Безбар’єрність для дітей і родин з дітьми: Мінсоцполітики підбиває підсумки 2024 року

30.12.2024 14:48 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному середовищі – це комплексна робота.
Частина активностей визначена, зокрема, і в Національній стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, ініційованій Першою леді Оленою Зеленською, та операційному плані її реалізації.
Адже безбар’єрність – це, зокрема, і усунення перешкод в отриманні послуг, які підсилюють спроможність родин піклуватися про дітей.
Міністерство соціальної політики підбиває підсумки проектів, спрямованих на підтримку дітей і родин з дітьми, за 2024 рік. “Муніципальна няня” У 2024 році суттєво видозмінено та розширено послугу «Муніципальна няня», яка покриває вартість догляду за дитиною для батьків, якщо їхня дитина має інвалідність, або вони є внутрішньо переміщеними особами чи самі мають інвалідність.
Послуга спрямована на підтримку і тих родин, де батьки навчаються, працюють або знаходяться в пошуку роботи, а тому потребують няні для своєї дитини. Збільшено вартість послуги на одну дитину, також розширено можливість няням доглядати за трьома дітьми. У 2024 році 1877 родин звернулися за цією послугою, зокрема, 125 сімей, які переїхали в інші громади через війну.
В держбюджеті на 2025 рік закладена компенсація за програмою для 6000 родин. Пакунок малюка У 2024 році Міністерство соціальної політики України оновило вміст цього боксу, спираючись на запити родин.
Молоді батьки поділилися ідеями, що б вони змінили чи додали до бебі-боксу, відштовхуючись від свого досвіду появи малюка у родині.
В оновлений “Пакунок малюка” додали, зокрема, багаторазові вологостійкі пелюшки, теплі речі.
Також збільшили розмір пледа-ковдри, зменшили кількість одягу малого розміру, з якого малята швидко виростають.
Наразі це понад 50 якісних товарів. Вже видано понад 41 тисячу пакунків. “Раннє втручання”  Мета послуги – надання своєчасної якісної допомоги родинам з дітьми раннього віку, що мають порушення розвитку чи ризик їх виникнення. Наразі в Україні стало функціонують 47 команд раннього втручання в 16 регіонах України. Чисельність отримувачів послуги раннього втручання у 2023 році становила понад 2,9 тис.
сімей з дітьми (181 родина – внутрішньо переміщена). У 2024 році проведено навчання 35 команд (150 фахівців та спеціалістів) з 11 регіонів України.
Протягом 2025 року заплановано навчання ще 21 команди. Найбільше команд раннього втручання функціонує в закладах/установах соціальної сфери – 56%, в сфері охорони здоров’я – 19,5%, в сфері освіти – 17%, в громадських організаціях – 7,5%. Центри життєстійкості Дружні безбар’єрні простори, де кожен житель громади може безкоштовно отримати психосоціальну підтримку, запрацювали у 200 громадах по всій Україні.
Ще 44 осередки готуються до відкриття та облаштовують свої приміщення за принципами універсального дизайну. У межах проекту Міністерство соціальної політики у співпраці з урбан-бюро “Big City Lab”, за підтримки агрохолдингу “Астарта”, видали Путівник зі створення безбар’єрного простору Центрів життєстійкості. Підтримка родин – один із базових напрямків роботи Центрів життєстійкості.
Серед основних заходів, які спрямовані на сім’ї, – навчальні сесії, тематичні тренінги (основний – “Батьківство без стресу” за програмою ЮНІСЕФ); групи взаємопідтримки батьків та осіб, що їх замінюють; заняття з дітьми та підлітками з елементами арт-терапії, ігротерапії, казкотерапії; сімейні та індивідуальні консультації. Спрощення процедури усиновлення  Упродовж року Уряд підтримав кілька постанов, розроблених Мінсоцполітики, які спрощують процедури усиновлення і відкривають більше можливостей для дітей швидше опинитися в родинному теплі. Насамперед, ідеться про скасування рекомендації кандидатам в усиновлювачі про вік, стать, кількість дітей, яких вони можуть усиновити.
