WINWIN: Секторальна стратегія розвитку АUV в Україні

24.01 18:38 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Нещодавно Уряд затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року, яка охоплює 14 ключових галузей для розвитку інновацій.
Мінцифри планує публікувати секторальні стратегії за кожним з ключових напрямів. Сьогодні публікуємо першу секторальну стратегію по безпілотних технологіях та автономних системах (АUV, autonomous vehicles). «Безпілотні технології відіграють ключову роль в умовах повномасштабної війни.
Але можливості безпілотних технологій не обмежені використанням на полі бою.
Вони можуть забезпечити захист та патрулювання, логістику й використання в агросфері.
Ми віримо, що безпілотні технології стануть фундаментом для інноваційної економіки України, створюючи нові можливості в агротек, логістиці та безпеці.
Тож у стратегії WINWIN визначаємо розвиток цього напряму як одну зі стратегічних цілей», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. WINWIN визначає АUV як одну з пріоритетних галузей, адже Україна має потенціал стати ключовим гравцем у світовій екосистемі безпілотного транспорту (AUV), інтегруючи автономні рішення в стратегічно важливі сектори економіки (логістика, агросектор, оборона та інфраструктура). Реалізація цієї секторальної стратегії створить нові можливості для післявоєнного відновлення: Автономні трактори та дрони для розмінування аграрних земель. Розвиток транспорту та логістики через впровадження безпілотних вантажівок і водних суден, які мінімізують ризики для екіпажу, оптимізують маршрути й знижують витрати. Безпілотна техніка для швидкого та безпечного відновлення інфраструктури. «Розвиток сектору автономних систем та безпілотних технологій — це не лише про інновації, це про стратегічну можливість для України стати повноправним учасником або навіть лідером у світовій екосистемі.
Упровадження AUV сприятиме відновленню країни після війни, створенню нових ринків, підвищенню ефективності критичних галузей економіки, як-от логістика, агросектор та ін.
Україна вже демонструє потенціал завдяки розвиненій IT-екосистемі та талановитим інженерам.
Саме зараз ми маємо шанс трансформувати ці переваги в довгостроковий економічний розвиток та світове технологічне лідерство.
На цьому треку є ще багато невідомих, але ми зробимо все можливе, щоб секторальна стратегія була реалізована», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан. Упровадження стратегії AUV потенційно може допомогти Україні компенсувати нестачу кваліфікованих кадрів у багатьох секторах економіки.
Безпілотні рішення беруть на себе рутинні та небезпечні завдання, даючи змогу людським ресурсам фокусуватися на стратегічних і висококваліфікованих напрямах.
Це особливо важливо в умовах міграції кадрів та підвищення попиту на робочу силу. AUV також стане драйвером для відкриття нових ринків: 5G-зв’язок: для забезпечення стабільного і швидкого з’єднання між автономними системами Кібербезпека: для захисту даних і забезпечення надійної роботи автономних транспортних засобів. Смарт-сіті: AUV інтегруються в міську інфраструктуру, підвищуючи ефективність управління транспортом та іншими міськими процесами. IoT і робототехніка: підтримка інноваційних рішень для автоматизації й оптимізації процесів. Розвинена IT-екосистема України — це значна конкурентна перевага країни сьогодні.
Стартапи та компанії у сферах штучного інтелекту, IoT і робототехніки демонструють здатність створювати унікальні рішення, що можуть масштабуватися на глобальний ринок. «Можливо таксі без водіїв ще не з’являться на вулицях міст найближчим часом.
Але ми однозначно використаємо напрацьовані результати безпілотних технологій для безпеки і вдосконалення найбільш чутливих секторів економіки», — зазначив член експертної групи при Міністерстві цифрової трансформації України з AUV Влад Ноздрачов. Розвиток AUV не лише прискорить відновлення України, а й розв"яже проблему дефіциту робочої сили в стратегічно важливих галузях.
