значні обсяги цінової підтримки, які надаються Індією для цих двох продуктів, значно спотворюють виробництво і торгівлю. Крім того, представниця України зауважила, що питання функціонування політик підтримки ринкових цін впливають на перебіг переговорів, що ведуться у СОТ відповідно до статті 20 Угоди про сільське господарство, прогрес у рамках яких наразі фактично заблоковано.
Делегації деяких членів СОТ (ЄС, Парагваю, Нової Зеландії) висловили підтримку контр-нотифікації як корисному інструменту для вирішення системних проблем у сільськогосподарській політиці Індії та забезпечення дотримання правил СОТ. Представник делегації Індії назвав дані, представлені у контр-нотифікації, необґрунтованими. Він також розкритикував залежність від застарілих зовнішніх довідкових цін і наголосив на необхідності їх оновлення. Крім того, він закликав співавторів надавати пріоритет подачі своїх власних прострочених нотифікацій з внутрішньої підтримки.
У рамках обговорення пункту порядку денного 1.С “Відкладені відповіді” делегації Канади, ЄС, США, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії, Японії, Норвегії та Ісландії підтримали територіальну цілісність та суверенітет України, висловили готовність підтримувати населення України та її сільськогосподарський сектор та закликали рф вивести свої війська з території України.
Представниця делегації України виголосила виступ, у якому зазначила про серйозне та системне занепокоєння щодо використання Росією Комітету СОТ з питань сільського господарства для поширення дезінформації щодо впливу російської військової агресії проти України на світові сільськогосподарські ринки та сектор сільського господарства України. Представниця делегації України поінформувала членів СОТ про системні атаки російських військ на іноземні судна, залучені до експорту аграрної продукції з України, та наслідки збройної агресії московії проти України для галузі сільського господарства України. Вона зазначила, що московія цілеспрямовано перешкоджає доставці сільськогосподарської продукції на світові ринки, яка є важливою складовою глобальної продовольчої безпеки. Крім того, представниця української делегації продовжила інформування членів СОТ про зусилля, які спрямовуються українським урядом для очищення сільськогосподарських земель, висловила вдячність міжнародним організаціям та країнам за підтримку аграрного сектору України, та вкотре зазначила про факти викрадення Росією зерна з тимчасово окупованих територій України. 
У рамках розділу ІІ порядку денного засідання Комітету делегації членів СОТ, що мають тарифні квоти у Графіках поступок і зобовязань, зокрема Україна, надали відповіді на запитання від делегації Парагваю, які стосувалися виконання положень Рішення Балі. За словами представника делегації Парагваю, зазначені відповіді будуть скомпільовані та використанні у рамках подальших обговорень щодо удосконалення форми нотифікації МА:1, що використовується для надання інформації про порядок адміністрування тарифних квот.
Крім того, члени провели щорічні консультації щодо їхньої участі у зростанні світової торгівлі сільськогосподарською продукцією в рамках зобов’язань з експортних субсидій. Вони також розглянули оновлений довідковий документ Секретаріату СОТ (G/AG/W/32/Rev.23), який містить дані про обсяги експорту та вартість низки сільськогосподарських продуктів.
Інформація стосовно результатів засідання також доступна на сайті СОТ.
Комітет СОТ з питань сільського господарства – орган у системі СОТ, підзвітний Раді з питань торгівлі товарами. Головне завдання: здійснення нагляду за виконанням Угоди про сільське господарство, надання членам СОТ можливості консультуватися з питань, пов'язаних із виконанням зобов’язань в СОТ, а також подавати запити щодо політики членів СОТ у сфері сільського господарства.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото, валюта,
Акції, облігації,
Інвестиції.

