Ольга Стефанішина обговорила з делегацією Канади головування країни у G7: санкційна політика та заморожені активи
07:12 | Fin.Org.UA за інформацією КМУУ вівторок, 14 січня, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - Міністр юстиції України Ольга Стефанішина зустрілась з делегацією Міністерства закордонних справ Канади щодо пріоритетів головування країни у «Групі семи», яке розпочалося 1 січня.
Участь у зустрічі взяли політичний директор МЗС Канади з міжнародної безпеки та політичних питань Девід Енджел, директорка за напрямком роботи міністрів країн «Групи семи» Енн Маттсон-Госс, керівник українського напрямку Джоссжоселін Кіннеар, а також Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Наталка Цмоць.
Віце-прем’єр-міністр подякувала Канаді за послідовну підтримку України з початку російської агресії.
Девід Енджел відзначив, що з моменту призначення на посаду, перший свій візит він вирішив здійснити саме в Україну на знак солідарності та з урахуванням високого рівня пріоритетності підтримки нашої держави.
Учасники зустрічі обговорили координацію зусиль країн-членів Групи семи для використання заморожених російських активів на користь України, а також посилення санкційного тиску на росію, запобігання можливостям для обходу санкцій.
«Як очільниця Міністерства юстиції, в першу чергу я хочу обговорити питання використання заморожених російських активів.
На сьогодні, ситуація є такою, що Європейський Союз, США та інші партнери G7 фактично платять з власної кишені за наслідки російської агресії.
Це необхідно змінити.
На рівні G7 важливо працювати над розробкою рішень щодо використання знерухомлених активів як російської держави, так і осіб, які перебувають під санкціями», – підкреслила Ольга Стефанішина.
З її слів, росія, яка завдає масштабних атак по об’єктах критичної інфраструктури України, має платити за руйнування, яких вона завдає.
Урядовиця запропонувала канадській стороні спільно працювати для ухвалення відповідного політичного рішення.
«Ще однією ініціативою, яка могла б слугувати фактором стримування, є не лише розширення кола підсанкційних осіб, але і збільшення обсягу вже існуючих санкцій.
Посилення існуючих санкцій та механізмів боротьби з обходом цих санкцій може стати наступним кроком, що надасть нам додатковий інструмент для тиску», – зауважила Ольга Стефанішина.
Під час зустрічі обговорили також здійснення Україною кроків, визначених в межах співпраці з Міжнародним Валютним Фондом, а також прогрес у реформах в межах переговорного процесу щодо вступу в ЄС.
Сторони домовились підтримувати регулярний діалог з метою підтримки України та досягнення справедливого миру.