Реабілітація, протезування та нові можливості: Дмитро Фінашин та Олександр Терен відвідали поранених бійців системи МВС
14.01 14:41 | Fin.Org.UA за інформацією КМУДнями до одного з госпіталів Міністерства внутрішніх справ України завітав новопризначений радник Глави МВС з питань ветеранської політики Дмитро Фінашин та ветеран російсько-української війни Олександр Терен.
«Ми щиро вдячні за ваш візит і підтримку наших бійців.
Ваша увага та небайдужість додають нашим пацієнтам віри в себе та у власне відновлення.
Дякуємо за вашу готовність допомагати та бути поряд», – звернувся до гостей начальник ДУ ГМКЦ МВС України Іван Яворський.
Під час відвідин поранених бійців Дмитро Фінашин і Олександр Терен обговорили ключові потреби військовослужбовців, які проходять лікування та реабілітацію.
Особливу увагу було приділено питанням реабілітації, забезпечення сучасними протезами, психологічної підтримки, а також створення умов для їх швидшого повернення до повноцінного життя.
«Кожен з вас – це історія мужності.
І обов’язок МВС не лише висловлювати вдячність, але й робити все можливе, щоб ви отримали найкраще лікування, реабілітацію та підтримку для повернення до повноцінного життя.
Перш за все потрібно забезпечити ефективну комунікацію між нами, аби ми всі були на одній хвилі й кожне невирішене питання знайшло свою відповідь.
Ми не можемо допустити, щоб наші питання вирішувалися без нас – ветеранів», – заявив радник Міністра внутрішніх справ України Дмитро Фінашин, звертаючись до присутніх бійців.
Зі свого боку, ветеран російсько-української війни Олександр Терен розповів пораненим військовослужбовцям про власний досвід реабілітації, протезування та подальшу реалізацію, зокрема про власний Youtube-проект, мета якого – дослідження міст на безбар"єрність, участь у змаганнях Invictus Games та грантовому конкурсі на відкриття власної справи.
«Я підтримую ініціативу МВС у спілкуванні з ветеранами.
Нічого для ветеранів без ветеранів – це принцип, якого ми маємо дотримуватися.
Ми самі повинні створювати умови для свого розвитку та адаптації.
Наше суспільство має краще розуміти ветеранів, а ми – триматися разом і підтримувати один одного», – наголосив Олександр Терен.
«На щастя, адаптивний спорт активно розвивається, і це допомагає знайти свою спільноту, що важливо для особистісного зростання.
Ба більше, це дає можливість познайомитися з іноземними ветеранами.
Ми можемо говорити різними мовами, але завжди розуміємо один одного», – додає Олександр Терен, пригадуючи Invictus Games.
Також розповів хлопцям про свій бойовий шлях, поранення та подальшу адаптацію військовослужбовець Національної гвардії Дмитро Колесник з позивним «Старий», який нині проходить реабілітацію у центрі RECOVERY та вже став героєм документального фільму «Сталеві».
«Отримав поранення 1 квітня 2024 року в селі Урожайне, що на Покровському напрямку.
Після завдання їхали на базу і за нами погналися два дрони.
Командир по рації передав, що дрон над нами і зараз буде скид.
І через декілька секунд я відчув цей удар і відключився.
Потім другий дрон-камікадзе.
Всі контужені, окрім мене та ще одного побратима, який отримав поранення.
Потім була евакуація, нам здавалось це вічністю.
Нас почали закидати листям, бо ворог летів нас добивати.
Один дрон завис навіть над мною, але я прикинувся мертвим.
Це і врятувало мені життя», – пригадує Дмитро.
«Старий» розповідає, познайомився із Олександром Тереном саме у цьому госпіталі.
Каже, радий знову бути тут та розповідати хлопцям, що все можливо.
«Я був як ці хлопці, я лежав, я навіть не знав чи я буду ходити.
Але я не здався.
Я хочу, щоб ці хлопці теж вийшли з цього стану та почали жити», – додає Дмитро.
Своєю чергою, представниця служби супроводу Анна Глушкова розповіла, що такі зустрічі допомагають бійцям – тут вони можуть розповісти про всі їх потреби та проблеми і їх тут почують та допоможуть: «Хлопцям дуже важливо, щоб у них була підтримка, аби вони знали, що вони не одні, у них є люди, яким вони можуть задати питання та отримати на них кваліфіковану відповідь.
Я бачу потреби бійців, знаю, що їх турбує, тому такі зустрічі дуже корисні».