Крім того, це відкриє нові горизонти для технологій, сприятиме створенню робочих місць, розвитку суміжних індустрій та зміцнить позиції України як інноваційного хабу у світі. Саме тому, щоб прискорити впровадження AUV та задати вектор руху ми розробили секторальну стратегію, яка передбачає декілька потенційних напрямів розвитку та прогнозує перші пілотні проекти. Серед напрямів, що описуються в стратегії: Автономні віиськові транспортні засоби: впровадження безпілотних віиськових транспортних засобів для розмінування, розвідки, боиових завдань та інших віиськових операціи. Автономні трактори для розмінування: розробка та впровадження безпілотних тракторів, здатних витримувати вибухи мін, для виявлення й знешкодження мін на сільськогосподарських угіддях. Автономні гірничовидобувні транспортні засоби: впровадження безпілотних навантажувальних, видобувних та транспортних машин для шахт, оснащених GPS, контролерами, датчиками, бурами. Безпілотні транспортні засоби для портів та аеропортів: впровадження безпілотних кранів, контеинерних вантажівок, багажних тракторів. R&D-центр AUV: створення глобального центру досліджень та розробок технологіи автономного транспорту для концентраціі висококваліфікованих AUV-талантів в Украіні. Тестувальнии AUV-центр: створення глобального центру тестування автономних транспортних засобів та обладнання в Украіні. Автономні судна: судна без екіпажу для перевезення вантажів або людеи через судноплавні води. Автономні вантажні автомобілі: впровадження безпілотних комерціиних вантажівок, включно з кабінними та без кабінними моделями. Автономне сільськогосподарське обладнання: впровадження автономних сільськогосподарських машин (обприскувачів, комбаинів, косарок, сівалок тощо), що підвищують продуктивність й ефективність роботи в агросекторі. Виробники та постачальники авто и автокомпонентів: створення умов для відкриття виробництв автомобільних OEM та постачальників автокомпонентів. Автономне роботаксі та публічнии транспорт. Потенційні пілотні проекти: Розвиток безпілотних вантажівок і морських суден Проект дасть змогу розв’язати проблему дефіциту персоналу для керування транспортними засобами й суттєво підвищить ефективність використання транспорту.
Завдяки автоматизації знижуються витрати на обслуговування, оптимізуються маршрути, а час доставляння вантажів скорочується. Розвиток безпілотних оборонних технологіи В оборонному секторі розвиток безпілотних технологій допоможе мінімізувати людські втрати під час військових операцій, забезпечує перевагу в розвідці в зонах підвищеного ризику.
Також розкриє потенціал експорту оборонних AUV після закінчення війни. Розвиток безпілотних технологіи сільського господарства Проект може допомогти збільшити врожаиність завдяки своєчасному посіву та обробці ґрунту.
Зменшити викиди CO2 та знизити вуглецевий слід через раціональне використання добрив і пестицидів.
Крім того, автоматизація небезпечних сільськогосподарських робіт підвищить безпеку працівників. Реалізація секторальної стратегії по безпілотних технологіях та автономних системах (АUV) потребує: Створення нормативно-правової бази для впровадження автономних транспортних засобів. Інвестицій у розбудову телекомунікаційної та дорожньої інфраструктури. Залучення іноземних виробників та OEM-компаній для розвитку локального виробництва. Стимулювання R&D через податкові пільги, гранти та партнерства з міжнародними технологічними компаніями. Ознайомтеся детальніше зі стратегією розвитку безпілотних технологій та автономних систем (AUV) на офіційному сайті WINWIN. Дізнавайтеся більше про WINWIN у соціальних мережах: Facebook, Instagram, Linkedin. Секторальну стратегію розвитку безпілотних технологій та автономних систем (AUV) розробила експертна група при Міністерстві цифрової трансформації України за підтримки технологічного партнера Cisco в межах програми Country Digital Acceleration (CDA). Стратегію цифрового розвитку інновацій до 2030 року створено з ініціативи Міністерства цифрової трансформації України у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Офісом ефективного регулювання BRDO, за підтримки Проекту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
Секторальні стратегії структуровані за підтримки проекту Good Governance Fund «Інноваційна екосистема», що фінансується UK International Development.

