Мінекономіки запрошує до участі у підготовці запитань щодо торговельної політики Кабо-Верде, Норвегії, Великої Британії та інших членів Світової організації торгівлі План проведення оглядів торговельної політики членів СОТ у 2025 році
02.04 13:19 | Міністерство економіки УкраїниМетою проведення таких оглядів є підвищення прозорості та передбачуваності торговельних політик членів СОТ.
У рамках встановленої процедури всі члени СОТ, у тому числі Україна, можуть направляти свої запитання країні (митній території), що проходить Огляд, і отримувати письмові відповіді. Запитання можуть стосуватися будь-яких аспектів торговельної, економічної та інвестиційної політики, включаючи особливості нормативно-правового регулювання, умови експорту/імпорту товарів та послуг, наявні бар’єри у торгівлі тощо. Приблизно через шість тижнів після проведення засідань направлені запитання і надані відповіді публікуються на офіційному вебсайті СОТ.
Зазначені запитання та відповіді обговорюються на засіданнях Органу з питань огляду торговельної політики разом із звітами Секретаріату СОТ та уряду члена СОТ, який його проходить. Звіти містять ґрунтовну інформацію про торговельні, економічні та інвестиційні режими членів СОТ і публікуються для громадськості у перший день засідання.
Довідково: звіти, запитання та відповіді, підготовлені до попередніх оглядів торговельних політик членів СОТ, можна знайти і завантажити за посиланням.
Таким чином, механізм оглядів торговельних політик членів СОТ є цінним джерелом інформації про умови міжнародної торгівлі.
Розуміння змін та особливостей торговельних політик членів СОТ може бути корисним і для українських компаній, які вже здійснюють міжнародну торговельну діяльність або мають плани щодо виходу на нові зовнішні ринки.
З метою залучення представників бізнесу України до процесу підготовки до оглядів торговельної політики членів СОТ Мінекономіки розроблено анкети-опитувальники, заповнивши які підприємства та інші зацікавлені особи можуть сформулювати свої запитання до країн, які проходитимуть огляди у цьому році.
Заповнені анкети-опитувальники будуть опрацьовані Мінекономіки та враховані у процесі підготовки консолідованого формату запитань, що направлятимуться до Секретаріату СОТ в офіційному порядку від України.
За наступними посиланнями доступні анкети-опитувальники, розроблені до оглядів торговельної політики:
• Республіки Кабо-Верде (засідання заплановано на 14 та 16 травня 2025 року);
• Королівства Норвегія (засідання заплановано на 30 червня та 2 липня 2025 року);
• Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії (засідання заплановано на 28 та 30 жовтня 2025 року);
• Туніської Республіки (засідання заплановано на 25 та 27 листопада 2025 року);
• Королівства Таїланд (засідання заплановано на 1 та 3 грудня 2025 року).
У разі зацікавленості, запитання, на які було б доцільно отримати відповіді вказаних членів СОТ під час проведення оглядів їх торговельних політик, пропонуємо завчасно направляти до Мінекономіки шляхом заповнення згаданих анкет-опитувальників.