- Fin.Org.UA

Новини

15:09 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:44 - Чи підлягають оподаткуванню ПДВ та відображенню в податковій декларації з ПДВ операції з виплати роялті нерезиденту?
14:42 - Чи мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе платники єдиного внеску із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій території України?
14:31 - Під час ранкової атаки московія загинув енергетик ДТЕК
14:30 - Самостійне виправлення суб’єктом господарювання помилок у Заяві за ф. № 20-ОПП
14:28 - Рентна плата: платники Дніпропетровщини поповнили місцеві бюджети майже на 1,8 млрд гривень
14:26 - Порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки
14:24 - Понад 38,0 млрд грн спрямували до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини
14:22 - Нестворення (несвоєчасне створення) щоденних Z-звітів на РРО/ПРРО з причини потенційного/аварійного відключення електроенергії у період дії воєнного стану: чи передбачена відповідальність?
14:19 - Закон України № 4015: новації для платників податку на прибуток підприємств
14:12 - До уваги осіб, які скористалися правом на тимчасовий захист відповідно до законодавства іноземної держави!
14:07 - У 2025 році Національний банк проведе виїзний моніторинг чотирьох об’єктів оверсайту
14:05 - Світове виробництво Toyota скорочується 10-й місяць поспіль
13:59 - Холдинг Фірташа Ostchem збанкрутував
13:47 - Іран скасував заборону на WhatsApp і Google Play
13:29 - Енергетики вимикатимуть до половини населення від світла одночасно у середу
13:26 - Технології та мрії — що спільного?
13:21 - "Нацкешбек" за грудень та січень виплатять наприкінці зими – Мінекономіки
13:16 - Україна отримала від ЄС 150 мільйонів євро: другий транш щодо підтримки швидкого відновлення
13:15 - Китай зосередиться на стабілізації проблемного ринку житла у 2025 році
12:48 - Закон України № 4015: новації для платників податку на прибуток підприємств
12:44 - Самостійне виправлення суб’єктом господарювання помилок у Заяві за ф. № 20-ОПП
12:41 - Чи підлягають оподаткуванню ПДВ та відображенню в податковій декларації з ПДВ операції з виплати роялті нерезиденту?
12:39 - Чи включається до об’єкта оподаткування резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах сума наданої резиденту/нерезиденту поворотної/безповоротної фінансової допомоги?
12:37 - Нестворення (несвоєчасне створення) щоденних Z-звітів на РРО/ПРРО з причини потенційного/аварійного відключення електроенергії у період дії воєнного стану: чи передбачена відповідальність?
12:35 - Порядок сплати земельного податку фізичною особою у рік придбання земельної ділянки
12:35 - московія цілила у Харкові по енергетиці під час ракетної атаки – Терехов
12:33 - Чи мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний внесок за себе платники єдиного внеску із місцезнаходженням (місцем проживання) на тимчасово окупованій території України?
12:31 - Китай продовжив розслідування щодо заниження цін на коньяк ЄС: удар по Hennessy
12:28 - Як кур’єри Glovo сплачують податки – пояснення компанії


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.1498
Канадський долар29.1236
Юань Женьміньбі5.7542
Чеська крона1.7364
Данська крона5.8484
Гонконгівський долар5.4055
Форинт0.105981
Індійська рупія0.49281
Рупія0.0025937
Новий ізраїльський шекель11.4382
Єна0.26721
Теньге0.081112
Вона0.028792
Мексиканське песо2.0826
Молдовський лей2.2776
Новозеландський долар23.6684
Норвезька крона3.6836
московський рубль0.41996
Сінгапурський долар30.8822
Ренд2.257
Шведська крона3.7837
Швейцарський франк46.6398
Єгипетський фунт0.8249
Фунт стерлінгів52.6985
Долар США41.9875
Білоруський рубль15.2615
Азербайджанський манат24.7116
Румунський лей8.7713
Турецька ліра1.191
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.7658
Болгарський лев22.3183
Євро43.6334
Злотий10.2169
Алжирський динар0.31193
Така0.34654
Вірменський драм0.105374
Домініканське песо0.69081
Іранський ріал0.0000898
Іракський динар0.031744
Сом0.47909
Ліванський фунт0.000465
Лівійський динар8.5237
Малайзійський ринггіт9.3501
Марокканський дирхам4.156
Пакистанська рупія0.1496
Саудівський ріял11.0692
Донг0.0016407
Бат1.21298
Дирхам ОАЕ11.3214
Туніський динар13.2153
Узбецький сум0.0032324
Новий тайванський долар1.27929
Туркменський новий манат11.8813
Сербський динар0.37539
Сомоні3.8159
Ларі14.8527
Бразильський реал6.8615
Золото109722.99
Срібло1238.53
Платина39652.16
Паладій39592.95

Курси валют, встановлені НБУ на 25.12.2024