Додати коментар

Користувач:
email:





Акції впали,
Спад хоче зіпсувати всіх
Але не зупинить.

- Fin.Org.UA

Новини

14:48 - московіянам заборонили ввозити сир і хамон з Європи
14:25 - ЄС погодив продовження санкцій проти московія, пішовши на угоду з Угорщиною
14:14 - Акції найдорожчої у світі компанії впали на 10% через успіхи китайського стартапу
14:05 - У "Дію" повернули послугу перереєстрації авто
14:03 - Не задекларував мільйонні статки: головний держінспектор Львівської митниці отримав підозру
13:50 - Крипторынок потерял 6.5% на страхах за американский AI
13:49 - Єврокомісія заявила, що продовжить переговори з Україною щодо транзиту газу
13:38 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:29 - Україна скоротила зовнішню торгівлю молокопродуктами
13:24 - “Туалетні” схеми Київради: як місто втрачає землю, гроші та довіру громади. Частина І
13:19 - Верховний Суд підтвердив законність попередніх рішень судів про стягнення 1,8 млрд грн боргу з ексвласника банку "Фінансова Ініціатива"
13:13 - Найбільший виробник одягу в московії закриває фабрики: причини
12:48 - Зупинка програми USAID в сфері теплопостачання. Значення для споживачів та виробників
12:44 - Ділові настрої в Німеччині несподівано зросли в січні
12:33 - Українці за рік витратили десятки мільярдів на авто: у лідерах Toyota, BMW та Mercedes
12:13 - Китайський AI-стартап DeepSeek обігнав ChatGPT в магазині додатків Apple App Store
11:42 - Волл-стріт ставить на те, що продажі Tesla у 2025 році будуть нижче цілі Ілона Маска
11:24 - Найбільший виробник олії в Україні зупинив завод через дефіцит соняшнику
11:18 - Китайська модель DeepSeek кидає виклик домінуванню США в ШІ, індекс Nasdaq падає
11:08 - Онлайн зв’язок з бізнесом Криворіжжя
11:06 - Закон України № 4015: новації у частині визначення мінімального податкового зобов’язання
11:05 - За якою формою потрібно подавати заяви для одержання ліцензій на право провадження відповідного виду господарської діяльності з 01.01.2025?
11:03 - За якою ставкою військового збору оподатковується дохід у вигляді середнього заробітку, що виплачується роботодавцем мобілізованому працівнику, за яким зберігається місце роботи?
11:02 - Деклараційна кампанія – 2025: способи подання податкової декларації про майновий стан доходи
11:00 - Податковий календар на 28 січня 2025 року
10:57 - Стосовно сплати військового збору з доходів, отриманих фізичними особами, які провадять незалежну професійну діяльність
10:56 - Щодо порядку подання Декларації з акцизного податку за новою формою
10:53 - Що означають показники, які розміщуються в меню «Критерії добровільного дотримання законодавства» приватної частини Електронного кабінету?
10:51 - Яка ставка військового збору застосовується до виплат, пов’язаних з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні), нарахованих резидентом Дія Сіті на користь найманого працівника за періоди до 01.12.2024?
10:49 - Майже 51,7 млн грн рентної плати за видобування газового конденсату – надходження до загального фонду держбюджету від платників Дніпропетровщини


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.4507
Канадський долар29.2305
Юань Женьміньбі5.7855
Чеська крона1.7501
Данська крона5.8859
Гонконгівський долар5.3829
Форинт0.107402
Індійська рупія0.48638
Рупія0.0025925
Новий ізраїльський шекель11.6927
Єна0.26802
Теньге0.080935
Вона0.029249
Мексиканське песо2.0701
Молдовський лей2.254
Новозеландський долар23.9142
Норвезька крона3.7378
московський рубль0.42754
Сінгапурський долар31.0788
Ренд2.2807
Шведська крона3.833
Швейцарський франк46.2394
Єгипетський фунт0.8336
Фунт стерлінгів52.0251
Долар США41.9253
Білоруський рубль15.2389
Азербайджанський манат24.659
Румунський лей8.8258
Турецька ліра1.1746
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.8266
Болгарський лев22.4548
Євро43.9168
Злотий10.4219
Алжирський динар0.31003
Така0.35025
Вірменський драм0.105985
Домініканське песо0.69023
Іранський ріал0.00007364
Іракський динар0.032084
Сом0.48312
Ліванський фунт0.00047
Лівійський динар8.5497
Малайзійський ринггіт9.3977
Марокканський дирхам4.1564
Пакистанська рупія0.15092
Саудівський ріял11.1903
Донг0.0016491
Бат1.22407
Дирхам ОАЕ11.4425
Туніський динар13.1903
Узбецький сум0.0032529
Новий тайванський долар1.28166
Туркменський новий манат12.0084
Сербський динар0.37323
Сомоні3.8434
Ларі14.9041
Бразильський реал6.8049
Золото116478.96
Срібло1294.94
Платина39974.1
Паладій42160.5

Курси валют, встановлені НБУ на 27.01.2025