Представники податкової, облдержадміністрації та територіальних громад Дніпропетровського регіону обговорили актуальні питання щодо сплати податку на майно та погашення податкового боргу
28.03 10:42 | Fin.Org.UaУ Дніпрі, незважаючи на нічну атаку ворожих дронів і пошкодження будівель податкової служби регіону, відбулась онлайн зустріч фахівців Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (ГУ ДПС) з представниками Департаменту фінансів Дніпропетровської обласної державної адміністрації та усіма 86 територіальними громадами області.
Обговорили актуальні питання, що виникають у територіальних громад щодо сплати юридичними та фізичними особами – платниками податків податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; плати за землю; єдиного податку, а також оподаткування доходів фізичних осіб, погашення податкового боргу. Акцентували увагу на кампанії декларування – 2025.
Захід проходив у форматі «питання – відповідь». Представники територіальних громад отримали детальні відповіді фахівців податкової на усі питання, що надійшли до ГУ ДПС та у більшості стосувалися конкретних ситуацій. Наприклад, Петриківська селищна територіальна громада цікавилась порядком нарахування земельного податку за період, коли власник земельної ділянки помер, а спадкоємець ще не набув права власності, але почав користуватися такою ділянкою.
Чимало питань пов’язано зі змінами в законодавстві. Так, від усіх громад надійшло прохання роз’яснити, якими документами регламентуються форми рішень про встановлення ставок податків та пільг з місцевих податків і зборів у зв’язку з втратою чинності Постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 року № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».
Потребувало роз’яснення також питання стосовно алгоритму та порядку обміну інформацією щодо площі об’єктів житлової і нежитлової нерухомості, які є власністю юридичних або фізичних осіб для визначення прогнозних показників з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на 2026 – 2028 роки.
Присутнім нагадали про інформаційні джерела податкової служби Дніпропетровщини та сучасні дистанційні засоби комунікації з платниками податків.
Місцеве самоврядування та податкова – це дві ключові державні інституції, що впливають та визначають фінансову стабільність і перспективи розвитку області. Завдяки відкритому партнерству та діалогу забезпечується належне наповнення місцевих бюджетів – надважливого джерела економічної стійкості та посилення обороноздатності регіону, реалізації соціальних ініціатив.