Створення безпечних умов в лікарнях, щоби надання медичної допомоги не зупинялось ні на мить, є ключовим для прифронтової Херсонщини, – Віктор Ляшко
22.01 18:58 | Fin.Org.UA за інформацією КМУМіністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко відвідав Херсонську область, де ознайомився з роботою прифронтових закладів охорони здоров’я.
Щодня Херсонщина зазнає системних обстрілів та атак з боку рф.
Тому забезпечити безперебійне надання медичної допомоги та створити безпечні умови перебування для медиків і пацієнтів у лікарнях – один із пріоритетів для держави.
«Херсонщина – приклад незламності.
Тут попри виклики повномасштабної війни продовжують працювати лікарні та ефективно функціонувати система екстреної медичної допомоги.
В умовах системних обстрілів та небезпеки особливо потерпають лікарні у прикордонних областях, таких як Херсонщина.
Саме тому торік у рамках субвенції для області на облаштування укриттів та безпечних умов роботи у лікарнях Уряд виділив понад 160 млн грн.
Кошти були розподілені на реалізацію трьох пілотних проектів зі створення «лікарень під землею».
Сьогодні продовжуємо працювати задля розвитку системи охорони здоров’я, аби покращити доступ наших громадян до необхідних медичних послуг.
Зокрема, визначили заклади, котрі потребують невідкладної модернізації та дооснащення сучасним обладнанням.
Також обговорили з головою військової адміністрації питання ремонту автомобільних доріг, оскільки сьогодні, проїхавши усю область з півночі на південь, чітко побачив, по яких дорогах курсує наша «екстренка» з пацієнтами, котрі потребують невідкладної допомоги.
Окремо з головою НЗСУ та головою ВЦА провели нараду з усіма головними лікарями закладів, щоб обговорити нюанси контрактування лікарень за програмою медичних гарантій у 2025 році», – зазначив Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.
У рамках виділеної субвенції з державного бюджету на Херсонщині було реалізовано три проекти з облаштування укриттів, зокрема, йдеться про:
Створення «лікарні під землею» та капітальний ремонт захисної споруди цивільного захисту у Херсонській обласній клінічній лікарні.
У закладі розгорнуто операційний блок на два операційних столи, палати інтенсивної терапії на шість ліжок, оснащений маніпуляційний кабінет, передопераційну, післяопераційні палати, клінічну лабораторію тощо.
Також заклад оснащено відповідним медичним обладнанням: апарати ШВЛ, електрокардіографи, апарат ультразвукової діагностики, монітори пацієнта тощо.
У лікарні створені умови для автономної роботи сховища.
На сьогодні капітальний ремонт приміщення повністю завершено.
Реконструкцію сховища Херсонської міської клінічної лікарні імені О.
С.
Лучанського.
У закладі організовано операційний блок разом із передопераційними, операційними, післяопераційними палатами, загальними палатами, перев’язувальним кабінетом, складом медикаментів, кімнатою медичного персоналу, санвузлами, харчоблоком тощо.
На сьогодні завершено реконструкцію сховища, змонтовано медичне обладнання та створено умови для безперебійної роботи закладу.
Реконструкцію сховища у пологово-операційному блоці Херсонського міського перинатального центру ім.
З.
С.
Клименко.
У закладі організовано пологову, передпологову палати, операційну, післяпологову палати, палати патології вагітних тощо.
Проект передбачає забезпечення захисту вагітних, роділь, породіль, гінекологічних хворих під час надання невідкладної допомоги та реабілітації.
Нині роботи вже на стадії завершення.
Зазначимо, що протягом 2023–2024 рр.
у медзакладі народилося 193 дитини.
Міністерство охорони здоров’я України продовжує забезпечувати лікарні регіону критично необхідним обладнанням та приладами.
Так, у рамках спільних зі Світовим банком та Глобальним фондом проектів МОЗ, централізованих закупівель ДП «МЗУ», ЦГЗ, закупівель ДП «МЗУ» коштом фонду UNITED24 та розподілення обладнання у межах гуманітарної допомоги за 2022-2024 роки в заклади охорони здоров’я Херсонської області поставлено 4569 одиниць обладнання та приладів.
Зокрема, це медичне обладнання і автомобілі — 1098 одиниць, медичні прилади — 3263 одиниць, обладнання немедичного призначення — 208 одиниць.
Серед обладнання: мамографи, анестезіологічні апарати, кисневі станції, електрокардіографи, апарати ШВЛ, монітори пацієнта, кисневі концентратори тощо.
Також в регіоні були облаштовані й модульні амбулаторії.
Також на Херсонщині Міністр охорони здоров’я відвідав Високопільський центр первинної медико-санітарної допомоги, який був зруйнований внаслідок військової агресії рф.
Нині заклад частково відновив свою роботу.
У 2024 році у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я та Всесвітньої організації охорони здоров’я у смт Високопілля встановили збірну модульну конструкцію.
Амбулаторію повністю забезпечено медичним обладнанням, оснащено необхідними зручностями, включаючи електрику, санітарні вузли, кімнати очікування та кімнати для огляду пацієнтів.
Крім того, амбулаторія готова до роботи в умовах аварійних відключень світла, зокрема її обладнано генераторами для безперебійного електроживлення.
Більш детально на веб-сайті МОЗ за посиланням.