Це означає, що майбутні усиновлювачі більше не мають обмежень, коли ознайомлюються з анкетами дітей: служба у справах дітей зобов’язана показати всі анкети, а не лише згідно з критеріями рекомендацій. Для вирішення проблеми з “відсутністю” дітей, яких можна усиновити, також було запроваджено можливість для служб у справах дітей ознайомлювати кандидатів не лише з анкетами дітей, які перебувають на місцевому обліку з усиновлення, але і дітей на регіональному і централізованому обліку. Також з цього року кандидати в усиновлювачі мають право забрати дитину в родину до рішення суду.
Щоб служба у справах дітей оформила тимчасове влаштування дитини, кандидатам потрібно мати позитивний висновок про доцільність усиновлення і подати заяву до суду. Придбання житла для дитячих будинків сімейного типу 57 дитячих будинків сімейного типу отримали житло за кошти субвенції з державного бюджету, яку Мінсоцполітики розподілило місцевим бюджетам.
Насамперед, житло отримали родини, які були вимушено евакуйовані за кордон і планується їхнє повернення, і переміщені всередині країни.
Також в межах субвенції було виділено кошти на житло для новостворених ДБСТ. Дитячі будинки сімейного типу – це родини, які виховують від 5 до 10 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Зокрема, саме такі родини здатні забирати з інституційних закладів великі сімейні групи дітей, яких не можна розлучати.
Наявність просторого житла, яке б забезпечило комфортне проживання великій кількості дітей, збільшує можливості для дітей зростати в сімейній турботі. Послуга патронату над дитиною Уряд ухвалив розроблені Мінсоцполітики зміни до умов роботи патронатних вихователів і їхніх помічників – тобто патронатних родин, які приймають на тимчасове виховання дітей, чиї батьки з тих чи інших причин не можуть про них піклуватися.
Зокрема, запроваджено: збільшену оплату праці патронатного вихователя на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць; оплату на час очікування дитини; оплачувану відпустку: 7 календарних днів за кожні 3 місяці виховання дитини; можливість патронатному вихователю мати оплачуваного помічника не з-поміж родичів, які мешкають з ним разом; можливість влаштовувати в патронатну родину дітей з інших громад. Патронатні родини рятують дітей від потрапляння в інституційні заклади і повинні бути в більшості громад.
Поліпшення умов роботи патронатних вихователів і їхніх помічників сприяє розвитку патронату в громадах і, відповідно, можливості більшій кількості дітей зростати в сімейних умовах. Як результат, за рік створено понад 160 нових патронатних родин. Виплата “Дитина не одна” Щоб діти, які залишились без батьківської турботи, не опинилися в інституційному закладі, чинне законодавство передбачає можливість влаштування цих дітей у сім’ї родичів чи знайомих, а також прийомні сім’ї і дитячі будинки сімейного типу. Після набуття дитиною статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, на неї нараховуються виплати.
З цього року за ініціативою Мінсоцполітики таку само виплату на дитину нараховують і до набуття нею статусу, щоб фінансово підтримати родини, які приймають дітей. Розмір виплати: 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, на кожну дитину з інвалідністю. Обсяг виплат дорівнює тому, який держава виплачує на підтримку дітей, які вже мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Спрямовано понад 28 мільйонів гривень. Платформа “Україна для кожної дитини” Мінсоцполітики спільно з Координаційним центром з розвитку сімейного виховання і догляду дітей та за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) запустило єдину державну платформу про усиновлення і сімейні форми виховання “Україна для кожної дитини” (dity.gov.ua), яку відвідали вже 75 тисяч відвідувачів. На цьому ресурсі в одному місці зібрана вся інформація, яка може знадобитися і тим, хто тільки розглядає можливість прийняти дитину в родину, і тим, хто вже в процесі, і тим, хто це вже зробив: дорожні карти прийняття дитини в родину для різних сімейних форм; мотивуючі відео з родинами, які вже прийняли дітей; допоміжні ресурси по всіх сімейних формах виховання; відповіді на поширені питання; онлайн-курс про усиновлення; гаряча лінія — “Лінія турботи”.

Додати коментар

Користувач:
email:





Currency exchange
Money flowing across borders
Global economy

- Fin.Org.UA

Новини

14:23 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:36 - В Україні у грудні лідерами продажів були французькі кросовери та пікапи
12:28 - У так званому Придністров'ї вимкнули опалення та гарячу воду у домівках
11:59 - Україна збільшила імпорт товарів: в Мінекономіки назвали основні драйвери
11:54 - Ціни на газ в Європі відреагували на зупинку транзиту московія через Україну
11:35 - Ведення обліку платежів: удосконалення процесів та сервісів
11:33 - Порядок повернення платежів з бюджету: заява подається у паперовому або в електронному вигляді
11:32 - Єдиний внесок: порядок повернення коштів
11:31 - Про нові рахунки для зарахування податків, зборів та платежів
11:29 - При поданні представником фізичної особи заяви про проставлення апостиля необхідно додати оригінал довіреності чи її копію?
11:27 - За якою ставкою податку на прибуток підприємств оподатковуються дивіденди, виплачені банківською установою у 2024 році?
11:26 - Продаж товарів з використанням мережі Інтернет: чи застосовувати РРО та/або ПРРО?
11:25 - Зміни в сплаті податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску резидентами Дія Сіті
11:25 - Україна збільшила імпорт електроенергії у 5 разів у 2024 році
11:24 - В ЄДР внесено запис про припинення підприємницької діяльності ФОПа: дії ФОПа для зняття з обліку в контролюючому органі
11:22 - Заява щодо періоду щорічної відпустки/терміну втрати працездатності: подання ФОПами – платниками єдиного податку першої та другої груп
11:21 - За якими кодами класифікації доходів бюджету сплачується військовий збір?
11:20 - Чи можливо тимчасово припинити підприємницьку діяльність?
11:19 - У 2024 році платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів понад 130,7 млрд гривень
11:17 - Щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині справляння рентної плати за використання надр для видобування окремих видів корисних копалин
11:16 - Застосування Тесту основної мети (РРТ) при виплаті доходів нерезидента
11:15 - До уваги платників податків! Змінено критерії віднесення операцій до контрольованих
11:12 - До уваги контролерів КІК!
11:09 - До уваги платників податків! Інформація щодо ліцензування з 01 січня 2025 року діяльності, яка регулюється Законом України від 18 червня 2024 року № 3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетан
11:07 - До зведеного бюджету у січні – грудні 2024 року надійшло 1566,6 млрд гривень
10:55 - Курс валют на 2 січня: скільки коштує долар та євро
10:44 - Уряд удосконалив порядок використання коштів на програму з розмінування агроземель
10:26 - "Укрзалізниця" не отримала нову відстрочку за боргами
09:58 - Азійський СПГ готується до зростання після припинення транзиту газу московія через Україну
09:29 - Apple надає знижки на iPhone у Китаї на тлі посилення конкуренції


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.0943
Канадський долар29.1719
Юань Женьміньбі5.8389
Чеська крона1.7318
Данська крона5.8761
Гонконгівський долар5.445
Форинт0.106637
Індійська рупія0.49267
Рупія0.0025978
Новий ізраїльський шекель11.5088
Єна0.26593
Теньге0.079931
Вона0.028508
Мексиканське песо2.0464
Молдовський лей2.2713
Новозеландський долар23.6767
Норвезька крона3.6969
московський рубль0.41279
Сінгапурський долар30.8553
Ренд2.2431
Шведська крона3.8163
Швейцарський франк46.44
Єгипетський фунт0.8267
Фунт стерлінгів52.5118
Долар США41.9725
Білоруський рубль15.2561
Азербайджанський манат24.6897
Румунський лей8.7867
Турецька ліра1.1897
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.8075
Болгарський лев22.295
Євро43.6052
Злотий10.2342
Алжирський динар0.31003
Така0.35025
Вірменський драм0.105985
Домініканське песо0.69023
Іранський ріал0.00007364
Іракський динар0.032084
Сом0.48312
Ліванський фунт0.00047
Лівійський динар8.5497
Малайзійський ринггіт9.3977
Марокканський дирхам4.1564
Пакистанська рупія0.15092
Саудівський ріял11.1903
Донг0.0016491
Бат1.22407
Дирхам ОАЕ11.4425
Туніський динар13.1903
Узбецький сум0.0032529
Новий тайванський долар1.28166
Туркменський новий манат12.0084
Сербський динар0.37323
Сомоні3.8434
Ларі14.9041
Бразильський реал6.8049
Золото109583.9
Срібло1236.51
Платина38362.87
Паладій38153

Курси валют, встановлені НБУ на 02.01.2025